Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb, kétségbeesettebb...

Nagyobb, kétségbeesettebb sírások után másnak is hüppög a babája, vagy gyermeke? ha igen meddig? Alvás közben is?

Figyelt kérdés

nem hiszti féle sírásról, nem mérgességből való dühös sírásokról van szó, hanem mondjuk azt hiszi eltűnt az anyja és véget ért a világ, vagy hasonló.


nem tudom, nem e idegrendszeri nálunk a dolog, nagyon ijesztő.

újszülöttként, a sírások akalmával még a nyaka is rángatózott, ha nem tudott hamar megnyugodni.

ez szépen elkopott(persze a kórházban senki nem mondott rá semmit, hogy kóros lenne e...de azt sem, hogy mitől lehet egyáltalán!), de a hüppögések megmaradtak most is, amik a sírást követik, miután már megnyugodott. ha el is alszik órákig hüppög még álmában is és már 1,5 éves lesz lassan!


enyhe idegrendszeri problémája amiről tudok, hogy nem egyenletesen oszlik el az izommerevség, -lazaság, erre gyógytornázunk, babaként C tartásban is megmutatkozott. már ettől is úgy fáj a szívem.


nagy ritkán van amikor ilyen nagyokat sír, így nem volt szembetűnő, hogy még a babakori hüppögést sem hagyta el.

de ma totál kibukott, és hüppög és hüppög jelenleg fél órája álmában. eszembe jut ilyenkor amikor újszülöttként pici babaként sétáltam vele a babakocsival, rengetegen megjegyezték ahogy hallották, hogy ez nem normális, az ő gyerekük soha nem csinált így...

kiszívtam az orrát. nem attól van, hogy tele lenne.


nagyon megvagyok ijedve! nem tudom gyenge idegrendszerű e a gyermekem, annak tudjam e be, mivel én nagyon sírós, félős kislány voltam, így terhesen akartam szedni jódot pluszba(magzati idegrendszert erősíti)de a doktor nem javasolta, így nem szedtem. nagyon bánom.


félek, hogy a gyermek felnőttként nehezebben fogja túltenni magát az élet adta nehézségeken, mint az átlag.

egy anya leginkább csak gyermekkorban tud segíteni, a felnőtteknek már nem mentsvár sajnos, hiába mondaná nekem is felnőtten anya a nyugtató szavakat már..


vagy csak beképzelem, és normális ez a végtelennek tűnő hüppögés??


2015. szept. 5. 12:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

vagy annak tudható be, hogy terhesen rengeteg stressz ért?

(családdal hatalmas balhé, párom elhagy, pár százezre büntetés jogtalanul..stb, rengetegszer hol bőgtem, hol nem tudtam aludni..)

2015. szept. 5. 12:27
 2/11 A kérdező kommentje:

a neurológus anno a reflexek,(ülő, fogó, emelve, levegőben lépegető, stb stb reflexek szerint és hogy indet korának megfelelő időben csinált(kúszás, mászás stb)kizárt mindennemű neurológiai rendellenességet)

Dévényes nem foglalkozott velünk, mert a gyerek minden magától csinált, így nem volt szerinte szükség stimulálásos alapon tanítani ülni, vagy kúszni, azaz fejleszteni

2015. szept. 5. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
A lányunk is csinált ilyet. Pontosan nem emlékszem meddig. Már 3 éves, mostanában nem volt ilyen.
2015. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és ő is folytatta akkor is a hüppögést, amikor már javában aludt?
2015. szept. 5. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, a hatalmas bömbölések után volt, hogy még álmukban is hüppögtek, fiam egyszer kb fél órán át.
2015. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

megnyugtató, köszönöm a válaszokat :)


azóta is alszik, volt negyed óra hüppögés szünet ugyan, de mégiscsak folytatja még mindig habár sokkal "lightosabb" már. remélem most jól kipiheni magát az id.rendszere

2015. szept. 5. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én gyerekem is huppogot álmában is egy-egy nagy hiszti után. Mar nem tudom hány éves koráig, mostanában mar nincsenek ennyire nagy sírások, meg hogy ágyba sírna magát. Szerintem ez normális, ahogy az sem utal betegségre, ha egyes gyerekek hánynak a sirastol, pedig az is elég félelmetes.
2015. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
* álomba sirna-t akartam írni.
2015. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

tényleg, emlékszem is, hogy olt itt valaki aki írta, amikor próbálták kiságyba szoktatni, van az a nem tudom milyen módszer(taláb Febel?)hogy hagyják sírni, és ő is írta, hogy már hányt a kicsi és nem bírták tovább ezt nézni.


köszi megnyugodtam itt amúgy sincs ő terrorban, valszeg nem fogom ismét tapasztalni egy jó darabig, csak ugye bölcsis lesz...és a gondozók nem tudom mikor vesznek fel egy sírós gyermeket..

2015. szept. 5. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!