Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek (ek) et nevelő...

Kisgyerek (ek) et nevelő szülők, őszintén, nektek mennyi megy el egy hónapban csak kajára a kasszából?

Figyelt kérdés

Hogyan, konkrétan mikkel tudtok takarékoskodni?

Hol vásároltok, vagy ez számít?

Miket főztök?


2015. szept. 5. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

8-9-es válaszoló! Sehol nem szerepel a kérdésben, hogy egyedülálló szülőknek szól a kérdés. Amúgy engem is lepontoztak, ki tudja miért... Nem is érdekel :D

Így most én mindenhol nyomtam neked egy zöldet! :D


Még ami eszembe jutott, én is nézem a közeli lejáratú termékeket, mert felébe kerülnek, és tökmindegy, ha aznap felhasználom. Ezért szeretem nagyon az Aldit és a DM-et, ráadásul utóbbiban bio élelmiszert vehetek féláron, vagy 75 %-os kedvezménnyel! Ja, a sparban is van ilyen sarok, de már nagyon drága a spar....

2015. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek. Ne foglalkozzatok a lepontozókkal, tisztelni kell, hogy mindenki másképp él, másképp csinálja a dolgokat, ettől színes a világ. Kíváncsi voltam, nálunk sok megy-e el kajára egy hónapban, másokhoz képest, de arra jöttem rá nem, csak drága az élet. :)

Mi 3-an vagyunk, egy gyerekkel. Havi 60-70 E megy el csak kajára egy hónapban. Ami azért tűnt soknak, mert kevés marad ( bár hozzáteszem 100E hitelünk van+ számlák, de csak kb. 220E a bevétel) Sokat segítenek néha a nagyszülők is, hússal, zöldségekkel, vagy vesznek a gyereknek egy adag pelust, stb., így megvagyunk. Mielőtt megijedne bárki is, van tartalékunk, és ha visszamegyek dolgozni, javul a bevételi arányunk is.

Én is gyakran vásárolok Aldiban, Lidlben, Sparban csak akciós dolgokat vagy húst is csak akciósan, Tescoban is ritkábban, Penny szerintem a legolcsóbb. Pelus darabos, nem márkás. Mindig főzök, szezonálisan én is, igyekszünk mindent megenni, semmit nem szeretek kidobni. Van fagyasztó, pince, kertben megteremnek a gyümölcsök többsége, zöldség sajnos nálunk sem szereti a talajt. Ruhával, tisztítószerkkel, stb. mi is tudunk jobban spórolni. A leírtak alapján tudatosan élünk. :)

2015. szept. 6. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!