Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen munkával (képzéssel)...

Demeve kérdése:

Milyen munkával (képzéssel) tudnék a kisgyereken segíteni, hogy boldogabb, önbizalommal telibb gyermekkoruk legyen?

Figyelt kérdés

Esetleg árvaházban lennék gyereknevelő, de nem tudom, melyik kor a legmeghatározóbb ezeknek a gyerekeknek az életében, amikor megalapozható lenne a jövőjük, hogy reménykedő, az emberekben bízó, sikeres, boldog felnőttek legyenek.

1-1 gyerek fejlődését elejétől a végéig végigkövetném szívem szerint, de az is jó lehet, ha pl. csak 0-3 (5) évig szeretgetném őket, vagy az utána következő időszakban. Nem tudom, ez hogy működik az otthonokban.

Van a 0-3 (5) évesig egy képzés, de a többi lehetőséget nem ismerem. Tudnátok segíteni? Köszönöm!



2013. jún. 1. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont hasonló gondolatok miatt választottam az óvodapedagógusi pályát. Ahogy látom, a gyerekek életében nagyon meghatározó az óvónéni személye és nagyon sok mindent meghatároznak a 3-6 év között szerzett tapasztalatok, ismeretek. Nyilván nevelőként célszerű, ha kezdetektől kezdve a növendékeddel vagy. A legjobb viszont tényleg az lenne, hogyha bemennél egy árvaházba és ott kérnél pontos felvilágosítást. Én csak a felsőfokú képzésről hallottam, illetve arról, ami diplomát is ad. De ezekkel nem tudom, hogy elhelyezkedhetsz-e árvaházba.


Mindenesetre szurkolok! Öröm olvasni, hogy valaki ilyen szeretettel viseltetik a gyerekek iránt! :)

2013. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nevelőintézetek felszámolása már folyamatban van (árvaházak meg már évtizedek óta nincsenek Magyarországon), és a 12 év alatti kicsik nevelőszülőkhöz kerülnek, úgyhogy ha valóben velük szeretnél foglalkozni, végezd el az erre irányuló tanfolyamtot, és legyél hivatásos nevelőszülő.
2013. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon jó, hogy ilyen gyorsan kaptam tanácsokat!

A nevelőintézet nem azonos a javítóval? Beírtam a gugliba, és mindenhol ilyenek jöttek ki. Ha a gyermekotthonokat fel akarják számolni, akkor hova kerülnek azok a gyerekek, akiket nem tudnak befogadni nevelőszülők? Az SOS-falvak is idetartoznak, vagy ez más témakör?

Hivatásos nevelőszülő - hacsak nem nyerek a lottón - nem lehetek, mert 28m2-es lakásban lakunk a gyermekemmel és a férjemmel, de ha nagyobb lakásunk lenne se fogadhatnék be 100 gyereket, pedig min. ennyin szeretnék segíteni (de inkább 10000000*végtelenen...).

2013. jún. 3. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nagyon örülök annak, hogy ilyen kérdést is lehet olvasni itt a neten. Gratulálok a hozzáállásodhoz!

Az jutott eszembe, hogy ha OKJ-s csecsemő- és kisgyermekgondozó képzést (tk. bölcsődei gondozó, dada) végzel el, akkor azzal egy univerzális alapot kapsz.

Esetleg szociális gondozó képzés (OKJ-s ez is), aztán erre ráépülő kiegészítő gyermekgondozást.

Jó lehet még az OKJ-s csecsemő és kisgyermekápoló is.

Ezekkel a képesítésekkel elméletileg elhelyezkedhetsz gyermekotthonokban, bölcsődékben, esetleg olyan speciális intézményekben, ahol valamilyen fogyatékkal, tartós betegséggel küzdő kicsiket is ápolnak- gondoznak akár bentlakásos formában is.


Az jutott még eszembe, hogy esetleg úgy is sokat tudsz segíteni 1-1 kicsinek, ha önkéntes munkát vállalsz gyermekjóléti szolgálatnál (ők kapcsolatban vannak más gyermekintézményekkel)- az önkéntességhez alapvetően nem szükséges végzettség.


Minden jót kívánok, sok sikert az elképzelésed megvalósításához!

2013. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!