Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az én kisfiam19 hónapos lesz...

Az én kisfiam19 hónapos lesz szeptemberbe, és megy bölcsödébe, nem tudom, hogy maradhatok még itthol vagy visszakell mennem dolgozni? Csak 2 éves kora után szeretnék visszamenni, de agyereknek meg mennie kell, mert utánnnem kerülne be. Járigy a gyed?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Jár, persze
2010. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bölcsődébe munkáltatói igazolást kell vinni hogy visszamész dolgozni miután a gyerek elkezdi a bölcsit.Ezt a bölcsi vezetőjével kéne megbeszélned,bár nemtudom hogy ez a pár hónap számit e valamit.

Nemtudom hogy már utána jártál e a beiratkozásnak.A gyed 2 éves korig jár,vagy ha vissza mész dolgozni.A gyest akkor is kapod ha már dolgozol a gyerek 3 éves koráig.

2010. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a gyed nem jár, ha a gyerek bölcsis, mivel a bölcsibe csak akkor vehetik be, ha te dolgozol és dolgozni és gyed-en lenni egyszerre nem lehet. Tehát ha a gyereket beveszik, vissza KELL menned dolgozni.
2010. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem jár, egyértelmű, ha bölcsis a gyerek, nem jár, esetleg a gyes. Szó szerint a törvény: nem jár a gyed, ha a a gyermeket valamely napközbeni ellátást nyújtó intézményben helyezték el, (bölcsőde, házi gyermekfelügyelet, családi napközi) ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkoztatást nyújtó intézményben történő elhelyezést.
2010. márc. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Le kell mondanod a gyedről mert ha bölcsibe jár a gyerek akkor csak gyes jár.Ha nem mondod le akkor vissza kell fizetned. Nem értem miért nem tartják fenn a helyet a gyereknek ha csak később tölti be 2. Nálunk vinni kellett a munkáltatói igazolást hogy mikortól megyek dolgozni és attól a naptól kezdve szokott be a bölcsibe. Pedig nekem januárban töltötte a 2 és onnantól ment.
2010. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!