Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek átvigyem kisfiamat...

Szerintetek átvigyem kisfiamat az oviba ha 3 éves lesz, vagy csak jövő szeptemberbe kezdjük meg, és addig maradjon bölcsis?

Figyelt kérdés
Februárba tölti a 3-at. Akkortól vinném át az oviba. De ma beleültették a bogarat a fülembe, hogy ne vigyem át, mert a vegyes csoport nem jó a kicsiknek. Így nem tudom, tanácstalan lettem. Na meg még nem szobatiszta, egyáltalán nem érdekli a dolog. Februárig gondolom az lesz:-)
2011. aug. 26. 20:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ismerősöm mondta, ő nagyon megbánta hogy átvitte a kicsit 3 évesen.
2011. aug. 26. 20:51
 2/14 anonim ***** válasza:
Maradjon csak bölcsibe. Jövő ősszel ő is együtt kezdi majd a beszoktatást a többi gyerekkel. Ráadásul az az egy év sokat fog rajta változtatni.
2011. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szia!


Ha nem szobatiszta, nem mehet oviba! Anyukám óvónő.

2011. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tudom, majd látom rajta, meg majd beszélek a gondozó nénikkel is. Bár az ovi kényelmesebb lenne, mert az itt van tőlünk 5 percre gyalog, így télen csak átszaladnék vele és kész. A bölcsibe meg biciklivel megyünk, az is 5 perc, de télen csúszik az út stb. Na de minden féle képpen az ő érdekeit fogom szem előtt tartani.
2011. aug. 26. 21:09
 5/14 A kérdező kommentje:
kedves 2. Köszike tudom. Én meg dajka vagyok:-)
2011. aug. 26. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy az oviban 30 körüli csoportlétszámok vannak, míg a bölcsiben 15-17. Nagyon nem mindegy, hogy mennyi személyes figyelem jut a gyereknek.

Ha lehetett volna, én is visszatartatom a bölcsiben még 1 évet a lányomat, de nálunk a városban önkormányzati határozat van arról, hogy amelyik gyerek dec 31-ig betölti a 3-at és szobatiszta, az automatikusan átkerül az oviba (mivel jóval kevesebb a bölcsis férőhely).


Egyébként a vegyes csoportnak is megvannak az előnyei, és ez az egyke gyerekekénél talán még inkább így van. De akár vegyes- akár tiszta a csoport, egyvalamitől függ, hogy jó-e: a pedagógustól! És ha az óvónéni jó, akkor a vegyes csoport is működhet nagyon szuperül, míg egy kevésbé rátermett óvónéni a tiszta csoportot is lerontja. Egyébként az én anyukám is óvónő, az elmúlt 15 évben csak vegyes csoportjai voltak, mégis a város egyik legjobb óvónőjének tartják és a vegyes korosztály ellenére mindig hozzá kerültek a sérült stb gyerekek, a külön esetek is... mindig képes volt differenciálni 8 beszokóst, 10 iskolába menőt és a többit is, nemritkán 2-3-4 olyan gyerek mellett, akiknek papírja volt róla, hogy deficites. Szóval lehet jó a vegyes csoport is, még az a csoport is, ahol olyan kicsik vannak, akik mellé amúgy nem adnád a gyerekedet, ha választhatnál. De minden a pedagógustól függ. Épp ezért én a lányomnak elsősorban óvónénit választottam és mellékes volt, hogy milyen csoportja lesz (történetesen vegyesbe kerül majd).

2011. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Plusz lehet, hogy átkerülök júliustól másik oviba, és lehet, hogy nem abba ahova ő is járni fog. Így akkor megint ki kell szednem fél év után a megszokott környezetből. Mert mindenféle képpen oda kell járni ahol én is dolgozom, mert apa nem tudja hozni/vinni a kisfiunkat.
2011. aug. 28. 18:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy bölcsiben maradnék a helyedben. Februárban szerintem nem érdemes elkezdeni az ovit, hogy egy összeszokott bagázsba pottyanjon bele. Az enyém most októberben lesz 3, de marad a bölcsiben. Més nem ágytiszta, de én örülök neki. Sokkal személyesebb gondoskodást kap itt szerintem.
2011. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, akkor a te gyermeked ezek szerint majdnem 4 évesen kezdi az ovit?
2011. aug. 29. 17:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vinném oviba. A bölcsibe már megszokta a gondinéniket, a társaságot, nem akarnám újabb közösségbe bedobni, újra beszokni, stb. Másrészt meg a bölcsiben ő lesz a nagy, ez magabiztosságot ad neki.
2011. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!