Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szulo fejjel nezve mennyire...

Szulo fejjel nezve mennyire gond ha a gyereknek fejlesztesre kell jarnia (5 evesen)?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,h en aggodom kisse h ezek szerint le van maradva... es magamat okolom h biztos keveset foglalkoztam vele.. :/ A nagy csoport megkezdtevel jeleztek az ovonok h a felmeresek es megfigyelesek alapjan szukseg van ra..es egyfolytaban azon agyalok h mit nem csinaltam es jelenleg mit kellene h csinaljak. Nagyon szuk az erdeklodesi kore. Auto lego leginkabb. Ritkan tudom ravenni tarsasra vagy kartyara esetleg szojatek..neha gyurma rajz. Ezek meg ot annyira nem erdeklik viszont tudom h mar kellene h mas is foglalkoztassa ne csak az auto es lego. Hogyan keltsem fel az erdeklodeset mert nyilvan eroszakoskodni nem szeretnek. Fiu gyerekrol van szo.
2015. szept. 10. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

de milyen fejlesztésre szorul? nagyon nem mindegy :) és miért kell elterelni az érdeklődési körétől? nem értem... :) ha az autók érdeklik akkor autókkal memóriázzatok, autós kártyával játszatok, vegyél neki traff társast... mi szoktunk készíteni legoból társast.


enyém 6 lesz idén, jár fejlesztésre 2 éves kora óta, idén már heti 5 foglalkozást kap az államtól és én is szeretnék magánba menni vele heti 1x, mert sajnos amivel gondja van, arra nem volt elég a 4 év fejlesztés. senki meg nem mondaná, hogy neki gondja van, csak a szakember veszi észre meg én tudom, hogy neki mekkora nehézség ezt kompenzálni a hétköznapokba ezért sajnálom és igyekszem segíteni ahol tudom, de nem okolom magam, nem vagyok depressziós és nem tartom ezért kevesebbnek a gyerekemet. kifejezetten örülök neki, hogy időben kiderült ezért iskolás korára ha nem is javítjuk ki a problémát de igencsak rajta leszünk azon az úton.

ne kattogj butaságokon, hanem olvass utána pontosan, hogyan tudsz segíteni

2015. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok elterni az erdeklodesi koretol csak tagitani azt. Az auto az kimerul a kezzel foghato autokban. A kartya amit irtam az pl autos.. Iszonyat nagy kepzeloereje van es folyton kitalalja a torteneteket mint egy kis mese.. meg az utcan is ha setalunk vagy a jatszoteren. Mindig van egy sztori amibe belecsoppenunk. Nincs ezzel bajom csak ami kicsit okositana az nem igen erdekli es nem szeretnem h leragadjunk az autoknal.
2015. szept. 10. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves korától fejlesztésre hordom a fiamat. Ezt nem gondként élem meg, hanem örülök, hogy megengedhetjük magunknak, és a fiam eljárhat ilyenekre.

Egyik gyerek sem csodagyerek, aki minden területen maximálisan jó mindenben. Vannak dolgok, amik mennek, és vannak olyanok, amik kevésbé. És vannak, amik soha nem is fognak úgy menni, mint másnak, de megpróbáljuk kihozni a maximumot belőle. Én nem szégyellem, hogy az enyémnek is vannak kevésbé jól menő dolgok, inkább tudatosan igyekszem felzárkóztatni ezeken a területeken. Egy szakember (pl. gyógytornász) pedig jobban csinálja, mint én.


A kérdésedre válaszolva, szülői szemmel nézve nem gond.

2015. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiaimat születésüktöl kezdve hordom fejlesztésekre ma már megnem mondaná ismeretlen hogy mennyi fejlesztés van mögötük ,és hogy gond e nem .gond akkor lett volna ha nem hordom ökett.
2015. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

általában a sok tiltás vezet érdeklődés beszűküléshez. a gyerekek ösztönösen szokták fejleszteni magukat, mindent kipróbálnának, mindenbe belemásznának, és ugye rengeteg dolgo van, ami veszélyes is lehet.

a túl sok tiltással a gyermek érdeklődését vesztheti.


szerintem otthon engedj neki nagyobb teret

2015. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy fejlesztésre kell járnia, pont azt igazolja, hogy nem neveletlen és nem a te hibádból vannak problémái, hanem másképp fejlődik az idegrendszere. Nincsen elmaradva, hanem kevésbé kiegyenlített a fejlődése. Van az átlag, aki körülbelül hasonló szinten teljesít a kortársaihoz viszonyítva a legtöbb területen. Aki fejlesztésre szorul, az hiába előz meg másokat bizonyos dolgokban (pl korábban olvas, úszik, jobb a finommozgása vagy bármi), ugyanakkor más területen (pl ritmusérzék, szocializáció, figyelem) elmarad a többeiktől, az átlagtól. A fejlesztés ingerléssel segít létrehozni azokat az agyi összeköttetéseket, összedrótozásokat, megmozgatja azokat az idegpályákat, amik megnyitják az utat a lemaradó területek fejlődése előtt. Ezt erőltetéssel nem lehet elérni (="próbálom felkelteni az érdeklődését").


Ha a gyerek nincsen elhanyagolva, nem ingerszegény környezetben nevelkedik (tévé-számítógép kombó például), akkor ez egy veleszületett sajátosság, nem pedig nevelési hiba.


Mit csináljál: hordd fejlesztésre. Ott majd találkozol anyukákkal, akik hasonló cipőben járnak, és nem fogod magad ufónak vagy a gyerekedet elmaradottnak érezni. Egy megfelelő gyógypedagógus mellett (a gyógypedagógusok nemcsak fogyatékosokkal foglalkoznak!!!) elképesztő változásokon mehet keresztül a kisfiad.


Ahelyett, hogy magadat marcangolod és tépelődsz, próbálj azzal segíteni a kisfiadnak, hogy pozitívan állsz hozzá ehhez a dologhoz, nem a problémára, hanem a megoldásra összpontosítva. Gondolj arra, milyen nagyszerű, hogy ma már vannak módszerek, szakemberek és eszközök, akik és amik segíthetnek a kisfúnak. Milyen jó, hogy az óvónők felismerték a problémát. Hogy van időd és pénzed elhordani fejlesztésre. Arra biztatlak, tudatosan emeld ki a helyzet pozitívumait saját magad számára és bizalommal indulj el az úton.

2015. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!