Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Neveletlenség, rossz nevelés...

Neveletlenség, rossz nevelés eredménye az alábbi viselkedés vagy vmi egyéb gond lehet ezekkel a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Túlzás nélkül mondom, nem képesek nyugton és/vagy csendben maradni semmilyen körülmények között. Bemennek vhová, rohangálnak, rámolnak, hangoskodnak, ha rájuk szólnak meg se hallják. Mint ha mindig azt lesnék, mivel lehet rosszat csinálni. Nem tudom pontosan leírni, de tényleg mint az ámokfutók, randalíroznak.
2015. máj. 14. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem tudjuk! Ezer oka lehet. Lehet rossz nevelés, hyperaktivitás, fogyatékosság, betegség...stb..
2015. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány évesek? A 2 éves fiam hasonlóan viselkedik, talán egy fokkal jobb gyerek mint amit mesélsz. Ha megyünk valahova akkor futkároz, izgalomban van, néha meg sem hallja hogy szólok neki, mondjuk nem pakol és konkrétan nem viselkedik csúnyán csak eleven.

Egy 4-5 éves gyereknél szerintem már más, egy ekkora gyereknek már illik viselkednie.

2015. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet akár idegrendszeri betegség, mint hiperaktivitás vagy csak egyszerűen fel akarják hívni magukra a figyelmet.
2015. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy 5 éves, meg 2 3 éves. Az egyik 3 éves az én fiam, a másikak barátok, de ettől még kiakadok tőlük...
2015. máj. 14. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nevelési hiba és nincsenek hozzászoktatva az állandó menéshez így nem tudnak viselkedni idegen helyen sem.
2015. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ezt neked kell tudni!
2015. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én két évesem is így viselkedik . Ha valaki figyel minket más sem hall tőlem mint: azt ne vedd le, tedd vissza, ne nyúlj hozzá, várj meg, ne rohangálj, ne dübörögj stb. Szóval rászólok ha olyat csinál amit nem kéne és amennyire tudom kordában tartom de iszonyat eleven gyerek, kényszerzubbonyt mégsem adhatok rá. Általában úgy csinál mint aki meg sem hallotta, hogy szólok, ilyenkor leguggolok mellé és nyomatékosan is elmondom, hogy ezt miért nem csináljuk. Aki szerint ez a fajta viselkedés nevelési hiba esetleg adna tanácsot a sok okosságából, hogy mégis mit kéne még tennem amellett, hogy mindig kivétel nélkül és következetesen rászólok ha kell illetve rendet rakatok vele, büntit is kap? Verjem meg?!!!
2015. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De, elég sokat jövünk-megyünk.Te pl mit tennél azzal, amelyiknek hiába beszélsz? Xarik a büntetésre is, ha kikapni, az se hatja meg.
2015. máj. 14. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy alapból emiatt bármi gond lenne a gyerekekkel. Ma sokkal többet megengedünk (bizonyos szempontból) a gyerekeknek, mitn nekünk anno. Nekünk jóformán észrevehetetlennek kellett lennünk, ma az ilyen gyereket mulyának tartanénk. AZért írom, hogy bizonyos szempontból, mert ugyanakkor sokkal jobban ellenőrzés alatt vannak a mai gyerekek, soha nincsenek egyedül, soha nem unatkozhatnak, állandóan őrizzük őket és folyamatosa "fejlesztjük" tiszta erőből :) AMi szerntem egy túlzás de mindegy, nem ez volt a kérdés.
2015. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a gyerekek nagyon különböző habitusúak, amit persze pozitív vagy negatívirányba mozdíthat a nevelés...

Az egyik fiam olyan volt mint 7 ördög, de komolyan, egy törpeterrorista! Ha 1 másodpercre nem voltam a nyomában, már a csillárról szedtem le, és ezt szó szerint értsétek. Ahová 3 ujjával fel tudott kapaszkodni, tuti felmászott : másfél évesen, pl mosdókagyló stb. Mindent összetört, szétszedett, elborított, megrágott, feldöntött, letépett, megkóstolt, kiborított, magárakent, elberhelt stb. Mindig.

ISZONYATOSAN aktív volt, de szerencsére nagyon jó szívű, kedves lélek, soha akarattal rosszat nem tett, legfeljebb kíváncsiságból, vagy figyelmetlenségből.

ámokfutó volt, de nem rosszakaratból.

(és most egy jófej 5 éves, akiben 3 másik gyerek energiája van, de abszolute kezelhető. viselkedik amikor kell, és összességében sokkal értelmesebb, mint a korosztályos átlag, részterületeken zseniális, más területeken meg nagyon nem... az oka, hogy túlhallásos, ami miatt komoly figyelemzavara és túlmozgásossága van, és mindhárom diszfunkciója sérült. spec terápiával kezeljük, remélem integrálható lesz normál iskolába.

egy nagyon szerethető, jó természetű, csupa szív, fergeteges humorú krapek.


A másik fiam totál más habitusú. Eszébe nem jut kipróbálni olyasmiket, mint a bátyjának. Full nyugis , egy kis buddha, elég egyszer rászólni hogy vmit nem, és az el van könyvelve tilosnak. 2 éves éppen, ha leültetem hogy mindjárt jövök ez-meg-ez a dolgom itt várj meg (mert mondjuk pisilnem kell vagy bármi), akkor megvár (a bátyja konkrétan a lakást szétkapta volna annyi idő alatt...) kedves, bújós gyerek, de nulla felfedezőkedv, nulla kreativitás, nulla akarat. ez a könnyebb, de szomorúbb véglet szerintem, mert míg a másik a jég hátán is megélne, ő nagyon nem. Próbálom ösztönözni, mindenfélével kicsit serkenteni a kíváncsiságát, mittomén bevonni, új dolgokra rányitni a szemét, de nem. Cuki, és okos egyébként, nagyon jó logikai és mozgáskészséggel, de egy langyosvíz az egész gyerek. Nehéz lesz neki így a mai világban és én sajnálom ezt.

a bátyja fél minutum alatt átlátja a helyzeteket és pillanatok alatt dönt,mostmár így 5 évesen azért többnyire helyesen. A kicsi meg csak nézelődik, kommentál, lamentál - és elmegy mellette az élet.

2015. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!