Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A III. otthoni TSMT-s tornasor...

A III. otthoni TSMT-s tornasorban kinek mennyi volt a szülők számára fizikailag nehéz feladat?

Figyelt kérdés

Pl. a pokrócos feladatok.

Mi a 3 éves lányunkkal még csak a 2.-at csináljuk (4,5 hét van még belőle), ebben számban és időtartamban sokkal kevesebb a pokrócos feladt, de az a kevés annál nehezebb, intenzívebb. Egy lendületben lévő pokrócot folymatosan visszafordítani..... Szerintem, aki csinálta, érti, miről beszélek!

Tudom, hogy nem lehet ezt előre megmondani, ezt természetesen nem is kérem, csak kíváncsi vagyok, hogy kb. mennyi szokott lenni.



#TSMT #otthoni torna #tornasor #pokrócos feladatok.
2015. szept. 10. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk a III. feladatsorban a pokrócos feladat a legkevesebb. A 20 feladatból a 19-es, mixelve vannak azok a feladatok, amik az előzőekben külön voltak. (azaz amíg eddig egy mondóka alatt mondjuk jobbra-balra hintáztattátok, most egy mondóka alatt van pl jobbra-balra, fel-le ...stb)

Főleg nagylabdások vannak, na meg billenőpad, bukfenc, gurulás, ilyesmi.

Kérdeznék én is. A kislányom is nemsokára 3 éves lesz, 13kg. Mi azért hagytuk abba nyáron, mert egyszerűen kinőtte az eszközöket (billenőpad, gördeszka). Ti ezt hogyan oldottátok meg, mivel végzitek ezeket a feladatokat, ha van ilyen?

2015. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nekem konkrétan már fáj a hátam a gyakorlatok után, de nincs mese, csinálni kell. Gondolom ezzel te is így vagy, de nehéz, ez tény.
2015. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, és azt elfelejtettem írni, hogy a 19-es feladaton belül egy 4 soros mondókára kell csinálni, mindegyik sornál másképp mozgatva. Ezt 3X kell ismételni.

pl Virágéknál ég a világ (jobbra-balra)

Sütik már a rántott békát (fel-le)

Zimme-zumm, zimme-zumm (j-b)

Rece-fice bumm-bumm-bumm (forgatás)


Hú, elég részletes lett. :)

2015. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi ötévessel csináltuk az otthoni tsmt. Minden tornasor brutál nehéz volt. Ketten is alig bírtuk pokrócostul emelhetni, "óriáskerekezni", forgatni. Háromévessel ha nem túlsúlyos annyira nem lehet gáz....
2015. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és ezek a tornasorok nem egyeznek meg egyik és másik gyereknél. Attól függően, hogy mi a problémája, hogyan fejlődik, hogy sikerült az előző tornasor, hány éves stb. teljesen egyénileg változóak a feladatok!!!!
2015. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat!

Első (3 :)) válaszoló, nekünk már a 2.-ban ilyen kombinált pokrócosok vannak, de egyelőre még csak 2 féle mozgást kell váltogatni 1 dal alatt. Szóval gondolom, a következőben az összes kombinálva lesz. Remélem, mi is letudjuk 1 feladatban... :) Nekünk billenőlaposak nincsenek, azt mondta a gyógytornász, hogy az majd csak később kell, így ennek a kinövéséhez nem tudok hozzászólni, de gördeszkát mi rögtön azt a nagyobbik fajtát vettük meg, amire még én is (cipőkanállal) ráférek. :) Persze nekem csak a tarkómtól a derekamig ér... De amikor még vettük ezt, mondta a gyógytornászunk, hogy egy sima deszka is jó 4 kerékkel. Szóval ti is csinálhattok, vagy egy asztalos is elég olcsón megcsinálja. Hallottam olyanokról, akik így csináltatták, és elég olcsón jött ki nekik. Viszont közben még 1 kérdés eszembe jutott, mikor ma tornáztattunk: mennyi a fejjel lefelé lógatósotok? Mert nekünk az még elég sok volt, mostmár az is jóval kevesebb, csak az még az, ami ugye nehéz. Persze nekünk az azért volt sok az 1.-ben, mert mi beszéd miatt is csináltuk/-juk. (Későn kezdett beszélni, és az artikulációja nem volt az igazi, kicsit nehezen érthető volt a beszéde.)

Nehéz, de csinálni kell, mert megéri... :) Nekünk amúgy nagyon gyorsan fejlődik tőle... :)


Második válaszoló, nekünk 15,5 kg, nem túlsúlyos, csak nehezek a csontjai. Mindenki meglepődik, mikor megemelik, hogy ilyen nehéz, mert nem látszik rajta. De amúgy egy 3 és egy 5 éves között már nincs ám akkora különbség súlyra! Nekünk az a nehézség, hogy van egy 13 kg-os kistestvére, akit szintén tornáztatunk, és egymás után a 2 torna azért nem olyan könnyű, főleg ha ezt még meg kell koronázni egy együtt hintáztatással a végén, hogy mindkettőt betesszük a pokrócba.

Azt pedig én is írtam, hogy nem várom, hogy megmondjátok, hogy mennyi lesz nekünk, ezt ezért írtam, mert tudom, hogy mindenkinél más, sőt, még a saját gyógytornászunk sem tud előre mondani semmit, ez teljesen logikus. De azért gondoltam, érdeklődhetek, hogy mi van másoknál. Amúgy meg a pokrócosok nagyjából megegyeznek, ahogy észrevettem, mert azok, akármi miatt is csinálják a tornát, az alapok között vannak. Szóval én csak érdeklődtem, de ha te ezt panaszkodásnak érezted, sajnálom.

2015. szept. 12. 00:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok, köszönöm a válaszod. Lehet nézünk nagyobb deszkát mi is. :)

Nekünk 2 feladat van, ami fejjel lefelé lógatós, egyszer előre-hátra, másiknál jobbra-balra kell ingatni. Ezen kívül 2 feladat van, ami az ölben ülős, hátralógatós, szerintem ismeritek ti is. Itt is egyiknél előre-hátra, másiknál jobbra-balra kell ingatni.

2015. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekünk a fejjel lefelé lógatósok is kombináltak, de szintén 2 van most. Az egyiknél jobbra-balra+föl-le, a másiknál meg előre-hátra+föl-le kell hintáztatni. Széken ülős+lógaatós meg még csak egy. Ti amúgy hogy bírjátok szellemileg a tornát? Nekünk elég fárasztó tud lenni, mikor rosszabb passzban van, hogy minden feladat előtt egy csomót kell győzködni, meg mindig új játékot kell kitalálni, amivel rá lehet venni a feldatok végrehajtására... :S :) Mert ugye már nagyon sok az együttműködést és erősebb odafigyelést igénylő feladat. Szóval azért szellemileg is le tud fárasztani minket a torna.

A deszkához meg elfelejtettem írni, hogy azt mondták, hogy az fontos, hogy ha mi csináljuk, vagy csináltatjuk, akkor a kerekek ne legyenek bolygósak (és persze célszerű akkora lapot választni, amire kényelmesen ráfér a gyerek, de ti úgyis ezért csináljátok... :)).

Még egyszer köszönöm a részletes válaszaidat!

Egyébként azt megkérdezhetem, hogy ti miért csináljátok a tornát?

2015. szept. 12. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!