Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha 6 és fél éves...

Mit tegyek, ha 6 és fél éves kislányom nem hajlandó kitörölni a fenekét, mert undorodik a kakitól és amúgyis az nagyon "fárasztó feladat"?

Figyelt kérdés

Most már besokaltam és fél órája a wc-n ül... Oviban soha nem kakil, inkább hazahozza.

Természetesen képes rá, már párszor bebizonyította.


2014. aug. 6. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hugom ugyan ez.10eves es meg mindig Apuek torlik neki.bar mar jopar eve nem veluk elek de nekem ez furi.nem tudom mimor fog leszokni rola....
2014. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem torlod meg neki es kesz. Faraszto? Hat akkor pihenjen elotte. Majd nem lesz olyan faraszto, ha kicsipi a feneket es kevesbe lesz undorito a wc papiron a kaki latvanya, mint a bugyijan.
2014. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy az iskolában is emiatt visszatartsa és mondjuk emiatt egyszer már nem bírja és besikerül és ott legyen neki megalázó érzés...
2014. aug. 6. 19:10
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Meg van ido iskolakezdesig. Ne torold meg a feneket, majd raszokik. Semmi baja nem lesz.
2014. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne törölje. A sz.ros bugyi biztos nem undorító, amikor kimossa maga után.

Az unokaöcsém is hasonló okokból nem törölte a fenekét, el is linkeskedte, aztán pórul járt, mert neki kellett kézzel kimosni a gatyáját. A második alkalom után rájött, hogy jobb a wcpapír.

2014. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, de ennek lehet valami pszihes oka is.. Pelenkaba volt hajlando kakilni 3es fel eves koraig.

Koszi a valaszokat!

2014. aug. 6. 19:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pszichiater. De szerintem egyszeruen csak lusta. Vagy esetleg van kisteso, es ugy gondolja, hogy ez neki is jar
2014. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam ugyanez.2,5 évesen nem volt pelus,de kakihoz kerte. 5 éves es nem fogja meg a futyijet pisileskor,nem torli a feneket...
2014. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg hogy veszel neki külön wc papírt, van már mesefigurás vagy nedves papírtörlőt, én felnőtt létemre az utóbbit szívesebben használom mert egyszerűbb. vagy rakj ki a wcbe egy csomag popsitörlőt, az nem olyan drága mint a nedves törlőkendő...hátha nagyobb kedve lesz hozzá.
2014. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én - bár nem ilyen, de hasonló alkalmakkor, amikor a gyerekek kiszolgáltatták volna magukat - akkor bevetettem azt, hogy ha babaként viselkednek, akkor babaként fogom őket kezelni. Mi nem jár babáknak? Fagyi, ilyen-olyan édesség, bizonyos mesék még nem valók nekik, menjenek akkor aludni amikor a babák. Burger? Babák nem ehetnek ott. Játék? ó, ez babáknak nem adható. Ha nagylányos dolgokat akarnak és a koruknak megfelelő kedvezményeket kívánják, akkor viselkedjenek nagylányként.
2014. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!