Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam meg a szülést...

Hogyan oldjam meg a szülést szerintetek, ha jelenleg nincs kire bíznom a 16 hónaposomat?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy most elkezdem szoktatni valakihez és a vége felé már kettesben is hagyom vele, na de ki legyen ez a valaki? Ismerős, barátnő, vagy inkább bébiszitter? Csak annyi időre kéne valaki, amíg szülök, mert apa mindenképp szeretne bent lenni velem. De nem tudom ugye kiszámítani, így ha muszáj, akkor éjszaka kell riasztanom valakit, hogy jöjjön hozzánk a gyerekre vigyázni.


Sajnos nemrég költöztünk ki az agglomerációba és minden ismerősömtől viszonylag távol lakom, itt még nem ismerek más családokat... egy barátnőm, akinek 3 gyereke van, jelezte, hogy hozzá vihetem majd, de kórházba menet nem esik útba, plusz nem rángatnám ki a gyereket éjjel az ágyból, jobb lenne neki a saját megszokott környezetében, nem?


Van valakinek ilyen tapasztalata, hogy mi lenne a jó/legjobb megoldás? Még van 5 hónapunk.


Köszönöm!


2015. szept. 11. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért egyszer ki lehet rángatni az ágyból. Ha nem rendszeres, akkor nem történik semmi.


Teljesen mindegy, hogy ki az illető, a lényeg az, hogy a gyerek ismerje. Bébiszitter annyiból jobb, hogy ott kisebb az "ááá, most pont nem jó/épp alkoholt ittam/nem veszem fel a telefont" lehetősége. Mivel fizettek, ezért előre kiköthető, hogy X időszakban éjjel is riasztható legyen és mondjuk fizetitek a taxiköltséget/benzinköltséget, hogy időben odaérjen.

2015. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt senki, akire bízhattuk volna. Így nem lett apás szülés. de így is ki kellett rángatni az ágyból, amíg bevitt a férjem a kórházba. szóval ha van kire bíznod, akkor ez ne legyen probléma!
2015. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
bébiszittyó.
2015. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem anyukám csak az utolsó 2 hétben jött, így fent állt a lehetöség, hogy egyedül szülök. 35-ik héten délután elkezdödtek 10 perces fájásaok, iszonyat görcsben voltam, semmi nem használt. Este 7-kor letettem a gyereket, hogy akkor ha elaludt és 5percesek lesznek hívunk mentöt és egyedül szülök meg. De aztán hasmenésem lett, és eltüntek a fájások teljesen.


Ha van más barátnöd akkor kérd meg azt, hogy az utolsó 2 hétben lakjon nálatok, vagy oda vigyed ahol fogadják. Babysitter sem mindig tuti, ö is lehet beteg, vagy akármi más.

2015. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elozo : kicsit fura lenne odakoltoztetni valakit ket hetre ...


Elore lebeszelt babyszitter, vagy elvinni ismeroshoz. Semmi baja nem lesz ha egyszer nem itthon alszik, a gyerekek alkalmazkodoak

2015. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Feladtam egy hirdetést, amiben bébiszittert keresek. 3 hét alatt több, mint százötven jelentkező volt rá. Nem túlzok, komolyan beszélek. Igaz, nem agglomeráció, hanem Budapest. De nem hiszem, hogy ha keresnél egy képzett szakembert, ne lenne rá legalább tíz jelentkező ott is, ahol ti éltek. Próbáld meg! Én úgy gondolom, hogy a legjobb, ha a gyerek otthon marad és úgy megy oda valaki, aki ismeri a napirendjét és szokásait. Ezért kerestünk mi is így valakit. Aztán végül lett nagyi, aki ráér, de sosem lehet tudni alapon bébiszitterünk is lett.
2015. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy egyszer felkelted éjjel, semmi baja nem lesz :) Nálunk úgy történt a dolog, hogy anyukámék 100km-re laknak tőlünk. Mi a kórháztól autópályán 20 percre. Megbeszéltük, hogy egyértelmű lesz, hogy beindult a szülés pl. elfolyt víz, rendszeres fájások, akkor azonnal hívjuk őket, és elindulnak. Ugye ilyenkor neked még nem kell azonnal a kórházba rohanni. Majd mikor olyan 6 perces fájásaim voltak, mi is elindultunk, felkeltve a 3 éves kisfiamat. Mire felértünk a pályára, vissza is aludt a kocsiban. Mire beértünk, és felvettek, arra megérkeztek a szüleim, vitték haza aludni az amúgy is apa ölében alvó fiamat. Mi pedig mentünk apával szülni. Reggel a kisfiam csodálkozva kérdezte anyukámékat, hogy hol van anya? megjött a kistesóm? - tehát nem is emlékezett rá, hogy autókáztunk vele egyet :)
2015. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz túl nagy korkülönbség a két gyerek között. Szerintem már most keress egy bébiszittert, akinek elfogadható az órabére a rendszerességhez. Szükséged lesz rá, akkor is ha még várandósan rossz időben vinnéd sétálni a nagyot és akkor is ha a pici megszületik (nálunk is kevés a korkülönbség és a nagyik nem álltak akkor sem a helyzet magaslatán).

Az a barátnőd, akit Te ismersz 15 éve, nem biztos hogy a 20 hónapos gyereked ismeri és szívesen menne el hozzá akár egy napra (mert nem tudhatod meddig tart a szülés).

Én azt javaslom, hogy most kezdd el a bébiszitter szoktatását a gyerekhez (vagy fordítva) pl.heti2x1-2 óra és a 4-5 hónap alatt össze fognak szokni.

2015. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!