Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ezt, hogy csinálnátok úgy,...

Ti ezt, hogy csinálnátok úgy, hogy a kislányotok ne sérüljön?

Figyelt kérdés
Szeretném ha nem barátkozna azzal a kislánnyal, aki csúnyán beszél, ha elmegyünk hozzájuk. Nem játszanak együtt zenére táncol, mint egy eszetlen, a gyerekem csinálja utána, mint a nemnormális úgy viselkedik. Az anyuka kezd rám akaszkodni, nem vagyok bébicsősz, van más dolgom is délután...Az anyuka koszos kávéscsészében adott a gyerekemnek inni.....undorodom tőlük PEDIG ÚJ HÁZ, SZÉP ÉLET..........hogy tudnám őket lekoptatni? 4 évesek a gyerekek.
2015. szept. 11. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menjetek, ha pedig ők akarnak jönni akkor nem értek rá.


A kislányodnak van bártja az oviban? Beszélgess az ő szüleikkel, találkozzatok velük.

2015. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

MIért kell lekoptatni őket, ha ti jártok hozzájuk? Ne menj, és kész. Csinálj a kislányoddal közösen más programot ténylegesen, akkor hazudnod sem kell. Nem értem pontosan, hogy mi okozza a nehézséget?


Viszont ha a kislányod nagyon szeretne találkozni a másik kislánnyal, semmi baja nem lesz attól, hogy néha átmentek. Talán nem házitündér a másik anyuka, de megkínálta a vendég gyerekedet vízzel, lehetne olyan is, akinek eszébe sem jutna még ennyi sem. A kislányod pedig nagyon hamar rá fog unni, ha valóban csak ennyi a közös program.

2015. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, kávé mosogatószer és víz keveréke, de megkínálta.....

A kislány azt mondta, hogy ku.va is.en...???

Az anyuka igénytelen.

Hááát, egy éve költöztünk ki, de lehet sznob vagyok...

Gondoltam nem ennyire gusztustalanok, olyan szép a házuk, bio tojás hátul, apuka minta, hányok tőlük, másfél hét elég volt belőlük. Tényleg ha valaki tud valami ötletet, ezek bejönnek a kapun-leveszi a kulcsot a helyéről, aztán már a bejárati ajtón kopog....

2015. szept. 11. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi van a bio tojással meg az apuka mintával??? Honnan veszi le a kulcsot?? Ki van akarsztva a kulcs hogy bárki leveheti vagy mi?? Eddig miért barátkoztál velük ha undorodsz tőlük? Minek mentél át hozzájuk?

Kopog az ajtón? Kimész, megmondod, hogy bocs de nem érünk má, majd hívlak... Hány évesen nem tudsz kezelni egy ilyen élethelyzetet???

2015. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt komolyan nem értem. Jártok hozzájuk, vagy egy alkalom volt az egész? De ha nem, akkor még egyszer meg nem mentem volna. Ha valakivel nem akarok barátkozni, nem megyek hozzá vendégségbe, nem hívom meg, nem adom meg a számom, stb. Mi ebben annyira bonyolult?
2015. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ennyire bonyolult. Ami megtörtént, az megtörtént. Sem a koszos csészén, sem a káromkodáson nem tudsz már változtatni. de tanulhatsz belőle. Barátkozzatok mással. Ne menjetek át hozzájuk, ha ők jönnének, nem vagytok otthon. Ne felejtsd el, hogy a te házad, azt engedsz be, akit te akarsz. Ha üti az ajtót, akkor is így van. Nem tudom, pontosan milyen választ vársz még erre a kérdésre, ezt tudod tenni. Vagy továbbra is barátkozni vele, elviselni, majd a háta mögött kipletykálni és szidni fűnek-fának..
2015. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Állj a sarkadra! Máshogy nem megy! Ha bántják a lányod akkor is ilyen "udvarias" meg csendes vagy?

Nem kell neki kedveskedni, legyél hideg és mond, hogy nem érsz rá, mentek vhova, nem érzed jól magad, nincs kedved, stb. Ha meg konkrétan rákérdez, hogy mi bajod vele, akkor mond el, hogy nem szimpatikusak mert például nem szeretnéd ha a lányod eltanulná a csúnya beszédet. De nem hiszem, hogy rákérdez, észre fogja venni, hogy kerülöd.

2. Vedd le a kulcsot a kapuról. Nem csak miatta, de vedd le. Nekem is rajta volt, de nem jó ötlet, tapasztalat.

2015. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem feltétlen attól sérül egy gyermek, mert helytelen viselkedés mintát lát. Neki nem kötelező ezt csinálnia. Az én fiam is hall ezt azt az oviba, a szomszéd fiútól, a múltkor is megkérdezte, mi az a ..... Ettől független azóta se hallottuk tőle. lát is dolgokat, őrjöngve rohangáló gyerekeket, ..... Sok mindent megpróbál ebből, hisz gyerek, de alapvetően szépen beszél és normálisan viselkedik, hiszen ezt látja otthon, nálunk ez az elfogadott norma. Én nem gondolom, hogy védeni kell ezektől a helyzetektől, úgy kell nevelni, hogy tudjon különbséget tenni jó és rossz között, elfogadható és nem elfogadható viselkedés között. Meg kell tanulnia, hogy nem minden ember, és gyerek jó, és okos, és kedves... Ettől független tartósan nyilván én sem keresném egy ilyen gyermek, anyuka társaságát. Ebben a helyzetben viszont őszintének kell lenni. Meg lehet mondani, hogy sok a találkozásból,mert sok a dolgod. vagy hogy nem tetszik a gyerkőc viselkedése, ezért és ezért. Őszintén ha nem akarod fenntartani ezt a kapcsolatot, legfeljebb megsértődik. Biztos nem fog a kedvedért megváltozni.


2. A koszos csészét bárkinek visszaadom, gondolkodás nélkül, nem engedem a gyerekem kezébe. vissza kell adni, és megkérni, hogy mossa el, ez nem neked ciki.


3. új ház, szép élet: tanulság Nem minden arany ami fénylik

2015. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!