Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlik egy két éves...

Hogyan zajlik egy két éves gyereknél a szemvizsgálat?

Figyelt kérdés
Kancsalság gyanúja miatt küldött a gyerekorvos a két éves kislányommal gyerekszemészetre. Hogyan zajlik a vizsgálat? Előre is köszönöm!

#kancsalság #szemvizsgálat #gyerek szemészet
2014. febr. 19. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Szhelyen voltam. A lányomat az ölembe kellett vennem, és a doktornő játékos módszerrel vizsgálta a szemét. Bábot vett a kezébe stb.
2014. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a doktornő mutogatott messziről képeket, fehér alapon fekete egyszerű formák voltak, pl autó, fa, házikó, ezeket fel kellett ismerni, úgy hogy egyszer az egyik szemét takartam le, egyszer a másikat. Persze előtte közelről megbeszéltük mi micsoda. Ha nem tud még beszélni, akkor természetesen ez a feladat kimarad. Aztán volt egy olyan, hogy valami dimenziós kártyát mozgatott előtte és néha előtűntek belőle formák pl egy kutya és ezeket kellett észrevenni hogy hol van.

Aztán beültünk a műszer elé, az ölemben tartottam, és megvizsgálta műszerrel is a szemét.

2014. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk számítógépes szemvizsgálatot csináltak. Az ölembe ült a lányom a doki pedig tőlünk kb 2 méterre tartott egy gépet a kezében, mint egy fényképező, és csak annyi volt a dolga, amikor csicsergő madár hangot adott a gép, bele kellett néznie, és a gép kiértékelt minden paramétert a szemében. Heim Pál Madarász utcai részlegében voltunk egyébként. Utána még nézegettünk olyan képeket, ahol a pöttyökben kellett megtalálni az állatkákat szintén pöttyökből. Meg "letakarta a szemét" és mutatott neki valamit. Szóval tiszta játék volt az egész, és borzasztó aranyosak voltak :)
2014. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez így nagyon biztató. A képek felismerésével nem lenne gond, beszélni is tud már, viszont a lányom ha orvoshoz megyünk már a váróban elkezd síni annyira fél. Ezért tartok tőle, hogy nem lesz egyszerű, bármelyik módszert fogják alkalmazni. :(
2014. febr. 19. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Én is ettől tartottam, mert az én lányomat is a rendelőbe is alig lehet berángatni, de itt annyira aranyosak voltak, hogy szerintem még azt sem vette észre, hogy orvosnál van, sem sírás, semmi nem volt:)


Hová mentek helyileg?

2014. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valahogy majd csak túl leszünk rajta. Szolnok, Hetényi G. K. rendelő intézet. Remélem itt is hasonló módszerrel vizsgálják majd.
2014. febr. 19. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:
az en lanyom is nagyon sir az orvosoktol, de a kepes felismero nagyon tetszett neki. Csak akkor torpant meg a vizsgalat amikor a doktorneni feltette a maszkjat, ez hiba volt a reszerol, gondolhatott volna ra, hogy ez remiszto
2014. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!