Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agressziv a gyermekem. Ti...

Agressziv a gyermekem. Ti hogy kezelitek ha voltatok mar hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

Konkretan a hisztibol indul ki.. nem akarok untatni senkit igy 1 peldat irok le es kb az egesz napunk hasonlo szitubol allnak.


Pl ma 10 orakkor bejelentette h o szeretne jegkremet enni. (3 eves egyebkent). Kozoltem, h semmi problema, ha normalisan ebedel delben,akkor lesz fagyi. Ramorditott h "nem. Most kerek fagyit" .Tipikus filmbe illo jelenet volt. Elismeteltem ekkor meg higgadtan ugyanazt mint az elobb is. Ekkor mar odaallt rogton elem es kozolte h "fagyit most". Ekkor mar teljesen felidegelt es megmondtam h majd ha megtanul viselkedni es normalisan beszel velem,akkor par nap mulva visszaterhetunk ra es addig egy szot sem akarok hallani. Erre a draga kisfiam elkezdte rugdosni, okollel verni a fagyasztot, amikor odahajoltam h ezt most fejezze be, akkor engem is szemen vagott okollel. Nekivagta a tv-nek a taviranyitot,felborigatta a szekeket.


Nem birom. Nagyon nehezen viselem es tanacstalan vagyok. Kulonbem mind ezt orditva csinalja, termeszetesen minden szomszed azthiszi (szerintem) hogy verem... kezelhetetlen.


Mivel megutni soha nem utottem es nem is birnam, igy megoldaskent egy pohar vizzel leontve kezeltem a hisztiket (a mar nagyon durva hisztiket) de mara mar az sem valik be...


Nem, senki sem ilyen agressziv a csaladban(talan az apai reszrol a nagypapa, sztem orokolte)...


2015. szept. 14. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
A poharas dolgon kívül hogy neveled még? Már, ha neveled ... ?!
2015. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen normális az aggreszivitás, minden gyerekben benn van.

Semmi de semmi képpen sem szabad az aggresziót elfolytani.

Az aggreszzió úgy müködik, hogy akiben benne van akkor vagy rögtön kiadja, és pl eldobja a távirányítot, vagy gyüjti és egyszer nagyot robban. Pont mint egy felrázott kóla.

Meg kell tanítanod, hogy hogyan vezetheti le az agressziot. Pl tv kapcsoló dobálás nem jó, de egy plöss maci eldobása, rugdalása vagy egy párna agyon döngölése megfelelö agresszió levezetés neki.

Mikor elkezd dobálni, adj a kezébe egy plüss állatot, vagy egy puha labdát, amit eldobhat. Mikor elindul körbe a lakásba levezetni az agressziót akkor ha pl oda megy a tv-hez és abban tenne kárt, akkor megakadályozod, de mikor a legos dobozt akarja kiönteni dühébe azt hagyod neki.

Ez is egy olyan dolog mint bármi más, meg kell tanulni kezelni és élni vele.

Az elfolytásával a legrosszabat teszed vele.

2015. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak ilyen jelenetek. Most már egészen jól kordában lehet tartani. De csak azt tudom mondani türelem és sok mindent kipróbálni. Nálunk is volt minden, szép szó, hangos szó, kiabálás, utánzás, sőt nálunk is volt hideg zuhany, amikor már nem lehetett kizökkenteni a hisztijéből és már fulladozva vett levegőt. Sőt kapott már a popsijára is (persze egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor, mert a "verésnek", mi sem vagyunk a hívei, ezt is inkább paskolásnak hívnám mint verésnek).

No ami nálunk bevált, hogy nem szólok hozzá. Tehát ha nem hallja meg mit szeretnék én is mondani, akkor pár próbálkozás után közlöm vele, hogy akkor majd én is így fogom meghallani amikor szeretne valamit, illetve ha olyat csinál, akkor mondom neki, hogy jó akkor ma nem fogok hozzád szólni. Na ez hogy ő nem kommunikálhat a halála. Ilyenkor visszavesz és már utána meg tudjuk beszélni mi legyen (tulajdonképp kis figyelemelterelés arról amit akar). Mióta egyébként oviba jár szintén jobb a helyzet, írod, hogy a tiéd is 3 éves, nem jár oviba? Mi kaptunk egy jó óvónőt és az ottani feladatok lefoglalják. Persze itthon is pörög, de ott azért más a fegyelem.

2015. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat. Most azon gondolkozom, hogy veszek neki ilyen gyerek bokszzsakot. Nem tudom, hirtelen otlet, meg utana olvasok, de az egy felfujhatos valami, ami semmikeppen nem tesz benne kart, viszont ha merges, akkor pufolheti... Napi 2 orat minimum setalunk es jatszoterezunk, olyan teljesen jo gyerek. De egesz nap nem tudok vele kint lenni az udvaron vagy setalni. A delutani alvasa is megvan h az idegrendszere jol fejlodjon. Ha az apja itthon van, akkor nincs gond vele. Soha nem bantotta, megis eleg ha osszerancolja a szemoldoket es a fiam azonnal megnyugszik(ha esetleg epp kezdene merges lenni). Ez kb 3 hete kezdodott, remenykedem hogy kinovi :(
2015. szept. 14. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy kezeltem az ilyen helyzeteket, hogy gyakorlatilag levegőnek néztem a gyereket amíg hisztizett. Ha ez velem történt volna én biztos hogy nem adnám neki oda a fagyit max 1 hét múlva, akkor is csak úgy ha előtte rendesen megebédel és szépen kéri. Ami a távirányítós, székes dolgot illeti én minden ilyen után elvettem egy játékát és bizony nagyon jónak kellett ahhoz lennie hogy vissza kapja pár nap múlva. Arról nem beszélve, hogy a rumlit amit csinált neki kellett rendbe raknia. Ha látja hogy az őrjöngés nem a várt eredményt hozza előbb-utóbb megtanulja a leckét.
2015. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2 honap mulva kezdi amugy az ovit, az biztosan segiteni fog. Probalkoztam a jatek elvetellel is, amikor meg csak a "sima" hiszti volt verekedes nelkul, akkor az be is valt. Mostmar az sem...Olyan mintha nem is o lenne olyankor. Ugy orjong h nem is figyel arra h mi tortenik korulotte. Probaltam kedves szoval, probaltam hangosan,orditva... most "leszorlak lathatatlan porral"-t alkalmazom meg, ami tobbnyire bevalik, de ettol fuggetlenul nehez szo nelkul vegignezni ahogy orjong. De ha normalisan viselkedik sem szoktam egybol hozzaszolni. Apa jol kezeli, o halal nyugodtan megmondta neki h "anya ad enni inni,altat,furdet pisiltet stb..ha igy bansz vele akkor ezentul anya nem segit semmiben neked mert bantod" ... igy apa halal higgadtan elokeszitette a tejet, a kakaoport, a hutoben lejjebb tette a szalamit, szeletelt kenyeret, hogy ezentul mindent oldjon meg egyedul es szolgalja ki magat. Lathatoan rosszul esett neki es 2 napig nyugiban is volt...azota ez sem valik be.
2015. szept. 14. 14:52
 7/10 A kérdező kommentje:
De holnap... vagy meg ma ha ujra kezdi akkor az osszes jatekjat kizarom a garazsba. Talan ha az osszeset elveszem az helyrerazza.
2015. szept. 14. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:
de akkor tartsd is be,ne csak ígérgesd neki...és ha megtetted ne gyengülj el,igenis akkor 2-3 napig ne add vissza neki a játékait.Legalábbis nállunk ez vált be!
2015. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Vidd el egy pszchihologushoz,hátha segít
2017. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én vagy taslit vagy pszchihológust ajánlanék
2020. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!