Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cikivé kezd válni, hogy a két...

Cikivé kezd válni, hogy a két gyermekem egyáltalán nem hasonlít egymásra. Voltál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az elsőszülöttem nagyon fehér bőrű, kék szemű, világos hajú, kicsi, ragyogó szemei vannak, kerek arca, vékony, alacsony testalkata, pici orra.

A testvére kreol, hatalmas barna őzikeszemek, sötétebb haj, hosszúkás, keskeny arc, magas, és elég széles orrcimpái vannak...tehát egy az egyben tök más a két gyerek, ha látod az apját és engem is, egyértelmű, hogy mindkét gyerek vegyes, minden vonását másikunktól örökölték. De futólagos "ismerősök", játszótéri anyukák, stb csak hármunkat látnak nap mint nap, apát nem, mert dolgozik. Volt már, aki megkérdezte, ugyanaz-e az apukájuk...illetve kire ütött kreol bőrű és magas kisfiam, mert se én, se a párom nem valami barna, sőt kifejezetten sápadtak vagyunk. A nagymamám volt ilyen barna, meg az anyai nagynéném, vagyis a nagymamám másik lánya. Magas valószínűleg a párom apukája lehetett, de igazából ő sem emlékszik rá, mert nem volt vele jóban és már meg is halt. Nekem a családomban mindenki pici, vagy átlagos. Szóval vagy nekiállok mindezt elmagyarázni egy idegennek, vagy...vagy mi? Mit gondolnál ha látnál minket, kívülállóként?


2012. jún. 15. 07:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha a kreol gyerek annyira elüt mindenkitől a családban, akkor kívülállóként kapásból azt gondolnám, hogy más az apuka. De egyik dolog, aki nem ismer, csak lát, az had gondoljon amit akar, kit zavar az? Másik dolog, aki meg ismer, vagy hallotta már egyszer a sztorit, akkor biztos elhiszi, hogy más családtagokra ütött a gyerek. Én elhinném, miért ne tenném? Nem kell ezt túlmagyarázni senkinek, aki ezen töri a fejét, és nincs jobb dolga, vagy nem a saját dolgával foglalkozik, az megérdemli, hogy had rágja a kefét. Ne foglalkozz senkivel. Aki kedvel, úgysem variál rajta, aki meg nem, az magasról le van ejtve. Az ő szegénységi bizonyítványa, nem a tiéd.
2012. jún. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

jaaj nálunk is ez megy a játszin,őszintén szólva ha a gyerek nem szeretne ennyire hintázni,én ott se lennék...az embernek ott csak leszívják az agyát..borzasztó,hogy folyton az megy ki hány kiló,ki kivel van...jaaaj..

Ne foglalkozz vele,imádjátok egymást.. kész...

2012. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
En mar csak azert is elhinnem, mert nalunk ami bennem es tesomban kozos, az annyi, hogy mindketten jo magasak vagyunk, pedig a szuleink sokkal alacsonyabbak( apu 171, anyu 163 en 184). Ocsem kreol boru nagyon sotet haju, barna szemu(ezt valoszinu apai agrol orokolte), en vilagos boru, zold szemu, sotetszoke haju. Remelem a csoppsegem tolem orokli majd a magassagat es nem a nagyszuloktol:)
2012. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
most öszintén. kit érdekel hogy mit gondol xy játszotéri erzsike? ugyanaz az apjuk? azt mondod ugyanaz. ha neked tiszta a lelkiismereted, nehogymar még neked kelljen bárkinek is magyarázkodni :D én amugy nem gondolnék szerintem semmit, nem vagyok jo a részletek megfigyelésében, kulonben is a jot szoktam feltételezni általában
2012. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Mi négyen vagyunk testvérek, lányok. Senki nem hinné el rólunk, hogy testvérek vagyunk annyira nem hasonlítunk egymásra :-D

A férjeméknél dettó : ők hárman vannak fiúk, az első szőke + barna szemű, a második barna hajú + kék szemű ( ő a férjem :-D), a harmadiknak meg szintén ez a kreol összeállítás, mint nálatok.


Sőt az én két gyerekem sem hasonlít egymásra, de a nagylányom pont úgy néz ki mint a legidősebb nővérem kislánykorában, a pici, meg tiszta anyósom :-D, csak a szeme színét örökölte tőlem.

2012. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Van egy film," élet az anyaméhben-ikrek" és ott mutattak be egy olyan ikerpárt :az egyik baba mindenben világos tónusú volt a másik,mindenben sötét.Vagyis albínó kontra néger.És IKREK!Szóval ezek után én már nem szoktam csodálkozni az eltéréseken.Az emberek meg azt gondolnak,amit akarnak ne törődj vele.Nem szaladgálhatsz úgy az utcán,hogy lobogtatod az apasági tesztet!

Nekem viszont a második gyermekem más apától van,mint az első,mégis kiköpött egyformák,csak a nózijuk más formájú.De,ha nem így lenne sem érdekelne.Az számít,hogy a férjem(első gyermekem apukája)elfogadja és imádja a másik gyerkőcöt is,mert régóta ismét egymásra találtunk.:)Apjaként szereti és neveli.:)

2012. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell elmagyarázni.:) Én már régen feladtam, hogy mindenkinek tetszeni kellene, nem érdekel az idegenek véleménye. Ha mindenkinek szeretnél megfelelni, csak magadnak okozol gondot, meg problémát, mert úgyis lehetetlen. Egyébként normális ember agya úgy működik, hogy látja, nem hasonlít a két gyerek, egy pillanatra megfordul a fejében, hogy vajon miért, aztán foglalkozik tovább a saját dolgával, ennyi.:) De megértelek, mert a párom, a lányom, és én is sötétbarna/fekete hajúak vagyunk, világos bőrűek. A pici fiam pedig szőke, kék szemű, kreol bőrű. Naná, hogy a postástól van! :D :D
2012. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jaj ez milyen rossz...egyébként nekem is van egy házaspár ismerősöm ahol a gyerekek közül a 2 kicsi totál sötét bőrű sötét hajú szemű de nem kicsit. És anyuka és apuka is teljesen fehér bőrű még csak a hajuk se sötét. Nagyon rossz mert folyamatosan azt kapja a nőci hogy biztos az előző pasitól vannak a gyerekek ( de a kicsi az még csak másfél szóval igen gyorsan találta volna ezt a második férjet ha így lenne szóval még emiatt is így néznek rá).

Egyébként ez egy nagy butaság az egész egymásra hasonlítósdi, nálunk az összes gyerek rám hasonlít, a férjemre csak apró részleteikben ( deréktól lefelé :DD, meg a lábujjuk, fülük szóval ilyen kicsi dolgokban) na mi meg viccelődve mindig megkapjuk hogy biztos nem a férjem az apa. Na nekem ez tök rosszul esik, még ha poén is akar lenni.

Nem is poénkodok ilyesmivel sose.

Nem kell ezzel az egésszel foglalkozni valahogy az emberek egy részének nincs más dolga mint folyton a más dolgával foglalkozni (egyébként szerintem azért hogy addig se kelljen magukkal foglalkozni, magukba nézni és fejlődni esetleg).

2012. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a másik véglet. Mind a 2 gyerekem a férjemre hasonlít jobban de azért belőlem is van bennük, de sokan azt mondják hogy "semmi közöd ehhez a 2 gyerekhez, mintha az apjuk a száján köpte volna ki őket stb" olyan rosszul esik. Én küszködtem végig a 2 komplikált terhességet, én vagyok velük állandóan reggel 7-től este 7ig erre jön a sok apázás. Nagyon rossz érzés de tényleg.
2012. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is gyakran megkapom a poénkodást, hogy vajon kitől van a gyerekem, mert totál rám hasonlít (szőke haj, világos bőr, és az alkata, fejformája, arca is), én ezen csak nevetek :) A férjem fekete hajú, barna szemű, nyáron nagyon le tud barnulni.

Még érdekesebb az egyik barátnőm családja: ő és a férje barna hajúak, zöld szeműek, a kislányuk pedig vakító kék szemű, szőke hajú. De ha valaki már látta az apa gyerekkori képeit, rögtön észreveszi, hogy pont úgy néz ki a kislány, mint az apja piciként.

Én is úgy gondolom, hogy az idegenek azt gondolnak, amit akarnak, az ismerősök pedig úgyis tudják, mi a helyzet.

2012. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!