Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves múlt de még nem beszél....

3 éves múlt de még nem beszél. Aki hasonlóan járt, megtudná mondani, hogy az ő gyermeke mikor kezdett el beszélni 3 éves kora után?

Figyelt kérdés
Tudom hogy változó.. a védőnő szerint még mindig normális, hogy nem tud beszélni. Elismétel szavakat helyesen és próbálkozik,de mondatot még nem tud mondani azon kívűl, hogy "mi ez?". Az anyát még mindig "ajának" mondja.
2015. szept. 16. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha mond szavakat csak még nem alkot mondatot ebben a korban az még nem tragédia. A többin logopédus segíthet később.

Tudok hasonló korú gyereket aki nem beszélt mikor betöltötte a hármat, aztán fél évre rá már f..ta a szót :)

2015. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

A lányom majdem 2 volt amikor már tört mondatokkal kommunikált.Most 2 és fél éves múlt, folyékonyan csacsog, és EGYFOLYTÁBAN!!

Őszínte leszek....azóta szét esek estére, zúg a fejem, várhatott vona ez 3éves koráig:)

2015. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van más tünetetek amellett, hogy nem beszél? Kisfiú vagy kislány? Logopédushoz mindenképpen vidd el, ártani nem árt, te is megnyugszol, ha szakember mondja el a véleményét. A védőnő és gyerekorvos jó, de ők nem logopédusok.
2015. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kislányom hamar kezdett dumálni, de annak idején az öcsém három éves kora után kezdett beszélni. Fura, mintha egy gyerekről beszélnénk, mert az anya nála is "aja" volt, az apa "apa", a nevem (Ági) "ádi" volt. Ami egyértelmű jel volt arra, hogy nincs baja, az az volt, hogy mindent megértett, mindenre reagált fejrázással meg bólogatással, meg ilyen "ühümm" és "mm-mm" hangokkal.:D Az orvos annak idején azt mondta, hogy valószínűleg lusta beszélni. Az más kérdés, hogy utána iszonyat cs betűsen beszélt (pl. ácsvácsvíz volt az ásványvíz). Ez meg is maradt nála, elsőben szűnt meg az írással, olvasással.


De hogy pozitívumokat is mondjak, mikor elkezdett beszélni, (a cs betűzést leszámítva) olyan választékosan beszélt, hogy meg kellett zabálni.:)

2015. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a lányom 3 évesen összesen 5 szóval kommunikált (mama, apa, gyeje, kakaó, Milcsi- ez a bátya neve)

már ha annak lehet nevezni


2.5 évesen (szeptemberben) végigjártam mindent vele :

vagyis : gégészet, audiológia, pszichológus, logopédus - mind negatív lett

majd a beszédvizsgálóban a vizsgálatot (köv én áprilisa volt)

ahol az addig nem beszélő gyerek 2 órán át egyfolytában beszélt szavakat mondott kifejezéseket rövid mondatokat

kb tátott szájjal lestem csak

addigra már 4hónapja ovis volt (januártól kezdett járni)

de ott sem szólalt meg vagy alig alig

- kiírtak heti 2 logopédiát és mozgás fejlesztést

na de onnantól be nem áll a szája most 4,5 éves és ha nem öt kérdezem akkor is válaszol szal akkor van csönd ha alszik vagy oviban van :-DDD


szal rohamléptékben hozza be a lemaradását :-)

ma már énekel mondókázik versel meg amit a korosztálya csinál csak többet


majd az ovi hidd el sokat segít neki de ha zavar akkor járd végig te is

semmi olyan nincs benne ami a gyereknek kárt okozna

és te is megnyugszol tőle

2015. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

enyém mondjuk már beszélt 3 évesen, de megkésett beszédfejlődése van, 3 évesen már 3féle fejlesztést kapott.

most nagycsoportos, most már heti 5 logopédiát kap... pedig 2,5 éves korától kapja a fejlesztéseket, gyönyörűen beszél, választékos a szókincse, de mégis gubanc van és félő, hogy nem mehet iskolába emiatt.

szerintem holnap kezdj el utána járni! én azt mondom, hogy nem fér bele, hogy 3 évesen csak várunk, neki kell indulni! nem mondom, hogy baj van, na de ha igen, akkor a korai fejlesztés rengeteget számít!

2015. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsónak igaza van. Azonnal kezdj el utána járni. Más tünet nincs? Nem túl hisztis, nem szorong, mozgása rendben van?

Nálunk is ez van, és iszonyú nagyot szívtunk miatta, már bánom, hogy nem voltam erőszakosabb.

Először is mindenképpen kérd meg az óvodát, hogy ők küldjenek egy kérelmet a Nevelési Tanácsadónak kivizsgálásra, különben érdemben nem fognak veletek foglalkozni.

Nálunk az volt, hogy én kértem, meg is nézték a gyereket, meg is állapították, hogy ja igen, el van maradva jelentősen. Nincs rá kapacitásuk, hogy fejlesszék, majd én fejlesztem otthon. Mondtam, hogy se időm, se szaktudásom hozzá. Erre javasoltak egy könyvet, meg annyit mondtak, hogyha fontos nekem a gyerekem, akkor megteszem, ha meg nem, akkor meg mit várok másoktól.

Ennek ellenére kisírtam a logopédustól az oviban, hogy foglalkozzon vele, de csakis és kizárólag az elhivatottsága miatt, ugyanis 3 éves gyerekkel szakvélemény nélkül nem kell foglalkoznia! Nem is tudja elszámolni.

Utólag tudtam meg,hogy már erre is van sni-kód, amit ha kiír a Nevtan, akkor kaphattunk volna heti 2 logopédiát, és heti 2 tornát, mert az is nagyon sokat segít. De persze nem tették meg, mert nincs semmire pénz. De te ne hagyd magad.

Most 5 éves a fiam, az óvoda megint elküldte vizsgálatra. Nálunk más bajok is vannak, a mozgása elég darabos, és a dackorszak még mindig nagyon durván tart. Mivel az óvoda kért hivatalos szakvéleményt, most már leírták, hogy beilleszkedési és viselkedészavaros. De SNI-t nem adtak, szóval fejlesztés még mindig nem igazán jár, bár legalább a logopédus már el tudja számolni. Úgyhogy én elvittem a Vadaskertbe, ott meg azt mondták, hogy többszörösen összetett tanulási nehézsége van, és igenis SNI. Úgyhogy most már remélhetőleg fognak kiküldeni utazó gyógypedagógust, persze még mindig kérdés, hogy mikor lesz ebből valami. De sajnos ez évek, úgyhogy valóban kezdj el utánajárni.

Egyébként most már egész jól beszél a fiam, csak nagyon pösze, és fura magyartalan mondatokat mond, nem tud ragozni, az igekötőket keveri. Szóval nálunk tuti nem lesz még iskola jövőre.

2015. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!