Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljék a húgom kislányá...

Hogy kezeljék a húgom kislányát, ha szemtelen?

Figyelt kérdés

A húgomnak van egy 4 meg egy 2 éves gyereke. A nagyobbik az elmúlt hetekben elég szemtelen lett. A férjem többet jatszik veluk, valahogy őt jobban csípik a gyerekek altalaban😊.

A nagyobb általában kellemetlen megjegyzéseket tesz ( bekakiltàl? Dobjunk ki a szemetesbe, stb., mondta nekem), ma a férjem is sorrá került: büdös vagy és gonosz - miután a férjem beengedte az ajtón, amit a kislány egyébként gyakran nem nyit ki nekünk, hanem bentről vihog. Majd újból rakezdte: kakisak vagytok.

Az zavar, hogy a húgom sose szól rá határozottan, inkább épphogy, ugy csinál, mintha nem venné észre.

A kislány amúgy roppant értelmes, de szemmel láthatóan élvezi, ha másokat sertegetheT. Engem általában nem kell félteni, de nem akarok kknfliktust a tesom az, ezért inkább kimegyek a szobából, ha felmegy a pumpa.

De kezd betelni a pohár.


2015. szept. 20. 11:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Tesom az = tesómmal
2015. szept. 20. 11:11
 2/10 A kérdező kommentje:
kezeljék = kezeljem
2015. szept. 20. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen normális egy 4 éves gyereknél ez. A lányom is ezt csinálja és az összes barátnöje.

De hagyni sem szoktam. Èn azt kérdezem töle, hogy szeretné, ha én is ezt mondanám, hogy ö kakis, hogy ö büdös és gonosz. Ezen elgondolkodik és mondja, hogy nem, majd vissza vesz az agarakkal.

De persze aztán megint megpróbálkozik.

Ez a határok feszegetése, tudnia kell, hogy meddig mehet el. Èn nem tartom ezt akkora bajnak, de neki is látnia, kell, hogy én ezt nem szeretném, és kérdés, hogy neki ez jól esne-e?


Az ajtó becsukásra és nem beengedésre is az a megoldás, hogy kérdezed meg, hogy neki jól esne-e, ha ki vagy becsuknátok valahova? Pl a 3 évesem egyik nap kizárt az erkélyre és hiába hívtam nem jött, még jó, hogy a szomszéddal beszélgettem a kertbe, így ö elöre ment az ajtóhoz, és beengedett. Ekkor oda hívtam a kicsit, és kicsuktam, de csak egyetlen pillanatra, és már sírt is kint. Majd kinyitottam az ajtót, és megkérdeztem, hogy neki ez jól esett-e? Nem többre csak egy pillanat alatt érezte, hogy ö nem akar ott lenni. Habár ilyen radikális lépe´seket nem szoktam megtenni, hogy kicsukom, de ez annyira veszélyes volt, hogy kicsukott, ha nincs szomszéd estig ott lettem volna.


A szemetesbe az én lányom is kidob mindenkit. Pl a szomszéd srácot mindig a papírszemtesbe akarja, de ennek az is azu oka, hogy egyszer vicceltek a szomszédok a szemetessel, és a lányom vissza válaszolt, azóta kidobja öket. De én nem szolok erre semmit(csak ha durva lenne), mert ezt a szomszédok kezdték.


Olyat, hogy büdös vagy és gonosz nem engedek.


Ne legyetek vele durva, de éreztessétek egyértelmöen, hogy ti ezt nem akarjátok, hogy nektek mondja, és mondjátok el, hogy ez nektek rosszul esik.

2015. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem normális, nem kell ráhagyni. Az is az intelligencia része, az értelmi és érzelmi nevelésé, hogy megtanítjuk neki, másoknak is vannak érzései. Tiszteletben kell tartani a másik embert. Nyugodtan szólj rá, mondd meg neki, hogy ez nem szép dolog, neki is rosszul esne, ha ilyet mondanának rá. Fognak is mondani, ha ez így megy tovább, nem fogják szeretni a gyerekek és a pedagógusok sem, ezt borítékolom.
2015. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem egyszer mondta. Pont a szemetest addig ismételgette röhécselve az anyja előtt, hogy végül kimentem.

Ha magunkban lennénk, nem lenne gond, de a húgom jelenléte nyilván lefékez.

(Egyébként az öcsémet is kizárta egyszer, akármit csinalt, nem engedte be. Kénytelen volt folmaszni az erkélyen, ami nekem tuti nem menne.)

2015. szept. 20. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Rá kell szólni, hogy elég volt, így veled nem viselkedhet. A húgod nem szól semmit?
2015. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van, mikor semmit, van, amikor "Lili, ilyet nem mondunk", édeskés hangon, majd másról kezd beszélni, miközben a gyerek folytatja. Néha ugy érzem, a kis lelkivilagat akarja óvni, nehogy a gyerek azt gondolja magáról, hogy ő rossz.
2015. szept. 20. 11:51
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Jó, hát akkor te raszolsz megegyszer és ha nem hagyja abba, akkor mehetnek haza. Ennyi
2015. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Anyameknal laknak még egy-ket hétig, aztán költöznek.
2015. szept. 20. 12:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig nem jó a kislány viselkedése, hiába akarja óvni. Mitől? :)

Milyen önértékelése lesz, ha nem tudja meg magáról az igazat? Rossz.

Nem a gyereket kell ilyenkor minősíteni, hanem a viselkedését, amit tesz. Az lehet rossz, nem kell ennyire óvatosnak lenni. Te is nyugodtan mondd meg, ha olyat tesz. A húgodnak meg nincs esze sajnos.

2015. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!