Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan tanította egyedül...

Ki hogyan tanította egyedül fürdeni/zuhanyozni kislányát? Hány éves volt, amikor tudta? És fenéktörlés?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 13:26
 1/8 A kérdező kommentje:

5 éves kislányomat most tanítgatom,de nem kádban fürdik,hanem zuhanyozik,egyedül törölközni korrektül megy,de ez a nunimosás nem akar menni.eddig főleg a érjem fürdette,most ő kért,hogy míg meg nem tanulja én vegyem át,a derekam miatt az emelgetések és hajolások miatt fürdeti mindkét gyereket,így alakult,én közben előkészülök pici etetéséhez,kikészítek mindkettőnek pizsit,esti meséhez könyvet megigazítom ágyakat stb..

én a saját fürdésemet bemutattam neki,én hogyan csinálom,de olyan felületesen csinálja,beálltunk kádba együtt fürödtünk..

2014. júl. 10. 13:31
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy érzem nem jól mutatom vagy magyarázom neki
2014. júl. 10. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem 5-6 éves kortól lehet. Fenéktörlést akkor, ha rendesen eléri már.


Mi a baj a nunimosással? Meg kell mutatni, hogy szappanozza be a kezét, picit álljon terpeszbe és a nagyajkakat mossa meg, és mellette a combhajlatban. És a középső ujjávalal a szeméremrésben is. Ha nem sikerül tökéletesen nem olyan nagy baj, hiszen egy ilyen kicsi lánykánál még nincsenek erős illatanyagok és öntisztulás is van.

2014. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként ha meg is tanítjátok egyedül fürödni, időnként ha tudjátok, fürdessétek meg vagy fürödjetek együtt vele, mert a gyerekek szeretik ezt. Akár 10 éves koráig is. A fürdés ugyanis nemcsak tisztálkodás, hanem a szülő-gyermek kapcsolatot, kötődést elősegítő időtöltés, móka, "wellness" is.
2014. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom lassan 6 éves lesz, de még én furdetem, még nem is jutott eszembe, hogy maga mosakodjon, szerintem a nuni mosásbol ne csinálj ilyen gondot, elég ha kicsit lemossa a kezével, mi oda nem is használunk szappant, mert azt mondja, hogy csípi. Fenéktorlést is én csinálom, de oviban egyedul járnak wc-re.
2014. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, ha csípi a szappan a puncit, nem kell azzal kínozni a lánykát.
2014. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztosan gyerekfüggő is a dolog. Nálunk a fiú 4, a lány 2 éves. Sokszor fürdenek velünk (férjemmel vagy velem), így látják és utánozzák a mozdulatainkat. Zuhanyozásnál/fürdésnél kapnak egy-egy darab szappant a kezükbe, és mondom nekik, mit kell beszappanozni (nyak, pocak, karok, hónalj, lábak), aztán visszaadják a szappant, megdörzsölik magukat, én lezuhanyozom róluk a habot, Aztán (hogy a szappan ne csípje) tiszta vízzel az arcot (abban és a fülmosásban segítek), szintén tiszta vízzel a nunit/fütyit (magának felhúzza a bőrt a fütyijén és meglögyböli vízzel). Egész hatékonyan megfürdenek. :)


Fenéktörlés még teljesen a mi dolgunk a nagynál is.

2014. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, kisasszony 4 évesen tanult meg egyedül fürdeni, de nálunk kád van. Nem volt nagy feladat a dolog, a víz engedést még nem engedtem akkor neki. Eleinte leültem mellé, mondtam neki, mit hogy kel, aztán ő mondta, hogy egyedül akarja. A kisfiú is 3-4 volt, de nálunk bőrhúzogatás probléma nincs, lévén nincs bőr. A fenéktörlést az első oviban félresikerült fenéktörlés után tanítottuk meg, miután a gyerek kb nyakig kakisan jött haza, merthogy az ovi kiscsoportjában nem tartották fontosnak a gyerek fenekének kitörlését. Ő megpróbálta.
2014. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!