Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem fogad szót szemtelen a...

Nem fogad szót szemtelen a kisfiam. Mit csinaljak hogyan fegyelmezzem, hogy normális legyen és tisztelje a szüleit?

Figyelt kérdés

6 éves. Mi lesz így ha ezt folytatja amikor 16 éves lesz?!

Van egy osztálytársa aki rossz irányba viszi. Nem tudom mit csinaljak vele mert ha meglátja ezt a fiút én egy senki vagyok és már haza is hozza ezt az idióta stílust. Itthon nem ezt látja! És a környezetünkben sem. Amúgy imádni való okos és jó lelkű kisfiú nem akarom hogy elvaduljon.


2015. szept. 10. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha eddig jól csináltátok, akkor ezután se fog gyökeresen megváltozni. Ilyen fázisok vannak.

Tiszteletet kicsikarni nem lehet (azt megfélemlítésnek hívják). Ha a rosszalkodásra higgadt, iránymutató reakciót kap, akkor idővel abbahagyja és a tisztelet is megmarad.

Ha ideges, kiabáló a reakció, akkor ő is ezt fogja követni.

2015. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, ha érzelmi biztonsában van otthon (nem kell a feszültséget frusztrációt ilyen módon levezetnie), és jó példáz is mutattok neki, akkor ezek az időszakok jönnek és mennek, iszonyatosan nehezek, de én is azt gondolom, hogy nem lehet parancsszóra elvárni a tiszteletteljes stílust, vagyis lehet, de nem érdemes, inkább próbálgassa magát néhány hétig és utána magától találjon vissza a helyesebb útra, minthogy megjátssza, amit éppen nem is akar. Persze mindezt bizonyos ésszerű határokon belül értem, és ezeket a határokat nektek kell nagyon határozottan kijelölni, meddig mehet el önmaga próbálgatásában, és mi az, amit már nem engedtek meg semmi szín alatt.
2015. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!