Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is könnyebb volt, amíg...

Nektek is könnyebb volt, amíg még kisgyermeketek napközben hajlandó volt aludni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, de meg lehet neki mondani, hogy Pistike, két óra csendes pihenő.

És leteszed. Oviban is megoldják, a nem alvó gyerek csendben elfoglalja magát.

2015. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát köszi a választ, esetünkre nem túl hasznos.


Egy 3 év alatti gyerekről van szó, akinek még hiába mondom, hogy 2 óra csendes pihenő, percenként felpattan, ül, vigyorog, stb. (Ha most az altatási módszereimet bántanátok, akkor előre leírom, hogy a létező összes módot kipróbáltam már, amit csak ember kitalált és tanácsolni tudott (nagyszülők, védőnő, rokonok, gyerekes barátok, stb. véleményein is túl vagyunk)).

Már feladtam.

Hogy kinek milyen módon foglalja el magát mondjuk 2 órán át csendben a gyereke azt nem tudom, de az enyém nem ilyen, kb. a csilláron is lógna, ha nem szólnánk rá. Rengeteget foglalkozunk vele, napi 2 friss levegőzés 2x min. 2-2,5 órát is, ennek ellenére sem fárad el délutánra, inkább bármi mást csinál, de nem hajlandó elaludni.

Abban reménykedem én is, hogy oviban a "csordaszellem" és a másfajta ingerek megteszik majd jótékony hatását alvásügyileg.

Nekem marha nehéz, az biztos: alvásidő alatt főztem, házimunkáztam sokat, vagy pihentem (azóta hullafáradt is vagyok), nem gondoltam, hogy ilyen rövid idő alatt ki fogja hagyni a délutáni alvást.

2015. szept. 21. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd. Ha tudod , csináld meg a dolgod úgy, higy fenn van. Addig köüsd le vmivel, stb.
2015. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem, mert akkor még azt is bele kellett kalkulálni a napba, hogy ebéd után aludni tudjon. Ez főleg családi eseményekkor nem volt túl praktikus, mert mi általában étteremben tartjuk ezeket az eseményeket, ha a tágabb család összejön, és ott ugye egy már nem babakocsis gyereket elég nehéz lefektetni aludni.

Szerencsére nem is nagyon igényelte már 3-4 éves kora után. Az óvónők nem örültek neki, hogy nem szokott aludni, de ott meg beérték azzal, hogy csendben pihenjen, vagy esetleg könyvet nézegessen.

2015. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként már kétévesen is többször volt, hogy nem aludt délután, mint hogy igen. Ne csinálj belőle gondot, csak azt tanítsd meg neki, hogy ilyenkor nyugi van, de ne akard mindenáron altatni. Nem minden gyerek igényel egyforma mennyiségű alvást.
2015. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!