Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyereked mennyit...

1 éves gyereked mennyit alszik napközben? Átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

1 évesem a múlt éjjel is óránként ébredt, de jobb esetben is 2-3szor kel.

Nappal még kétszer kb 2-2 órát alszik, lehet ez a sok neki. Minden másnap gyógytornára járunk hétköznap, így minden nap más.

Ilyesmi a napirendünk, amelyik nap megyünk gyógytornára:

fél6-6kor kel

fél9re megyünk tornára, haza fele kb 30 percet alszik a babakocsiban, mert elfárad

utána ebéd után 13 óra körül megint alszik, vanhogy 2-3 órát is, ilyenkor már nem hagyom délután aludni, de este 8kor ilyenkor fürdés mert nagyon elfárad,tovább nem bírja, de másnap ugyanúgy kel 6 körül, meg persze az éjszaka.

Amikor NEM megyünk tornára:

szintén 6 körül kel, 10 körül alszik van hogy délig, ebéd, játék és 15-16 óra körül megint le kell tegyem mert nyafog, ezt az alvást tartom későinek, tegnap is 16-17.30ig aludt, 21kor mentünk fürdeni, aludni, de ugyanolyan rosszul aludt.

Segítenétek összerendezni valahogy a napirendünket?

Szoktassam át az egyszeri, déli alvásra? Hátha jobb lesz?

Bár kettő foga van eddig, a többi pedig egyszerre jön neki(doki mondta), de nem tudom mikor fognak már kijönni.

Bár életében akkor aludt jót egy hétig amikor az alsó két foga jött :)

Köszi



2015. jún. 26. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

az én lányom átalussza kb. az éjszakákat, a világítós cumijával. délelőtt 1,5 órát alszik, délután fél-1 órát...a napirendünk: 7-kor kel(felkeltjük), 9 ig játék, és fél óra levegőzés. Aztán 9.30 gyümi, majd 11-ig alszik...délig játszunk, 12.30 ebéd...14.30 körül alszik, 15.00-16.00 között valamikor uzsonna attól függően hogy kel fel...utána séta, 18.00 vacsi, 20.00 fürdés, majd tápszer/szopi és alvás...


szerintem ne vond meg a reggeli alvást tőle, max rövidíts a délutánin...de ha óránként kel az nem azért van mert nem álmos....hogyan altatod?

2015. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos, este 8 körül fürdetem és fél 9-9 között a szopi után teszem is le aludni. Általában reggel 8-9 között kel és ritka, hogy éjjel át kell menni hozzá (akkor is többnyire csak azért, mert nem találja meg magának a cumit). Napközben átlagban 1x alszik kb. 2 órát, ha korábban ébred, akkor 2x, összesen max. 3 órát.

Éjjel nem fázik vagy nincs melege? Nem szomjas? Cumija van?

2015. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megissza a tápszert, leteszem és alszik, nappal is egyedül alszik el.

Van cumija, világítós :)

Meg szundikendője is, azzal és cumival alszik.

Fázósabb, most 22-23 fok van a lakásban, hosszù bodyban ès nadrágban alszik, paplannal takarom be.

2015. jún. 26. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Mi ez a világítós cumi "mánia"? :) Az én gyerkőcömnek mindegy, hogy világít vagy nem, ha begyűri maga alá vagy a rácsvédőhöz.

2015. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az enyém 4-5ször kelt éjjelente, hetekig, míg valaki itt javasolta a világítós cumit...megvettük, azóta átalussza az éjszakákat...mánia nem mánia....magáért beszél az eredmény.

kérdező, nem tudom mi kelti akkor a babádat, talán fogzás lehet..

2015. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én ezt vettem amikor még kicsi volt. Rossz a szemem, este kiveszem a kontaktlencsém, és így legalább ha világít én is megtalálom a cumit éjszaka.
2015. jún. 27. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem te rontod el, ilyen a gyerek, és kész.

Nekem 2 gyerekem van, az első 3 hónapos korától átaludta az éjszakát, a második 2,5 éves koráig minden éjjel fent volt, akár órákat is. Már az ég világon mindent kipróbáltam vele, de hiába. Szerintem idegrendszeri éretlenség, olvastam róla, hogy létezik ilyesmi. A nappali alvással is hiába próbálkoztam, ha nem volt álmos, hiába is erőltettem.

Majd kinövi, fel a fejjel!

2015. jún. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!