Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Volt már ugy nektek,...

Anyukák! Volt már ugy nektek, hogy a kisgyermeketek 38,8 fokos láza volt, neked pedig reggel menni kellett dolgozni? Nem volt lelkiismeret furdalásod? Vagy ti mit tesztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon maradok vele.
2015. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon maradok vele.
2015. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Itthon maradok vele, legalább addig, amíg jön egy nagymama vagy nagynéni.

De, nagyon sokszor volt lelkiismeret-furdalásom (sokat volt beteg eleinte a fiam), de a munkaadóm türelmével sem élhetek vissza a végsőkig, így is szerencsém volt, hogy egy kétgyerekes anyuka volt a főnököm, sok mindent tolerált, amit mások nem.

2015. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nekem sajnos nem megengedett, hogy ne menjek be! 1 személyes kis üzletben dolgozom,m. helyi, és sajnos nem engedhetem meg magamnak. apuka, vagy nagymama van olyankor vele. de nekem meg a szivem szakadt ki, mikor bekellett menjek, ö pedig 38,8 láza volt reggel.

ott hagynátok a m. helyett emiatt? egyébként más szempontbol jo hely.kivéve ez az egy dolgot.

2015. aug. 17. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem hagynám ott. Az apja is ugyanolyan képességű, jogú szülője, nem?
2015. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Velem is volt ilyen a férjem reggel fél 6-re megy dolgozni én meg 8-ra. Az alig 5 éves kisfiamat csak nem hagyhatom egyedül otthon úgyhogy még mielőtt elmentem volna munkába olyan 7 körül felhívtam a szüleimet hogy nincs-e valamelyiknek szabadnapja és szerencsemre anyum épp szabadságon volt. Órási szerencsém volt.

Egyébként ha nem lettek volna szabadnaposak akkor előtte bevittem volna a kórházba és ha kell akkor az épp a folyóson ment nővértől kértem volna segítséget. és úgy kb 1 perc alatt elmondtam volna mi a helyzet biztos vagyok benne hogy valahogy segítettek volna.

2015. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én sem egyedül hagynám otthon, nem is erre gondoltam, hanem apára, vagy nagymamára, ha átjön. neked pedig bekell menni dolgozni. Ki mit választana?gyerek vagy munka?
2015. aug. 18. 08:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem ilyen egyszerű. Nekem is vannak olyan feladataim, olyan időpontok a munkámban, amikor semmiképp nem maradhatok távol. Olyan értekezletek, amiket én hívtam össze vagy az én szaktudásom kell hozzá, akkor a munkát kell választanom és apuka marad a gyerekkel. Minden más esetben pedig a pici az első. Szerencsére olyan még nem volt, hogy egyikünk sem tudná megoldani, akkor gondban lennék.
2015. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen, mert tényleg fontos volt, hogy aznap bemenjek dolgozni, olyan munkám volt éppen, amit nem tolhattam későbbre. Nem csináltunk ebből lelkiismereti kérdést, a férjem maradt itthon, így azt a betegséget vele töltötte a gyerek. Egyébként is felváltva szoktunk itthon maradni, hiszen nem véletlenül van ugyanannyi táppénzkerete az apának is, meg az anyának is, egyedülállóknak meg duplaannyi. Egyértelmű, hogy úgy kalkulálták, hogy mindkét szülő elmehet táppénzre, ha ketten vannak. Nem is győztük volna az előző tanévet úgy, ha csak én megyek táppénzre, mivel pár nap híján mindkettőnk kerete kimerült.
2015. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó kettönek a választ! és olyankor hogy viselitek, ha nektek bekell menni dolgozni? Mert én nagyon nehezen viselem, hogy nem lehetek a gyermekemmel.Éppen ezért irtam ki a kérdést is.
2015. szept. 5. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!