Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a beszoktatá...

Mi a véleményetek a beszoktatáshoz való hozzáállásukról?

Figyelt kérdés
Fiam 20 hós most kezdi a bölcsit és nagyon félős gyerek,már akkor sirt amikor bementünk a bölcsibe pedig végig a kezemben volt.Kértem a dadákat,lehetne e nálunk kicsit lassabban csinálni a hozzászoktatást,mert ilyen érzékeny a gyerekem.Azt mondták,nem lehet mert zavarja a többi gyereket hogy én ott vagyok ,a többi gyerek is akkor az anyját akarja.(most szoktak be azok is)Mit tegyek?
2015. szept. 21. 13:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Mi az ott megszokott normális menet? Tehát mihez képest szeretnél hosszabb beszoktatást?


Abban igazuk van, hogy ha valakinek ott az anyukája, akkor jobban eszükbe jut nekik is a sajátjuk.

2015. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Mit értesz azon, hogy kicsit lassabban csinálni?

Mennyit lehetsz ott és mennyit szeretnél ott lenni?

2015. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
Jogos, amit mondanak. Nálunk az oviban egyáltalán nem lehetett bemenni a csoportszobába (csak még az ovikezdés előtt a nyílt napon). Egyszerre kezdett 24 gyerek, nem is férne be ennyi szülő.
2015. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
Mi is nem rég kezdtük 23 hónapos kisfiammal. Nálunk 2 hét a beszoktatàs, de az én kisfiam nagyon nehezen szokja meg, ezért a gondozónő javasolta a 3 hetet. Most kezdtük a 3. hetet, de még mindig sokat sír. :( Nálatok mennyi idő a beszoktatás?
2015. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

3-as ez brutális. èn ilyen oviba tuti be sem adtam volna. Beszoktatás nélkül annyi gyerek? Elképezleted már mit csinálnak velük, ahogy minimum 10 bög az anyja után?

Gondolj bele, ha téged kitennének egyik percröl a másikra pekig közepén és azt mondanák majd jövök. Idöérzéked még nincsen nagyon, ezért foggalmad sincsen mikor, hiába vannak ott emberek, nem tudod kiben bízhatsz, kibe kapaszkodhatsz, ki az aki segíteni fog neked.


Kérdezö. Èn egy bölcsinél nem értek egyet. Még az ovik is követik az anyák kívánságait, egy bizonyos fokig, de a bölcsinek ezt nagyon kellene.


Nálunk 2 hét beszoktatás volt. 3 napig ott voltam én is telejsen. De a csoportban is csak 3 gyerek volt+a gondozó. Majd 4-5-ik napon elmentem egy félórára(akinél sír a gyerek maradhat az anya). Aztán köv héten, már több gyereket engedtek be, és hosszab ídöre maradt egyedül.

Szerintem buta kifogás az, hogy mert látja másik anyát akkor sírni fog. ùgy ahogy vannak délelöttös és délutános gyerekek, a délutánosok sem sírnak mert a délelöttöst elviszi az anyja. Engem mikor bentültem a csoportba a többi gyerek gondozoként kezelt. ODa jöttek játszani, de nem ordítottak az anyjuk miatt. Talán azért mert nekik is rendes beszoktatásuk volt.

2015. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
3 napon már ki kell mennem pár percre aztán ha sir visszamehetek.Ez megy 2 hétig egyre hosszabb idöszakokra kell elmennem.Tehát 2 hét a beszoktatás .Utána jön egy ujabb gyerek.
2015. szept. 21. 14:14
 7/28 anonim ***** válasza:
Az én fiam csanás, tavaly nyáron, 2 évesen szoktattam be. 2 hét alatt beszokott délelőttre (az alvásig nehezen jutottunk el, mert rengeteget volt beteg), de soha egyetlen gyerek sem sírt az anyukája után, mert én ott voltam. Amit a 3-as írt, az horror, ilyen helyre én sem adtam volna a gyerekem.
2015. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nem beszoktatás nélkül mentek a gyerekek. Én csak azt írtam, hogy az anyukák nem ülhetnek bennt a csoportszobában. Első nap csak 1 órát maradtak, aztán egyre többet. Én bevittem augusztus utolsó hetében háromszor a gyereket, hogy megismerje az ovit és az óvónőket. Az udvaron játszottunk 3-4 leendő ovistárssal. Én nem hiszem, hogy más óvodák meg tudják oldani, hogy amikor az egész csoport szeptember 1-én kezd (hiszen kötelező lett az óvoda 3 év felett), akkor minden gyerek szülője bennt tudjon ülni a szobában. És hidd el, nem is volt ennyi hiszti, mint amiket itt olvasok.
2015. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nincs semmi rossz, gyors, hogy néhány percre ki kell menned és mindig kicsit hosszabb időre.

Viszont nem látom értelmét annak, hogy ha a 2 hét kevés lesz, akkor miért ne lehetne ezt tovább folytatni. Nem kéne szentírásnak lenni ennek a 2 hétnek, nem minden gyerek egyforma.

De azért arra figyelj, hogy a gyerek ne lássa rajtad, hogy most valami rossz történik, mert te elmész, mert akkor egyértelmű, hogy ő is rosszként fogja megélni.

2015. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Én még olyat nem is hallottam, hogy egyszerre 24 gyerek kezdjen. A barátnőm fia is most kezdte az ovit (4-5 gyerek volt beszoktatós, nem az egész csoport), de nem egyszerre mentek, hanem egymás után. Fura egy kicsit, amit írsz, 3-as, de biztos van ilyen is. Ettől függetlenül ilyen helyre nem adnám a gyerekem, ahol csak az udvaron ülhetek vele.
2015. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!