Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a dolga egy keresztszülőnek...

Mi a dolga egy keresztszülőnek? Ő lehet gyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kèt dologban kèrnèm a segítsègeteket.

Az egyik, hogy mi a dolga egy keresztszülőnek? A hagyományos èrtelemben vett dolga, nem pedig az ajándèkokkal való elhalmozásra gondolok. Az alap, hogy szülinapra, nèvnapra stbre kap valamit. Szeretnèm, ha nem lenne belőle olyan ember, mint azok, akik körülveszik.

A másik, hogy az anyja lemondott róla, a nagyszülők, többi rokon nem foglalkozik vele. Az apjával van, aki alkoholista, a gyámügy valószínű kiemeli a családból. Ebben az esetben èn, mint keresztszülő, nevelhetem tovább? Lehetek a gyámja? Vagy, mivel vèr szerinti rokonság nincs köztünk, így engem nem vesznek figyelembe? 6 èves a kissrác, imádom őt. Nem gyereket akarok szerezni, nincs semmilyen hátsó szándèkom, csak jót akarok neki, nem akarom, hogy intèzetbe kerüljön.

Hol lehet annak utánajárni, hogy èn nevelhetem e tovább?

Köszi a segítsèget!


2015. szept. 23. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Keresztszulo az a személy, aki a gyerek vallásos nevelését biztosítja. A kereszteles csupán egyházi szentség, a világ számára semmi jelentősége. Ha verrokoni kapcsolat nincs köztetek, akkor a gyamsagra szinte semmi esélyed. Akkor lenne halovány, ha a gyerek szülei téged neveznenek meg. Nagyszülő, testvér jön szóba először, aztán hivatásos nevelő szülő. Te a törvény szerint vadidegen vagy.
2015. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyámügynél kellene érdeklődnöd erről.

Nekem keresztszülőként az a dolgom, hogy irányt mutassak, mindig mellette álljak. Bár igazából ilyen szempontból mindegy, hogy a keresztlányom, mert a többi unokahugomat és unokaöcsémet is imádom, és ugyanúgy mellettük állok majd mindig.


Illetve az van, hogy ha netán a szülők elhunynának, akkor a gyerek hozzám kerül. (vagy gyerekek, ha úgy van) Ez viszont nem a keresztszülőségből jön automatikusan, hanem benne van a végrendeletükben.


Tehát ez egy érdekes kérdés, mert úgy tudom, hogy jogilag a keresztszülőség semmit nem jelent.

Szóval a gyámügynél érdeklődj.

2015. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Végrendeletben nem lehet gyerekről rendelkezni, második. Gyamhivatalnal lehet tenni gyamkijelolo nyilatkozatot, de azt is felulbiralhatja a gyamugy.
2015. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg kell győzni az apát, hogy kérje a gyermek családba fogadását, és téged jelöljön meg családba fogadóként. Ezzel a gyereket nem teszik ki az ideiglenes hatályú elhelyezésnek, ami kötelezőn 30 nap. Vagyis hiába vagy ott, hogy hozzád mehet, 1 hónapot benn kell tölteni az ideiglenes intézményben. A családba fogadás önkéntes. Ha az apa megérti, hogy vagy hozzád kerül, vagy intézetbe, talán beleegyezik. EZ lenne a legjobb mindenkinek, nincs vele a sok gond, a gyereknek is ez a legjobb. Hozzád kimennek egy környezettanulmányra, ha van víz-villany, el tudod tartani, és a tetejébe a gyerek szeret is, nyert ügyed van.


Ha van kérdés írj, szívesen segítek. (itt írj, a privátokat nem kapom meg)

2015. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

gyerekjólétis voltam

2015. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Apukával nem lehet beszèlni. Nem hajlandó tudomásul venni, hogy gondok vannak. Egyre súlyosabbak. A házukban nincs víz, nincs áram, ès fűtès se. Embertelenek a körülmènyek. De nem hajlandó megelőzni a dolgot. Mondván ő szereti a gyereket.

Köszi a válaszokat.

Azt mèg megkèrdeznèm, hogy tehetek e èn olyan nyilatkozatot a gyámügyön, hogy bármilyen baj esetèn befogadom, felnevelem?

2015. szept. 24. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, miután te senkire nem vagy. Az egyházi szentseget a törvény nem ismeri el. Te vadidegen vagy a történetben
2015. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagy családtag, így sajnos ha nem a szülő kéri, nem sok esélye van a dolognak :( Ha elviszik intézetbe, akkor talán aláírja, ha felfogja, hogy vagy az intézet vagy te...
2015. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Èrtem. Ès mi van akkor, ha amikor majd anyukát megkèrdezik, neveli e a gyereket, ő nemet mond, de kèri a gyámügynèl, hogy helyezzèk el nálam. Ugye nem ő neveli, de nyílván őt is megkeresik. Akkor kèrheti? Vagy mindenkèpp most kellene a papír? Jövőhèten lesz csütörtökön gyámügyes, akkor tudok ott èrdeklődni.
2015. szept. 24. 20:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, ha már kiemelik a gyereket a csaladbol egyik szülő véleménye se fog számítani.
2015. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!