Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felpörög tőlem a gyerek?

Felpörög tőlem a gyerek?

Figyelt kérdés

Bébiszitter vagyok egy családnál pedagógiai végzettséggel nem ma kezdtem ezt a szép szakmát

Szóval a kislány 2.5 lesz novemberben nyugodt zárkozott kislány de amióta ott vagyok azóta felpörög énekel játszik. ( bár az anyukája is sokat mondókázik neki most nem tud úgy foglalkozni vele mert veszélyeztetett terhes novemberben fog szülni)

Nagyon sokat foglalkozom vele (mint az oviban ) zene ének mondóka rajz festés gyurmázás termés festés és mese így épül fel. Bábozás mivel minden nap megyek ezért van egy utitársam Manócska aki egy rongybaba kb 40 éves.

A kislány szeret de egyre hisztisebb mivel ez egy kor tünet nem aggódom úgy de amikor vele vagyok sokszor bepisil ( most szokik át a szobatisztaságra) én kérdezem és rá is ültetem a bilire wc nem szidtam meg mindig játékosan oldottam meg ezt a dolgot. De tegnap pl töbször is bepisilt lehet hogy a túl sok energiámtól ( hiperakivitásomtól) elveszítem a munkámat? Aggódom szeretek ott lenni és eddig meg voltak elégedve velem...

Dicsérnek elmondják min kellene változtatni és igyekszem is. Túl reaválom egy kicsit szerintetek?



2015. szept. 26. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kicsit reagálod túl.
2015. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is tulporgod, lehet, hogy egy kicsit tenyleg hiperaktiv vagy. En is evekig nannyskedtem (szinten pedagogus vegzettseggel), de ennel azert rugalmasabb es nyugisabb voltam. Az a kislany meg csak ket eves, teljesen normalis, hogy jatek kozben becsurog neki, es a dac is teljesen rendben van. En inkabb azon aggodnek, hogy nem e idegesited a szuloket a tulbuzgosagoddal, engem lehet, hogy egy kicsit zavarna, mert ezt a fele aggodalmaskodast hamar megerzik es atveszik a gyerekek. Kicsit pihenj, foglalkozz massal is, ne csak rajtuk kattogjon az agyad. Tudom (tapasztalat, mer anno 12 orat voltam naponta a kicsikkel), hogy nehez elvalasztani a munkat a maganelettol, de probald meg, mert becsavarodsz! Pl.: en a 4 evnyi nannyskedes utan kb. 5 evig meg biztosan nem akartam gyereket, annyira sok volt a mindennapos porges. Tanult no vagy, tudod mi az a burnout, vigyazz magadra!
2015. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló! Igy teszek! Tudják hogy az vagyok és azt is elmondtam hogy ez mivel jár!Próbálok ezen változtatni bár nagyon szeretnek félek hogy ezért elveszíthetem a munkámat?!
2015. szept. 26. 17:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, oszd meg veluk az aggodalmaidat, talan kicsit konnyebb lenne, de szinte biztos, hogy ezeket a dolgokat csak magadnak generalod. Azt irod, hogy egyebkent szeretnek, dicsernek. Ha kicsit visszabbveszel az ok, nem kell a gyerek dolgaiert magadat okolni, foleg ha Te mindent megteszel erte. Nem Te vagy az anyja, barmennyire is olyan neha. Ha azt latod, hogy bizalommal fordulhatsz a szulok irant, ulj le veluk es beszelj, de ne azt mondd, hogy "felek, rossz hatassal vagyok a gyerekre", hanem, hogy "sajnalod, hogyha a kicsivel egy kicsit nehezebb mostanaban, igyekszel mindent megtenni, hogy lekosd az energiait, ez most egy kisit nehezebb idoszak". Dac, teso erkezes, uj nanny, szobatisztasag... egy csomo minden zajlik most korulotte, Anya faradtabb es turelmetlenebb, es a kisteso is meg csak most jon... Biztos, hog nehez neki, szeresd nagyon, mast nem tudsz tenni! es NYUGI!!!! ha azt latjak, hogy a gyerekuk szeretetben, NYUGALOMban nevelkedik, nem fognak kirugni!
2015. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utcsó válaszoló! Ezt el fogom mondani h sok mindenen megy át a gyerek szobatisztaság kistesó új bébiszitter anya türelmetlen. Egy másik játszóteres bébiszitter( ő ikrekre vigyáz) aki ismeri a gyereket azt mondta hogy amióta velem van azóta kinyilt a gyerek dacos eleven szókimondóbb de persze az anya ezzel nem ért egyet!
2015. szept. 26. 21:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez a kislány nagyon oda lehet érted.

Nálunk tok hasonló volt a helyzet. A lányom pont 2,5 évesen ismerte meg az egyik baratnomet, akkortól kezdtünk el sűrűbben találkozni. Na most ez a csaj is egy kicsit "sok", vagyis nagyon aranyos, tele van energiával, és minden gyerek imádja. A lányom is az első perctől kezdve oda volt érte, ha ott volt, én mar nem is leteztem. És a pisiles, ha vele volt sokszor bepisilt. Ez azért volt, mert annyira izgalomba jött, hogy nem akarta egy percre sem otthagyni amíg pisil. Félt hogy lemarad vmi jorol, vagy vége a játéknak. Az a játék amit vele jatszik ezerszer jobb mint amit velem, az étel amit ő főz ezerszer finomabb az enyémnrel. Ez még most is így van. Engem ez nem zavar, mert azt látom ha szomorú, fél, vagy baj van, megis hozzam fordul. (Ezt csak úgy megjegyeztem)

De a lényeg, ezt azért írtam le, mert teljesen normális ahogy a kislány viselkedik. Neki tökéletes amit te nyujtasz, foglalkozol vele 100%-osan, minden játék igényét kielégíted. Eddig ez biztos nem így volt, azért ilyen.

2015. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
esetleg a foglalkozásokba idúzíts be neki szünetet, pisilési időt is, rendszeresen, ált mindig ugyanazokban az időpontokban
2015. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*időzíts
2015. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó ötleteket történeteket!

Minden gyerek szeret a játszótéren az összes gyerek hozzánk csatlakozik a kislány nagyon szeret várja hogy mikor megyek hozzá a 8 éves bátja aki SNI-s gyerek ő is együtt tanulunk.

Sokszor tartunk pisi kaki szünetet a foglalkozások szabadjátékok között!

Az anyuka nagyon korrekt velem szembe kedves ételel és itallal kinál. A férj pedig egy vidám empatikus figura! :-)

2015. szept. 27. 00:07
 10/12 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt az előző hozzászólásomból mert ha valami nem tetszik neki azt higgatan meg tudjuk beszélni!
2015. szept. 27. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!