Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 1,5 éves gyereked magad...

Ha 1,5 éves gyereked magad mellé ülteted, épp nem játszik semmivel, és szólitod a nevén, azonnal rád néz és figyel?

Figyelt kérdés
2015. szept. 27. 11:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
"Hát képzeld el"te kis flegma,hogy már rég bejelentkeztem orvoshoz,csak 2 hét mire kaptunk idöpontot.Amugy ha idegesit hogy kérdezek akkor minek válaszolsz?Ki kötelez rá???Szégyelld magad,hogy ennnyi empátiát tanusitasz egy ember iránt aki aggódik a gyereke iránt és még nem tud semmit mert várnia kell az orvosi időpontra.Szégyelld magad.
2015. szept. 27. 14:06
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es ez mit jelent?Bármivel próbálod felkelteni a figyelmét nem néz rád?Akár a nevén szólitod akár magyarázol neki?Olyan mintha a falnak beszélnél?
2015. szept. 27. 14:08
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem figyel a nevére? Vagy ha szólsz hozzá, akkor nem figyel oda soha? VAgy csak néha van ilyen? Mert az normális, ha mondjuk úgy elmélyed játék közben, hogy teljesen kizárja a külvilágot. Ha viszont épp nem játszik, és soha sem figyel oda ha szólítják, mindenképp vidd el első körben a házi gyerekorvoshoz, ő majd tovább irányít.
2015. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ne vedd fel, a fejléc alatt ott van "amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted". Nem kötelező válaszolni, és igen, sok idő, mire az ember eljut szakemberhez. Amit én tanácsolhatok, ne csak az időpontra várj, hogy kivizsgálják, megnézzék a gyerekedet, hanem menj el valami fejlesztő központba, pedagógiai szakszolgálathoz, gyógypedagógushoz, TSMT konduktorhoz, tehát valami szakemberhez (a gyerekorvos, védőnő mellett), aki fel tudja mérni a gyerkőcöd állapotát, és javasol valamilyen fejlesztést. A TSMT tornát én nagyon tudom ajánlani, otthon végezhető feladatsort kaptok, nálunk nagyon sokat javult a szemkontaktus felvétele (3 hete csináljuk a tornát), már most látszik, hogy mi mindenben hatásos. Szóval valamilyen fejlesztés kezdődjön el, ha van probléma, ha nincs, az nagyon sokat tud lendíteni a gyereked állapotán. Próbálj meg sokat mondókázni a gyerekednek ("Fújja a szél a fákat", "Áspis, kerekes", "Kerekecske, gombocska"), amiben neki is aktívan kell részt venni, azt nagyon szokta szeretni a gyerkőc, és önkéntelenül is rád figyel közben. Vannak ilyen gyakorlatok, amikkel erősítheted a szemkontaktust kettőtök között.
2015. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!