Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Albérletet mért nem adnak ki...

Albérletet mért nem adnak ki szívesen több gyerekeseknek ahol a legkisebb 1-2 éves és 3 gyerek van?

Figyelt kérdés
Valószínű hogy ők jobban leamortizálják a lakást vagy miért?

2015. szept. 30. 13:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
97%
Leamortizálják, meg jön a szöveg, hogy most a kicsinek ezt kellett venni, meg azt kellett venni, nem tudok fizetni, kések a fizetéssel.
2015. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem fizetnek albérletet, nem lehet kirakni őket. Kiskorút nem lehet utcára tenni, nincs eszköz a tulajdonos kezében.
2015. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jaaa, értem. Tehát akkor ha mondjuk csak egy 12 éves gyerek van plusz a szülők úgy is kockázatos kiadni olyan szempontból hogy nem lehet kirakni őket a gyerek miatt.

És egyébként hány éves korig nem lehet kirakni őket? 18?

2015. szept. 30. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nemfizetés esetén sem lehet kitenni őket.


Mi is kiadjuk a lakásunkat, egyeztettünk előtte ügyvéddel, ő is megerősítette.


Az amortizáció/lelakás nem gond, az egyébként is benne van a szerződésben hogy ki meddig téríti a kárt.

2015. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A törvényben nem tudom, mi van, de a bírói gyakorlat változó. A körülményeket nézik, nem csak a gyerek életkorát. Ha van 3 kicsi gyerek, az más szitu mint egy kamasz. Mondjuk 3 6 év alatti gyerek mellett nehezebb munkát találni az anyának, egy kamasz ilyen szempontból nem kifogás.


De ha már bíróságra jut az ügy, az elég sok veszteség a tulajnak.

2015. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem köszi a választ. Persze bíróságig jó esetben nem fajul egy ilyen ügy.

Mondjuk aki 3 gyereket szül albérletbe, annak valószínűleg nincs túl sok pénze alapból sem, anyuka nyilván nem dolgozik még ha kicsi a gyerek, ha meg mondjuk apuka is elveszti a munkáját nem sok mindent tudnak csinálni.

2015. szept. 30. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

passzolom mert nem ez a tapasztalatom


spec 3 gyerekkel albérletben lakom soha nem volt gond h gyerek is van ...

4 éve lakunk itt és rendben van a lakás, 2 évente kifestetünk a anyag felét fizette a tulaj, most a konyhát tettük rendben annak meg a 70% fizette ki


ingatlanosként anno ugyan ez a helyzet volt

a nagylakásokat szinte mindig családok veszik ki

mivel egy 3-4 szobást nem fog fizetni egy pár

még esetleg diákok - de ott meg kiesik a nyár az a tulajnak veszteség

relatíve egy nagyobb lakás olcsóbb mert nehezebben kiadható hosszú távra alacsonyabb a nm ár

egy 1-1,5-2 szobás egyszerű könnyű kiadni

egy 3-4+ szobást nem


szerződést kell kötni, legyen kaukció, törvényben benne van h ki miért felel de ez akár a szerződés része is lehet, meg kell beszélni ..

2015. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, de ezen én is elgondolkodtam nemrég. Találtam olyan hirdetést, amiben kisgyerek nem, de háziállat (kutya/macska) vihető. Ezt végképp nem értem, itt valami személyes dolog lehet.

Általánosságban talán a szomszédok miatt, hogy ne panaszkodjanak a zaj miatt, ne koszolják a festést, ne törjenek össze valamit...gondolom. Habár ez sem igazán egyértelmű, mert a szomszédunkban évekig ment hetente 6x minden éjjel a tuc-tuc a fiatal bérlőknél, hiába szóltunk. Akkor inkább a gyerekzsivaj.

2015. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Volt egy ismim, aki kisgyerekkel direkt erre játszott, előre megmondta hogy majd nem fog fizetni, de tök jó most hallotta hogy nem tudják majd kirakni, hát ezért.

Én még fiatal nőket sem fogadnék be, nehogy terhes legyen:) Sajnos ezek miatt a jóhiszemű kisgyerekeseket se szivesen fogadják.

2015. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 CsBZs ***** válasza:
Nekem van gyerekem es fel ev alatt lelakta a hazat. Koszos a fal, le vannak verve a sarkok...sztem ez a legnagyobb ok
2015. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!