Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 és fél éves a fiam de még...

4 és fél éves a fiam de még nem szeret/tud rajzolni és gyakorolni sem akar. Mivel osztonozhetném?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy rajzot gyakorolni???

A rajz ebben a korban nem lehet munka, feladat, a rajz játék, szórakozás.

Majd rajzol.

A finommotorikus mozgások fejlődnek minden pepecseléssel, legó puzzle bármi.

Feladatként ne rajzoltasd.

2015. szept. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Még játszhattok gyurmával, kinetikus homokkal, de a temperás ujjfestést is ajánlom. De akár ragaszthattok bármit papírra, vagy egymáshoz.

Pl mi hétvégén az ötévesemmel kis gallyakból készítettünk póniistállót.

2015. szept. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi az észrevételt. En tényleg elég teljesítmény és megfeleléskényszeres vagyok. Gondolom zavarja, hogy megoldandó feladatként kezelem a rajzolást is.
2015. szept. 29. 07:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Hatalmas hiba bármit is erőltetni (főleg a rajzolást!!!) egy ilyen idős gyereknek. Többet árt, mint használ!

Azt kell csinálni, amihez kedve van, a lényeg, hogy csak felkínálni kell neki, és majd ő eldönti, hogy kipróbálja-e vagy sem.


Az óvónők egyébként mit mondanak, miben a legügyesebb? Mert erre nagyon jó az ovi, hogy rengeteg lehetőséget kapnak a gyerkőcök, és mindenki választhat.


Amúgy az én fiamat se érdekelte ennyi idősen a rajz. Aztán 5 évesen hirtelen elkezdett éjjel-nappal rajzolni, sőt, a vízfesték állandóan ki volt rakva az asztalára, mert reggel már ezzel kezdte a napot. Aztán ahogy jött ez a láz, úgy el is múlt.

Ilyenek a gyerekek.

2015. szept. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A beszéd memóriája a legjobb. Komplett meséket és verseket tanul meg pikk-pakk. Bár most egy ideje Donald kacsa nyelvét beszéli, az a kedvence, csak mi nem tudjuk, hogy mit mond :)
2015. szept. 29. 08:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem még kicsik a gyerekeim (3 éves, 1 éves) így saját példát nem tudok, de öcsém volt olyan, hogy egyszerűen nem rajzolt. Nem akart, nem szeretett. Otthon soha, de soha nem rajzolt, csak az oviban és az iskolában, amikor muszáj volt. Ő ilyen.

Lehet a fiadnak se jön be a rajzolás. :)

Egyet értek a többiekkel, nem kell gyakorolni, meg ösztönözni, ez nem olyan dolog. :)

2015. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Uuu, ha nagy mesés, akkor lehet ám szórakozást csinálni a meséből, és a rajzból is! :) Olvass neki mesét, kérdezz vissza szakaszonként, rajzoljátok le együtt, hogy miről olvastatok. Én így még felnőtt - grafikusként :D - is szeretek ilyent csinálni! :)
2015. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ugye mint írták ne erőltesd... Még egy fiatal (22 éves) vagyok így vissza tudok könnyen emlékezni arra hogy mit szerettem a rajzolásban régenn pl. Azt hogy közben álmodoztam hogy mi lenne ha ez és ez lennék ilyen és ilyen lennék. De persze az hogy a te fiad nem szeret rajzolni az azt jelentheti, hogy vagy nem elég fejlett a képzelőereje vagy szimplánn nem nagy képzelő erővel van megáldva az utóbbira nagyobb az eséj mert az amit elősször írtam, hogy nem fejlett az csak bizonyos nehezebb családi helyzetben van de ez ritka. Ezek 50% osak a másik 50% pedig az hogy egyszerűen nem érdekli ha szereti a szerepjátékokat akkor ez lehet vele ebben van a fiad ha szeret ugye szerepjátékozni ha nem akkor kicsi a képzelő ereje... Remélem érthető voltam ezt szóban tudtam volna elmondani jobban (Psychológus véleménye)
2015. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Adjál a kezébe kifestőkönyveket és színes ceruzákat, aztán hagyjad, csináljon vele, amit akar, vagy ülj mellé és - minden szöveg nélkül - kezdjél el festegetni mellette, aztán hagyd magára. Lehet, hogy fogja folytatni. De az is lehet, hogy már elvetted a kedvét tőle, akkor csak hagyjad rá, azzal foglalkozzon, amit szeret. Azért esténként lefekvés előtt mesélhetsz neki, de azt sem kötelezően, és nehogy visszakérdezd, mit meséltem tegnap este.
2015. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!