Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Őszintén, a tulajdonosok...

Őszintén, a tulajdonosok miért nem adják ki a gyerekeseknek az ingatlant?

Figyelt kérdés

Ezt már akkor sem értettem, mikor én adtam ki lakást. Nem volt gyerekünk, de én szerettem gyerekesnek kiadni. Sokkal megbízhatóbbak. A föld alól is előteremtették a pénzt, ha nem volt. Az volt az első. Míg egy gyermektelen szimpi pár, rendesek, jó munkahely, fizetőképesek, szakít, a csaj lelép, csávó haladékot kér, adsz neki, tartozást halmoz fel, egy éjszaka letiplizik. Egy gyerekesnél ez nem olyan egyszerű.

Gyerekest nem lehet kitenni? Miért, a nem gyerekest ki lehet? Azt is ugyanolyan nehéz, ha nem akar fizetni, nem akar elmenni.

Közjegyzői szerződés. És tök mindegy, van e gyerek vagy nincs.

Összefirkálja a falat? 2 havi kaució nem fedezi a festést? Amúgy is illik 2 bérlő közt kifesteni. De egy gyerekes szülő, hidd el, maga áll neki évente.

Összetöri a bútorodat? Hogyan? A te gyereked összetörte? Te összetörted gyerekkorodban? Nyugi. A szülő első dolga lesz megjavítani pótolni. Ha nem, fedezi a kaució.

Az egyetemista még le is hányja az ágyat, szőnyeget, és pont lesz...rja, h hogyan takarít fel, míg egy kisgyermekes édesanya úgy kifertőtleníti a kecót egy hasmenéses vírus után, h a wc-ben a földről lehetne enni.

Miért féltek gyerekeseknek kiadni a lakásotokat? Mondjátok el nekem.



2015. jan. 2. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Két havi kaució fedezi/fedezné az újrafestést, összetört bútorokat, tönkretett használati eszközöket, s a kiköltözésnél fennálló rezsiszámlákat??? Jó sok lehetett nálad a bérleti díj :-DDD
2015. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért egy hétköznapi gyerek ennyi kárt nem tesz egy lakásban...
2015. jan. 2. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

"Azért egy hétköznapi gyerek ennyi kárt nem tesz egy lakásban..."


Dehogynem... Te nem tudod milyen ördögi gyerekek (szülők) is léteznek. Az emberi hülyeség határtalan.

2015. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

---"Nem volt gyerekünk"... miért, már van?


mert akkor nem kérdeznél ilyent...ha nincs, akkor értelmetlen bármi magyarázat... mert akkor te nem is voltál (vásott)gyerek.


én igen.

2015. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

nem minden gyerekes szülő ilyen jó, amilyennek te ezt ilyen szépen leírtad.

Sokszor sztem az uralkodik, h minek javítsam meg saját pénzből, benne van ez az árban, majd megoldja a gazda, de sztem talán a gyerekeshez keményebb szív kell, h kirakja az ember, mint két felnőtthöz.

Ez egy bizalmi játék, h kinek adod ki, nem mindenkin látszik, h milyen ember, vki albérletről albérletre jár, ezért jó ezeknél a kaució, de a rezsivel akkor is meg tudják sztem szívatni az embert.

Nehéz ügy az ilyen.

2015. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már van gyerekem, és az unokaöcsémékkel (fiúk) is eltünk együtt, semmi kárt nem tettek soha a lakásban, ahol éltek. Szerintem ez nevelés kérdése. És igény kérdése. A tulaj-bérlő viszony win-win viszonynak kéne lenni. Mi, ha elromlik a csap, kicseréljük a tömítést, kitakarítjuk a szifont, ha eldugul stb. Viszont a bojlert a tulaj javíttatja, a konvektorokat ő szervizelteti évente. Mi kifestünk, hiszen mi élünk ott, kicseréljük az égőt, ha kiég. Tisztában kell lenni a szerepekkel, és kész. Mikor tulaj voltam, akkor is, ami rám tartozott, azt elvégeztem. Volt, h tartozást hagytak, de az az én következetlenségem/hibám volt.

És van egy jó megoldás: közjegyzői szerződés.

2015. jan. 4. 08:39
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

S te azt gondolod, h mindenkit olyan jónak neveltek ebben az országban?

Nálunk is normális bérlők vannak, rendesen fizetnek, sőt még ők festik is a házat, de ezek a személyek ismerősök nálunk, kis település, s ott gyorsan terjednek a rossz hírek is, szóval érthető okokból nem akarnak bajt, de nekünk is jobb is, mert korábban már befürödtünk pár személlyel. S pont volt köztük gyerekes is, de nem ezen múlott a dolog sztem.


Én elsősorban azt nézném meg egy albérlőn mai szemmel nézve, h cigizik-e, főleg, ha emeleti lakást akarok kiadni, aminél erkély sincs. Mert nincs olyan ember, aki legyalogol a 2. vagy 3. esetleg magasabb emeleti szintről, még lifttel se kb. S ha annyira igénytelen, h bebagózik a szobába, akkor több igénytelen dologra is képes maga körül.


Ezek, akikről korábban meséltem, ezek megbízható személy rokonai, nem mondanám túl igényesnek, de az anyagi körülményeikhez képest ennél magasabb igényességi szintet sztem nem lehet elérni, szóval nincs probléma velük. Cigiznek ugyan, de ők kimennek cigizni, nem akarnak füstben úszni, pedig sok ismerek 1-2 cigist, akit nem zavar, h mindenki a lakásban/házban azt szívja, mint ő.

2015. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Én legyalogoltam az ötödikről is cigizni, lift nélküli házban :) Vizsgaidőszakban kifejezetten jól jött, hogy mozogtam is egy kicsit minden egy-két órában :)
2015. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!