Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok egy napirendet nekem?

Leírnátok egy napirendet nekem?

Figyelt kérdés
6 éves es 2 éves fiam van. Leírnátom hasonlókorú gyermeketek bapirendjét.
2015. okt. 1. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

6 és 2 éves lányaink vannak, meg mellé 9hónapos ikrek. Nyilván az aprók alapvetően meghatározzák a napirendet, de nagyjából így alakul:

6.50 ébresztő a nagynak, de kel a kisebb is, mert közös a szobájuk. Átmásznak a mi ágyunkba, megnézhetnek egy mesét, vagy tabletezhetnek kb negyed órát

Öltözés, elvisszük oviba a nagyot, apa vigyáz a picikre. Pékség, bolt, ha kell vmi.

8.00-ra érünk haza, reggelizünk, beágyazunk, kelnek a picik, nekik is a reggeli rutin.

9.00 körül jutok ki a konyhába, ha jó idő van, akkor a 2éves kimehet az udvarra játszani (abszolut gyerekbiztos), ha rossz, akkor játszik a picikkel. Bújócska, bábozás, varázslás és hasonlókban jók együtt... itt van időm takarítani, berakni a mosást, megrendelni a nagybevásárlást stb..

11.15 ebéd mindenkinek

11.45 megyünk az oviba a nagyért

Fél óra közös játék, aztán a három kisebbnek 13.00-tól alvás

A naggyal itt tanulunk. Matek, logopédia, logika, torna...megbeszéljük, mi minden volt az oviban, másfél óra csak az övé, még egy fél órát kap tabletezni

14.30-kor kelnek a picik, nekik uzsi, fél négy körül jön a 2éves, akkor uzsonnáznak ők is

Itt jön megint a játék: barkácsolás, rajzolás, gyurmázás, társas, jó időben udvar, hinta, mászóka, csúszda, ha sok dolgom van, segítenek takarítani, ablakot mosni...azt is szeretik.

Fél6kor fürdenek a picik, fél7től vacsora, fél8kor alszanak a picik.

Itt lehet megint tabletezni egy picit, vagy tévézünk közösen. Fél9kor fürdés, 9re alszanak ők is.

Ettől nagyon ritkán térünk el, mert 4 gyereknek muszáj határt szabni, ha nem akarok nagyon elcsúszni. Játszótérre járni nincs időnk, inkább játszóház, állatkert és hasonlók szombatonként. Máshogy sajnos nem férnénk bele egy napba.

2015. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pár választ még szívesen meghalgatnék.
2015. okt. 1. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

5 a nagylány és 2 a kicsi. Reggel 6-kor kelunk, hogy el tudjunk készulni az oviba és én a munkába. 7.15-kor indulunk el, a kicsi otthon marad apukával (apuka éjszaka dolgozik). 16 órakkor megyek a nagyért oviba, utána otthon fozok, mosok, takarítok stb. Kozben 7 korul furdés, elotte vacsi. 8:30 korul megyunk aludni, akkor már én is elalszok. Igy telik a napunk.

28N

2015. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!