Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karácsonykor is tartjátok...

Karácsonykor is tartjátok majd a napirendet másfél év körüli gyereknél?

Figyelt kérdés

Vagy olyankor szabad kicsit tovább fent maradni, tévézni, több édességet enni stb?

Én imádtam gyerekkoromban egész nap a testvéreimmel tévét nézni, amíg anyu készülődött a konyhában. És persze minden sütit meg kellett kóstolni, és minden szaloncukrot megdézsmálni. És késő estig fent voltunk.

Ti engedékenyebbek vagytok ilyenkor?


2012. dec. 17. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, engedékenyebb vagyok. De meg kell előtte beszélni, hogy ez csak a karácsony miatt van így, különben minden olyan, mint szokott lenni. Az ünnep miatt más a hangulat is, ezt is érzi a gyerek, úgyhogy nem is tudnám a megszokott napirendhez tartani.
2012. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

nem tartom hiszen a karácsony különleges ünnep (ugy mint azsilvezster) semmi se kötelezö

arra van 3 nap kiélheti magát aztan lassan vissza kell zökkeni a napirendhez hiszen akkor nagy felfordulás lenne

2.5 éves kislány anyukája

2012. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

1,5 évessel?

Nem szokott tévét nézni, sütit kapni fog, a napirend azért fog változni, mert szaladgálunk a rokonokhoz. szaloncukrot nem veszünk, bőven elég a süti, amit esznek. tovább nem lesz fent, mert így is kidől 8 kor.


ez a kérdés egy 4-5 éves gyereknél érdekes, ilyen kicsiknél szerintem értelmetlen.

2012. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

Természetesen vannak engedmények, de ilyenkor alapjáraton is nagyobb az őrület, mint kellene. A gyerkőc, saját érdekében nem eheti tele magát édességgel (hányás a vége), időben kerül ágyba (fél, max. egy óra csúszással), mert ha nem alussza ki magát rendesen, másnap hisztis és elalszik délelőtt.

Így is borulni fog egy kicsit az utazás miatt.

Azért, mert ünnepelünk, ő még ugyanolyan kicsi ember marad, akinek érzékenyebbek az igényei, mint a mienk.

Nagyobb gyerekeknél persze, hogy több az engedékenység is. :)

2012. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 20 hónapos lesz karácsonykor,nekem nincs szigorú napirendünk,mivel már nem csecsemő van néhány fontos dolog pl fél-fél 8 körül fekszik,de nem dől össze a világ ha később.Egyszer alszik 11-12 től 2-3 ig.Tvt nem nézi,néha bekapcsolom a főzőműsort vagy a Micimackót háttérnek de kb 2 percet néz belőle,inkább táncolni szeret,sütit fog kapni az biztos,szokott nem mindennap de nem tiltom tőle az édességet.
2012. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Akkor én nagyon szigorú vagyok, mert nálunk nincs engedékenység. Igaz, már 3 éves a fiam.

Én délelőtt beszabadulok a konyhába, addig a párom lesz a gyerekkel. Utána délben ebéd, alvás. Délután közös fadíszítés. Este fél 8kor fürdés, legkésőbb fél 9kor alvás. Reggelre lesznek az ajándékok a fa alatt. Ha aznap nem akar majd délben aludni, akkor nem fog, de ez csak 1 nap lehet.

Édességet, süteményt, szaloncukrot nem ehet, mert így is Mikulás óta meg van zavarodva, alig akar enni, csak az édesség menne (pedig előtte sosem volt édességevő, nem is volt tiltva, de napi egy túró rudinál vagy tejszeletnél több nem kellett neki). Max. ebéd után ehet majd egy kis sütit, ha rendesen evett.

Nekünk muszáj tartani a napirendet, mert ha 2-3 nap elcsúszik, akkor 1-2 hét, mire visszaállítom, és az ovi miatt muszáj tartani (volt már olyan, hogy a hétvége borult, hétfőn du. szóltak az oviban, hogy valami gond van, mert délben már nagyon nyűgös volt, enni sem akart, de aludni sem, így nem is aludt, de este is már ordított a fáradtságtól, hiába fürdettem már 6kor, 10 előtt akkor sem bírt elaludni, már olyan fáradt volt).

2012. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Kisfiam tavaly karácsonykor volt másfél éves, tartottuk az alvás és az evés rendjét, hiszen neki ez akkor még nagyon fontos volt. Sőt, idén is ez lesz, nagyon kicsi még. Ovis kortól valóban lehet már lazítani, akkor még ők is élvezik a sokáig fent maradást, a sürgés-forgást, de előtte még fontosabb nekik, hogy ki legyenek pihenve, ne rontsák el a hasukat stb. Sütit, szaloncukrot persze ehet.
2012. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én még nem tudom, mi legyen, mondjuk a mi szempontunkból tényleg jobb az, ha betartjuk a napirendet mert lehet, hogy ha egy órával később teszem le aludni, akkor annyira túlpörög, hogy kínszenvedés lesz az éjszaka.

2012. dec. 17. 13:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Az evés szempontjából biztos engedékenyebb leszek, több süti lesz, mint máskor. Tévézni is többet lehet, mert én is és a férjem is szinte egész délelőtt a konyhában leszünk. Az alvásban nem lesz változás, a fiam (21 hós) már ebéd közben ásítozni szokott, alig várja, hogy letegyem aludni. A lányom, aki 6 éves már nem alszik délután, de este 9-kor kidőlnek legkésőbb mindketten.
2012. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1,5 éves a lányom.

A napirend maradni fog. 24-én 3-an vagyunk. 25-én anyósomékkal és a férjem rokonaival vagyunk, 26-án meg az én szüleimmel/rokonaimmal.


Ha a lányunk nem alszik el fél2 fele, akkor kész. Ott végig üvöltés van, sírás. Én nem kínzom a gyerekem, se az idegeimet.

Ráadásul 26-án étterembe megyünk. Nem hinném, hogya többi épp ebédelő vendég örülne neki, ha a 1,5 éves lányom rázendítene.

Így nálunk ez úgy fog kinzni, hogy visszük a babakocsit (amit egyébként már nem használunk, mert mióta jár, utálja..) amíg a család ebédel, addig én tologatom a babakocsiba a lányomat az utcán. Tehát elviszem sétálni.


Annyira jó nálunk a szervezés, hogy mindenki pont délben akar ebédelni..

Édességet nem fog kapni, nem szereti. Helyette ott a gyümölcs.

Hiába akarnám, hogy este 10-ig fent maradjon, ha mindennap fél9kor már alszik.

2012. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!