Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagyon nehéz...

Szerintetek nagyon nehéz lesz? 2,5 éves lányom van és mellé jön mindjárt a második baba. Picit parázok, hogy nem fogok tudni még napirendet sem kialakítani.

Figyelt kérdés

az első lányomnál nagyszerűen sikerült a napirend, jól aludt, éjszaka és nappal is, nem volt vele semmi gond.

Persze ezt most murphy törvénye alapján nem fogjuk megkapni és időm sem esz annyi, hogy csakis a babára koncentráljak.

na meg most az van, hogy 2,5 éves lányom este nem akar aludni, vagy pisilni kell, vagy fáj valamije, vagy aludjon vele el valaki. Nappal én alszom vele mindig, nagyon jó, de lassan erről le kell szoknom, igaz? Csak nekem is kell az a 2 óra alvás.


nehéz lesz szerintetek ha megszületik a kistesó?



2013. szept. 17. 07:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz egyszerű. Nekem a 2,5 éves mellé született a kicsi. Addigra már jól bejáratott dolgaink voltak, ehhez próbáltuk meg pár hónapos korától a kicsit is igazítani. 8-10 hónapos korától ugyanakkor alszanak ebéd után, ez könnyebbség volt nekem is. Pláne, hogy 10 hónapos korára nem kelt éjjel se. Az első pár hónap káosz, utána szépen-lassan beálltunk.
2013. szept. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! Készülj fel, nehéz lesz!Én azzal biztattam magam, hogy napról napra egyre könnyebb lesz, ahogy cseperedünk. Nekünk az első 6 hét volt rémálom, mert a pici egy kicsit hasfájós is volt. Most 3 hónapos, de már egész jól összeszoktunk, és bízom abban, hogy ezután még jobb lesz.

A legnehezebb a reggeli felkelés, na meg az esti fürdetés,alvás procedúra.

Én a kislányomnak mindig mondtam esti mesét, odabújtam hozzá, megsimogattam és már aludt is. Hát ez most nem megy.Este vacsi után először őt fürdetem, azután nézi, ahogy a picit megfürdetjük,majd az apja viszi aludni, amíg én szoptatok a hálószobában. Mire a picit leteszem, addigra a lányom alszik. Na apuka nem estimesézik, nem babusgatja, csak leteszi és kész. Hozászokott már amikor én kórházban voltam.

Nálunk így alakult ki, de mindenkinél más válik be. Azt javaslom, gondold át előre, hogyan tudod majd alakítani a napirendet, beszéld meg a pároddal, miben tud majd segíteni.

Készülj fel arra, hogy az első hetek lehet, hogy káosz lesz, és nem sikerül semmi, de utána kialakul lassan szépen minden.

Sok sikert és jó babázást!

2013. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 SzCJudit ***** válasza:
Én egy kicsit bíztatlak. Szerintem nem olyan nehéz. Nagyfiam 2,5 éves, kicsi 3 hónapos. Mondjuk nekem sokat segített a férjem az elején. Nekem az első gyerkőccel sokkal nehezebb volt, pedig álom baba volt. Evett, aludt, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Kicsi fiam nehezebb eset, hasfájós is volt az első hetekben és az altatása is kész procedúra, mégis valahogy könnyebben élem meg. Azok az aggodalmak amik az elsőnél voltak, már nincsenek bennem, valahogy természetesebb az egész. Szóval ne aggódj, ne stresszelj a gyakorlati dolgokat úgy könnyebben megoldod. Sök örömet kívánok az új családtaghoz :)
2013. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Másfél éves volt nagyobbik lányom, mikor megérkezett a Húgi... na én fel voltam készülve a legrosszabbra, biztos voltam benn, hogy ki leszek készülve... ( első kislányommal az első 6 hét nekem rémálom volt) - ehhez képes maga volt a felüdülés, de komolyan mikor megérkezett a Húgi! - első naptól hatalmasakat alszanak együtt délben, és valahogy minden könnyebb mint mikor csak egy gyerkőc volt - vagy inkább nincs időm elmélkedni, túlparázni a dolgokat, mert valaki mindig éhes-szomjas-pisis-kakis... :) azért ne várj nagy napirendre az első hetekben, sőt, inkább engedd ezt el, hagyd, hogy haladjanak a dolgok! nálunk a mai napig nincs kőbevésve egy nap menete , persze vannak biztos pontok, de ha mereven ragaszkodsz az elképzelt napirendhez, akkor halálra idegesít majd, hogy nem úgy alakul... a pici most 8 hónapos, talán már mondhatom, hogy abszolút nem volt vészes , sőt könnyebb volt mint 1 gyerkőccel!
2013. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz egyszerű, de én most úgy gondolom, hogy akinek 2 pici van, annak nem is olyan vészes. Gondolom ezt úgy, hogy nekem a másfél éves, ritka eleven kisfiam mellé jöttek ikerlányok. Hallod, az elején volt olyan, hogy éjjel mind a 3 teli torokból üvöltött. De ha nem, akkor is volt legalább 1, amelyik igen. Így pár hónap elteltével már könnyebb. De nem is az ikrekkel van gond, inkább a kisfiam az, akire duplán kell figyelni.
2013. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csodalva es felve olvastam a soraitokat. En meg csak az elsot varom, de tervezzuk a tesot is ilyen korkulonbseggel. Elismerem mindenkinek, es csak remelek, h nekem is menni fog...
2013. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 13 hónap volt az első két gyerek között.. Nem volt könnyű, bár nekem a férjem és az anyukám is segített. Tudod mi a fontos? A nagyobbik soha ne érezze háttérben magát, mert sérülhet lelkileg! Ez komoly! Én nem tartom egyáltalán jónak, amit az egyik válaszoló írt, hogy az apa nem mesél este és nem babusgatja a nagyot már, mint az anya régen... Igenis ugyanúgy kell vele törődni még ha nehéz is! Ezt a tanácsot fogadd meg, ahogy telik az idő könnyebb lesz, de már az elmúlt időt nem tudod visszahozni és a nagyobbat bánthatja lelkileg, ha nem törődsz vele még ha nem is mondja.... Utána hamarosan ovis lesz és azt hiszi még oda is azért küldték el, mert a pici miatt már nem szeretik annyira! Próbálj valakivel összedolgozni (apa, mama, esetleg testvér), legalább az elején! Sok sikert! Egy 32 éves, 3 gyermek (5 éves lány, 4 éves fiú és egy 10 hós kislány) anyukája
2013. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Napirendet a picivel az elején még biztos nem tudsz kialakítani.

Nekem még csak egy lányom van, de ő volt már vagy 6 hónapos mire lett napirendünk, addig teljesen összevissza aludt (próbáltam de nem lehetett beállítani neki, mert akkor meg nyűgös volt), és 6 hósan is csak 1-1 hétre állt be a napirend, aztán borult megint.

Az első 1 év a legnehezebb, aztán szépen megy majd minden.

2013. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló vagyok. Nekem is fáj, hogy nem tudok este mesélni a lányomnak, de akárhogy próbáltuk, nem sikerül tökéletesen összehozni a lefektetést. Apa nem mesél, de azért bohóckodik vele egy sort, mielőtt leteszi aludni. A gyerekek hamar alkalmazkodnak, a lányom elfogadta, hogy anya mesél, apa meg bohóckodik.

Abban bízom, ha a pici nagyobb lesz, már mindkettőt egyszerre tudjuk letenni aludni, és akkor mindkettőnek mondhatok mesét...

Terhesen én is jókat aludtam délután a lányommal. Most ez nincs így, de valahogy már nem is igénylem. Van amikor egyidőben alszanak, de van úgy, hogy az egyik már ébred, míg a másik akkor alszik el.

De hát tényleg minden kialakul, én mindkét terhességemnél csak azon izgultam, hogy a szülésen legyünk túl, a többi már nem lesz nehéz, mert már ott a baba, és bármilyen fáradt is vagyok, de boldog vagyok velük.

2013. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 SzCJudit ***** válasza:

Kedves 2-es válaszoló! Leírom Neked én hogy csinálom az esti fürdetést és fektetést, hátha segíthet, persze tudom minden gyerek és család más. Nagynak a nagy kádba, kicsnek a műanyag kádba engedek vizet. Nagyot gyorsan megfürdetem, addig a kicsi pihenőszékbe. Ezután következik a kicsi, addig a nagy pancsikol. Miután felöltöztettem a kicsit, visszateszem a pihenőszékbe amíg a nagyot öltöztetem. Ezután amíg szopizik a kicsi, addig mesélek a nagynak. Odakucorodik mellénk és Ő lapozza a könyvet :)

Mese után megy az ágyába, szerencsére gond nélkül elalszik. A kicsit altatnom kell.

Egy próbát megér, lehet, hogy Nektek is beválik :)

2013. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!