Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan és mikor érdemes...

Hogyan és mikor érdemes megtanítani egy kisgyereket orrot fújni?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiamat már meg lehetne tanítani? Jó lenne, ha a téli nátha alatt már nem kellene porszívóval szívni neki.

Vagy ennyire kicsi korban, ha meg is tanulja nem tudja elég erősen ahhoz, hogy minden kijöjjön?



2015. okt. 5. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakoroljatok. Tegyetek az asztal szélére egy pingponglabdát vagy tollpihét, fogja be az egyik orrlyukát és próbálja meg elfújni.
2015. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A technikai rész tökéletesedéséhez talán még a 3 éves kor is kell. Próbálkozni nyugodtan lehet, de a masszívabb takonyt nem biztos, hogy jó irányba, teljesen ki tudja fújni. Akkor sajnos rá kell majd menni porszívóval is.
2015. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már elkezdheted tanítani, de sajnos el kell keserítselek, hiába fogja tudni a technikát, egy kisgyerekben nincs akkora erő, amivel az esetlegesen nagy mennyiségben felgyűlt váladékot ki fogja tudni fújni.

Én már úgy gondoltam, hogy az 5 éves fiam ki tudja rendesen fújni (addig orrszi-porszival szívtam neki) és az első ilyen náthánál arcüreggyulladás lett az eredménye.

2015. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 14 hónapos. Múlt héten eléggé megfáztam, egyfolytában fújom az orrom, ő meg utánoz. Talál valami papírt az orra elé teszi és fújja. De sokszor csak a szájával adja ki a hangot. Szerintem is elkezdheted tanítani, de nem hiszem, hogy elég erősen tudná még fújni ahhoz hogy ne kelljen orrszívót használni.
2015. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom 5 éves,márciusban kórházba kerültünk asztmatikus hörghuruttal amivel jött a takony is,ki akarták szívni az orrát valami brutál ipari takony szívóval...mondtam hogy már nagyon ügyesen ki tudja fújni,szerintem nincs rá szükség.Végül kiszívták,azaz kimosták..hát azt kell mondjam,hogy nem,nem elég csak kifújni.Másnap este megvizsgálta a fülész és mindkét füle be volt gyulladva(nem mondta hogy fáj a füle,nem volt láza,semmi se utalt rá,hogy be lenne gyulladva),ott helyben vizsgálat után kb 5 perccel fel is szúrták mindkét fülét.Azóta ha náthás,naponta 3x salvus vizzel átmosom az orrát,mert nem kívánom újra kitenni egy ekkora fájdalomnak,életemben nem hallottam ilyen keservesen és hangosan sírni :(


Amúgy mire oviba ment kb ő volt az egyetlen aki normálisan ki tudta fújni az orrát.A fiam most 2 éves és már neki is nagyon ügyesen megy,de szintén taknyos időben napi minimum 3x átmosom az orrát.

Elkezdhetitek gyakorolni,de ha rendesen ki szeretnéd hogy ürüljön az arcából a takony,kénytelen vagy kiszívni és átmosni.Átmosás nem összetévesztendő az egy fújás sterimarral,mert az igazából semmit se ér.

2015. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
elsö gyemekem nehezen tanulta meg, da második ,harmadik 16-17 hónaposan már tudta, eltanulták a nagyobbaktól :)
2015. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 1,5-2 éves kor körül már el lehet kezdeni, de az orrszívást akkor sem úszod meg :-s

A nagyobbik 5 éves, már régen tudja fújni az orrát, de az orrszívás, orrmosás még elég sokszor előkerül. Mondjuk ő már 2,5 éves korától magának szívja ki az orrát, max segítséget kér hozzá. Orrfújás után még kb 2x annyi kijön az orrszívóval, és ha azt akarom, hogy gyorsan meggyógyuljon, akkor inkább szívom neki is.

A kicsinek meg nincs kecmec, anya terpeszülésben, baba feje a combjaim között, karja a térdem alatt, és kiszívom 1 perc alatt, mehetünk tovább. Majd 2 éves korában rászoktatom, hogy ő is magának szívja ki, akkor már nem lesz sírás-rívás. Néha már próbálkozik vele, de ez még nem az igazi :-D

2015. okt. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.


Utolsó, hogyan vetted rá hogy magának szívja?

2015. okt. 12. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!