Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyereknek milyen...

4-5 éves gyereknek milyen elemei vannak a Tsmt torkának? Beszédfejlesztésre gondoltam.

Figyelt kérdés

Labdán való mozgások pléddel?

Gördeszkás feladatok?

Plédes feladatok?


Csak szeretném tudni, hogy mi különbség van egy 2 éves és egy 5 éves gyerek tsmt-je között.


A gyerek viselkedése teljesen jó. Beszdfejlesztésre gondoltam ki.



2015. okt. 5. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasonló elemek vannak benne, csak a gyerek sokkal aktívabb. El sem bírnád már.

Én személy szerint nem szeretem a tsmt-t, az Ayres sokkal jobb.

De az a lényeg, hogy olyasmit kell gyakorolni,amiben a jobb-bal mozgások fontosak, páros, összezárt lábbal kell ugrálni. Ez nehezen megy nekik. Malomkörzést tanítsd meg neki. Menetelni mint a katonák, váltott kézzel-lábbal. Egyensúlyérzék fejlesztő gyakorlatok, labdán, gördeszkán.

2015. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Zöld kezet adtam. :)

Esetleg olyan mászós játszóterek is hasznosak lehetnének?

2015. okt. 5. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:

-libikóka feladat,

-váltott kézzel lábbal való kúszás

-váltott kézzel lábbal való bordásfal mászás

-vékony pallón való egyensúlyozás és közben váltott lábbal ellenkező oldalra kell lelökni babzsákokat

-gurulás jobbra balra felemet kézzel

asszem ilyenek voltak

2015. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Ezek tényleg nehezek.
2015. okt. 5. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiam beszédfogyatékos. Olyan TSMT tornára is járunk, ami csoportban van és terapeuta tartja, azokat csinálják, amiket leírtak és mellette még sok mindent tanulnak még. 5 és fél éves.
2015. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A beszédfogyatékosság miben nyílvánul meg?

A csoportos tsmt nem tűnik rossz ötletnek.

2015. okt. 5. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Fiam diszfáziás, ezt a diagnózist a Beszédjavító Intézet hozta meg, még 2014 őszén, majd idén szeptemberben a megyei szakértői bizottság nyilvánította beszédfogyatékosnak. Ezt igen nehéz lenne leírni, hogy miben nyilvánul meg, igen összetett probléma.

Diszfáziáról itt ovashatsz: [link]

Ez nem olyan, mint a megkésett beszédfejlődés.

Mi alapozó tornára is járunk, ezt csak 5 éves kortól csinálják. De, nagyon sok vizsgálat kellett és utánajárás, hogy a fiam megkapja ezeket a fejlesztéseket, hogy sikerüljön egyéni fejlesztést kapjon.

Pl. a TSMT tornán a terapeuta azt mondta, hogy a gyereknek nem szabad rollerezni, mert ilyenkor csak az egyik agyféltekéjét használja. De, a biciklizés, lovaglás, úszás, kifejezetten fejlesztő, mert az agy mind a kettő agyféltekét használja.

Szerintem a gördeszkával is hasonló lehet a helyzet, mint a rollerrel, bár nem biztos.

2015. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, a gördeszka más.

A TSMT-s gördeszka feladatok nem abból állnak, hogy a gyerek rááll és fél lábbal hajtja magát. Sőt! Ennyi idős gyerek inkább rá se álljon, mert hatalmas esések lesznek belőle.

A TSMT-n rá kell feküdnie a gördeszkára, és páros kézzel hajtania magát. Vagy páros lábbal kell elrúgnia magát a faltól, vagy a szülő fogja mind a két kezét és oda-vissza húzogatja magát, ilyenek.

2015. okt. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a további válaszokat
2015. okt. 6. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!