Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyi ideig csináltátok a...

Ti mennyi ideig csináltátok a TSMT tornát a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

Esetleg leírnátok, hogy miért kellett? Hány otthoni tornasort csináltatok végig, és utána járattátok csoportosra is, ha igen, meddig? És ha korábban hagytátok abba, tapasztaltatok visszaesést?


Előre is nagyon köszönöm, ha válaszoltok!



#fejlesztés #TSMT #otthoni tornasor #csoportos torna.
2015. okt. 6. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi egy éve csináljuk otthon autizmus spektrumzavar miatt. BHRG-be járunk, vidéken lakunk, így sajnos mi nem tudunk váltani csoportosra (azt nem tudom, hogy egyébként már szóba jöhetne-e a váltás, a kisfiam 4 éves). Most tartunk az 5. feladatsornál, heti 4-5-ször csináljuk a tornát. Igazság szerint elég fárasztó, a gyerek hangulatától is függ, hogy mennyire megy könnyen, illetve nehezen, de nekünk elég sok időt elvesz a délutánból. Még nem kérdeztem a BHRG-ben a terapeutát, hogy mikor lehet abbahagyni, de legközelebb, ha megyünk, rákérdezek.
2015. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi még csak 1 honapja kezdtuk, autisztikus tunetek, beszedkeses miatt, a konduktor szerint idegrendszeri eretlenseg van a fiamnal, 3 eves volt pont, amikor elkezdtuk. 16 feladat van, most lesz kontroll. Nekunk nagyon beinditotta a dolgokat, nagy remenyekkel vagyok a tovabbiakra.
2015. okt. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, nekünk a beszéddel szerencsére semmi gond nem volt, az autizmusról van diagnózisunk (oviban is kap most már fejlesztést utazó gyógypedagógustól). Aspergeres autista lenne a kisfiam, de most már nincs ez a diagnózis. A szakértők szerint enyhe fokban érintett, ettől függetlenül nem könnyűek vele a mindennapok. Nekünk az 1 év alatt nem hozott áttörő változást a torna, bár ez önmagában az autisztikus tüneteket nem oldja meg, csak kiegészítő terápia. Nem tudom, hány évig érdemes csinálni, mivel nálunk nagy eredmény egyenlőre nincs, így egy év után majdnem mindennap kicsit sok a torna. Viszont a második válaszoló által írtakra, a beszédindításra állítólag nagyon jó és hatásos.
2015. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Masodik valaszolo vagyok. Nekunk is azt mondjak, hogy maximum enyhe fokban erintett a kisfiunk, bar vele egyaltalan nem nehez az elet, nekem nem autizmus spektrumon levonek tunik, hanem mintha visszabb lenne a koratol 1 evvel kb, olyan babas. Masodik valaszolo, nalatok mi az, ami megneheziti a mindennapokat?
2015. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves érintettek, van valami változás azóta? Mi most kezdtük.
2016. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!