Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves: "már minenkinek van...

8 éves: "már minenkinek van mobilja és mindenki gépezhet suli után" Hogy kezeljem? Tegnap vágta a fejemhez.

Figyelt kérdés
És sajnos tényleg igaz. Ő is szeretne nem elmaradni. Szerintem meg nem való egy 8 évesnek mobil és legfőképpen nem mindennap kell suli után a gépe előtt ülni. Hiába van sok program, hiába nem unatkozik, mindig kitalálunk vmit, vannak céljai is, de mégis jönnek az osztálytársak témának.
2015. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
48%

szerintem vegyél neki egy mobilt (internet nélkül) legalább bármikor tud telefonálni nektek.

És engedd napi fél órát gépezni, ebbe még senki nem halt bele. :)

2015. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
63%

A lényeg itt a mérték. Ha már mindenkinek van mobilja ennyi idősen, nyugodtan vehetsz neki egyet, semmi baja nem lesz tőle, legalább könnyebben eléred és a barátai is.

A gépezéstől sem lesz semmi baja, nem kell egész nap ott ülnie! Te mennyit gépezel kérdező? MOst is ott ülsz :-)

2015. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%
Nem nekik való lenne, de ebben nőnek fel. A 11 éves lányomnak az internetről kellett letölteni a házihoz az anyagot (power point) és emailben elküldeni a tanárnak. Ő pár éve használja a gépet, tényleg ő csinálta meg a házit, nem én. Gond lett volna, ha most kezdi használni az egészet. Laptopunk van, mindig a nappaliban netezik. Sőt, skypon egyeztet a barátnőkkel a házit illetően. Ez van, ezt a világot éljük. Ja, 2 éve egyedül jár suliba, így muszáj volt a telefon is.
2015. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
41%

Miért ne gépezhetne minden nap egy órát?

A 4 éves fiamnak is van már mobilja, igaz még csak játékok vannak rajta. Sim kártya nincs benne.

2015. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
76%

szerintem ha 5 évesként kezeled őt, semmi esetre sem várhatod majd el tőle a szófogadást és a tiszteletet.

Valamit valamiért. Kapja meg a mobilt, ha jól tanul és kapjon napi fél óra gépezést napi fél óra ház körüli munkáért.

2015. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
8 évest minek napközben elérni? Biztos örülne a tanítónéni, ha telefonálgatnék neki. Legfőképpen az internet miatt kellene neki a telefon. Barátaival sem trécselgetne, nem fogok telefonszámlát fizetni egy 8 éves gyereknek. Ha játszani , beszélni akarnak elviszem vagy a barátját elhozom.
2015. okt. 7. 11:29
 7/44 A kérdező kommentje:
Miért kezelném 5 évenek? Azért mert suli után este nincs számítógép?
2015. okt. 7. 11:30
 8/44 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Szerintem is a mértéken van a hangsúly. Eltiltani az ilyenektől teljesen felesleges, ilyen világot élünk a gyerekeknek is haladni kell a korral sőt sok ismerősöm akinek felsős gyereke van meséli, hogy már az internetről gyűjtenek anyagot házi dolgozathoz, házi feladathoz. Hagyd, hogy leülhessen egy órára attól semmi baja nem lesz. Mobilt vegyél neki egy egyszerűbbet legalább tényleg el is ér ha kell. Internetezni nem kell rajta és ne előfizetéses legyen. Én sem tartom jó dolognak ezeket még ilyen korban de manapság az ő érdekük is ha megtanulják használni.
2015. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Tudja használni, mindkettőt. Nincs elzárva. Van egy kártya nélküli telefonja, játékok vannak rajta. Ez nem elég, mert a többieknek igazi sim kártyásuk van. Ez is igaz enyém volt.

Gépről meg annyit, hogy ezek a példakép gyerekek: hívtuk suli után az egyiket bicajozni.Nem jött, mert gépezni akar.

2015. okt. 7. 11:34
 10/44 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló! Igen épp itt ülök! DE! 8 évesen bújócskáztam a barátaimmal, fogócskáztam, bicikliztünk vagy épp bent játszottunk! Együtt!! Így nem kevertem össze a valóságot a virtuális világgal, ami épp most látszik sok kiskamaszon sajnos :( Nekem ez így nem tetszik. Az sem amikor valaki a 4 éves kezébe telefont nyom, hogy játsszon.

Az igaz, meg kell tanulni a gép használatát, az is igaz, a gyerekem már jobban ért hozz, mint én 20 évesen. De pontosan tudom, hogy nem szép fejlesztőjátékkal akar játszani, hanem idióta lövöldözőssel, ahol vér folyik, ilyeneket mesél az osztálytársaitól. Hétvégén engedem neki, de hétköznap nem! Főleg, hogy alig van ideje. azt a keveset meg ne gép előtt töltse. És azt is tudom, hogy olyan szinten beletudja magát élni (és szerintem a legtöbb gyerek), hogy megváltozik egy időre a viselkedése.

Na de nem is vitatkozni szeretnék, nekem megvan a véleményem. Úgy látom sok segítséget nem kapok, hisz mindenki annak híve, hogy napi szinten gépezzen a gyerek valamennyit. Vitát sem kérek válaszul, köszönöm a válaszaitokat! Én tiszteletben tartom mindenki hozzáállását.

2015. okt. 7. 11:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!