Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős emberkét tegezhet...

Mennyi idős emberkét tegezhet még a gyermeked, és mikortól kell valakit magáznia?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 éves lesz, nem köszön még sajnos magától, rá kell szólnom. Ha csak annyit mondok neki, hogy "Köszönj szépen" vagy "Köszönünk", akkor vigyorog, és szégyenlősen a lábamhoz bújik. Ha súgok neki, hogy mit kell mondani, akkor mondja utánam. Na de meddig mondjunk csókolomot, és mennyi időst sziázzunk? :)

Pl. én 27 vagyok, de még most is zavar, ha lecsókolomoz egy gyerkőc.


Ti hogy vagytok ezzel? Kit magázzon és kit tegezzen?


2015. okt. 9. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt embert (mondjuk 20 felett) egy gyereknek magázni illik. Ha valamelyik felnőttnek ez nem tetszik, majd szól, hogy "köszönj nyugodtan sziával". Amúgy a "csókolom" helyett használhatóak a napszakhoz illő köszönések is.
2015. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem 3,5 éves, mindenkit tegez (nem egy szívbajos, bárkivel szóbaáll :) ) Köszönni régebben úgy köszönt, ahogy én, akinek én "sziát" köszöntem, annak sziázott, akinek jó napot kívántam annak ő is. A viszontlátásra is nagyon ment neki. Most ebben is önjáró, kedve szerint :D
2015. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az első válaszolóval! A gyermekeknek a mi kultúránks zerint meg kell tanulnia magáznia a felnőtteket és a felnőtteknek meg kell értenie, hogy miért fontos ez a kicsiknek! Miért lesz ő huszonévesen bácsi és néni! Egy kisgyermektől nem várható el, hogy differenciáljon, mert a fiatal felnőtt megsértődik, ha nénizik. A gyermekeknek az ad biztonságot, ha a felnőtteket egyaránt magázza és nem kell magától tudnia eldönteni, hogy ki a néni, vagy kit kell csak a keresztnevén szólítania. Közben azt is eldönteni, hoyg a tegezett felnőttet haverként lehet kezelni, vagy azért megadni a felnőtteknek járó tiszteletet, vagy hogyan... keverc lesz a kis fejükben.

Majd ha kamaszodnak, elmúlik 16 éves, akkor én még mindig felajánlhatom a tegeződést, mint egyfajta jelzést, hogy felnőttnek tekintem!

2015. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az én gyerekem idősebb, de én is feltettem nemrég hasonló kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

A magazasrol, szerintem egy ekkora gyerektől nem várható el, hogy magazzon bárkit, hiszen beszélni is nemrég tanult meg, van olyan aki helyesen sem tud még beszélni. A szia helyett csókolom-ot meg lehet neki tanítani, de a magazast egy felnőtt sem varja el tőle.

2015. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kistesom 4 éves, ha megyek vele valahova, úgy köszön az embereknek ahogy én. amikor az anyukánkkal megy, akkor ugyanez a helyzet. pont beszéltük anyuval, hogy ez így teljesen rendben van, majd később ahogy nő megtanulja úgyis hogy kinek hogy kell. bár én még nem vagyok anya, tehát nincs tapasztalatom.

én 20 éves vagyok, és egyszer úgy köszönt egy gyerek hogy csókolom, mert az anyukája azt mondta neki hogy néni vagyok :D hát eléggé meglepődtem :D

2015. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!