Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétkezes a fiam? Az óvodában...

Kétkezes a fiam? Az óvodában azt mondják, már ki kellett volna, hogy alakuljon a kezesség.6,5 éves.

Figyelt kérdés

Maradt egy plusz évet az oviban, mert még nem mondja tisztán az R betűt, meg amúgy is jobbnak láttam. Mindkét kezével ugyanolyan ügyes, pedig direkt figyelem én is meg az óvónők is. Két kézzel vág, rajzol, eszik, színez, mikor melyikkel. Most már próbáltam vele betűket, számokat rajzoltatni, az is mindkét kezével megy.

Tényleg muszáj, hogy egykezes legyen? Lehet baja beőle, ha kétkezes?


2015. okt. 14. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdezed? Már hogy a lenne baj? Ez egy jó dolog. Nem is értem, hogy merült fel benned, hogy ez baj lehetne.
2015. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondják az óvónők, hogy az iskolaérettség egyik alapja, hogy kialakuljon a kezesség.
2015. okt. 14. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagybátyám 60 éves, mai napig két kezes. Fiatal korában még egyszerre is tudott írni a két kezével, ma már csak felváltva megy neki. Több diplomás, ritka intelligens ember.
2015. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A férjem 34 éves, és kétkezes. Fantasztikus agya van. Szerintem semmi baja. :)
2015. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Öcsém 30 éves és kétkezes.
2015. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kétkezes voltam, de suliban "átneveltek" jobbkezesnek - 32 éves vagyok, ez akkoriban evidens volt. diszkalkuliás lettem, oké, van két diplomám, meg nyelvvizsgáim stb, de akkor is szar így

egyébként én úgy tudom, h két külön dolog, ha kialakulatlan a dominancia, illetve ha keresztdominancia van - esetleg a helyedben én utánaérdeklődnék egy konduktornál/gyógypedagógusnál stb, némileg kompetensebb véleményt adhat, mint itt mi :)

2015. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ferjem balkezes volt,csak a balt hasznalta ovodaban.Mikor iskolaba kerult ot is atneveltek jobbkezesre,azota ketkezes.De inkabb jobb kezzel ir(mivel ez van bele rogzulve)mast balkezzel,de mindkettot ugyanugy tudja hasznalni:)kislanyom 5 eves(jovore kezdi az iskolat)szinten ketkezes.A nevet le tudja mar irni,kertem hogy irja le nekem mindket kezevel es ugyanugy le tudta irni,enni is neha ballal neha jobbal eszik.Hat nem tudom,szerintem nem baj:)de lehet addig meg kialakul,hatha nektek is;)

A kisfiam egyebkent 2,5 eves,azt vettem eszre nala hogy O is ketkezes :D persze meg boven megvaltozhat.Mikor egyutt rajzolnak pl a noverevel,figyeli hogy melyik kezevel rajzol es O is mindog atrakja a ceruzat a masikba ha a teso is:))olyan cuki,bar O meg csak utanozza de siman lehet O is ketkezes:)

2015. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit megnyugodtam :)

Nevelési tanácsadó jár ki az oviba - azt hiszem, így hívják, majd vele megpróbálok beszélni, hátha mond valami okosat.

2015. okt. 15. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!