Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, gyermeketek teljesen...

Anyukák, gyermeketek teljesen szobatiszta volt, mikor elkezdtétek az ovit? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nekem kezdődik a munka, gyermekemnek pedig az ovi hamarosan, és még nem ágytiszta, kakálni, pedig csak pelenkába hajlandó. Nem tudom mi lesz így, mit tegyek. Akinek hasonló helyzet van/ volt, hogy alakult a dolog?

Pisilni pisil bilibe, kakánal is szól, csak azt pelenkába hajlandó, ha nem adom rá visszatartja.


2015. okt. 15. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak akkor veszik be, ha wc-be pisil és kakál. A délutáni alvás idejére nem marad száraz a pelenka? Mert lányomnak is kell még éjszakára pelenka, de a délutáni alvást bírja. De beszélj a ti óvónőtökkel, h ott mi az elvárás.
2015. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenhol szeretik, ha szobatiszta egy gyerek, mert az az egyszerűbb, ez valami íratlan szabály/elvárás. De igazából nem feltétele a felvételnek a szobatisztaság. A mi óvodánk vezetője múltkor ecsetelte nekünk szülői értekezleten, hogy az egyáltalán nem feltétel, és biztosítva van nálunk egy pelenkázó helység is.

Amúgy meg a legtöbb oviba SNI-s gyerekeket is felvesznek, köztük is simán lehet akár pelenkás is.


Szerintem beszélj az óvodavezetővel erről.

2015. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Két gyerekem sem volt teljesen szobatiszta ovisan.

A legnagyobb és a legkisebb is 3,5 évesen csak pelusba kakiltak. Nem volt gond, az oviban nem intéztek nagy dolgot.

A kicsim most 3,5 lesz, ovis és itthon még du pelusban alszik, az oviban viszont nem. Sosem volt baleset.

Én a széklet miatt nem szóltam.


És ismerek olyan ovist, aki kap alváshoz még pelust (egyébként nem), de ez helyfüggő, hogy engedik-e.


Amúgy bölcsibe be kéne hogy vegyék.

Nálunk volt egy kissrác, aki maradt bölcsiben még fél évig, mert hiába volt idősebb, még nem ment neki.

2015. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az óvónők es a vezető felől kezdheti az ovit, de pelust nem adnak ra, úgy vannak vele, meglátjuk mi lesz. Azt mondták próbaljuk meg. Szerintem nem kakálna be, csak visszatartana, nade egesz nap? Meg az alvasidő is gond, mert itthon délután szinte mindig pisis pelussal ébred.

Itthon erdemes szerintetek kínoznom, hogy nem adok rá, azt mondom, elfogyott, és kipróbálom, hogy alakul a dolog?

Szerintetek meddig fér bele, ha visszatartaná? 1-2 nap?

Attól tartok, inkább ártanék vele....

2015. okt. 15. 22:50
 5/11 anonim ***** válasza:
En amikor tudtam hogy a fiam oviba megy, Elötte 2-3 honappal elkeztem leszoktatni az ejszakai pelusrol is. Egyik este levettem rola, tettem ala matracvedöt.Volt hogy minden este bepisilt, de olyan 1,5 het utan egyre ritkabban csak minden masodik-harmadik este. Volt hogy magatol felebredt elment pisilni. Es olyan 1 honap alatt teljesen agytiszta lett. Sok anyuka ugy van vele hogy fuj minden pisis lesz inkabb vissza adom ra a pelenkat. Nem nem kell vissza adni ez ezzel jar. Szerintem nyaron a legkönnyebb elkezdeni leszoktatni a gyerekeket a pelenkarol,akkor meleg van tudnak egesz nap meztelenül lenni. En mind a 3 gyereket nyaron szoktattam le. A legkisebb meg csak 3 eves lesz de mar 1,5 eves kora ota szoba es agytiszta. Sok sikert :)
2015. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó valaszoló, nekünk nem az a legfőbb problema, hogy éjszaka bepisil, hanem hogy nem akar , csak pelusba kakilni.

Nekem is bilizett már nyáron is, de kakálni a kezdetektől fogva nem akart bilibe.

2015. okt. 15. 23:25
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Fiam éjjel nappal pelusos volt mikor kezdte. Egyáltalán nem ment wcre. Fél év után lett szobatiszta, de alváshoz most is kell 4.5 éves.
2015. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Délutáni alvásnál is bepislil, kakil? Mert az éjszakaira nem kell még annak lennie. Csak nappalra és a délutáni alvásra. De nyugi, az enyém is néha bepisil, most egymás utáni napokon pisilt a délutáni alvásnál. Nem okoz gondot.

Viszont ha nem kakil csak pelusba az baj. Nálunk nem mehet olyan gyerek oviba aki nem szobatiszta, az meg hogy csak pelusba kakil, talán még nem nevezhető annak. Nálunk nem vették be azt a gyereket és csak később kezdhette az ovit, amikro már az megoldódott. Hiába kötelező az ovi, de nincs meg a feltétel, hogy pelenkázzanak.

Én úgy próbáltam amúgy hogy a pelust úgy állítottam be hogy az egy útálatos dolog, hgoy fujjjjj és ez nagyon tetszik a gyereknek :) persze estére még felkell venni, de szokta mondtani reggel, hogy fújjjj és már veszi is le.

2015. okt. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom is ovis szeptember óta, kakálni mai napig csak pelenkába hajlandó, ha nem adok rá, képes hosszú napokra vissztatartani.

A kakát így értelemszerűen visszatartja az óvodában sajnos.

2015. okt. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem probléma ha visszatartja az oviban a székletet.

Őszintén? Én is csak otthon tudok, nyugodt körülmények között. Szerintem nincs ezzel gond.

Napi egyszer kell legyen széklet, de hogy az mikor van, az mindegy, lehet délután vagy este.

2015. okt. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!