Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik tanultatok, vagy elkezdte...

Akik tanultatok, vagy elkezdtetek tanulni a 3 évesnél fiatalabb gyermeketek mellett, hogy ment? Mikor érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elvégezni egy iskolát.Van egy 2 és fél éves kisfiam.5 hetes a kistesó a hasamban,de erről a tervről nem szeretnék lemondani.Bárhogy számolom,most már nem tudom elkezdeni a sulit.(?)Ti mit tennétek?Várjak még a tesó lesz 1 éves?Vagy előbb?Nektek hogy ment?Terhesen is neki kezdtetek már vminek?

2012. szept. 5. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 1 van, egy 11 hónapos. Jövő hónapban kezdek egy okj-s tanfolyamot és nyelvtanfolyamot. A nyelvóra heti 4, az nem sok. Az okj-s már nehezebb, péntek-szombat kb 10 óra.


A lányom nem túl anyás, jól elvan a mamájával és az apjával, akikkel majd lesz.

2012. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem egyéves volt a gyerekem, mikor elkezdtem egy két évig tartó képzést, péntek du. és szombaton voltak órák. Nekem nagyon jól ment, eminensebb voltam a gyerektelen résztvevőknél is, mondjuk érdekelt is nagyon a téma, meg jól esett kissé kiszakadni a gyerekezésből, és emberek közt lenni, intellektuális kihívásokkal szembesülni.

Azt gondold át, hogyn tudod megoldani a suliba járást, van-e, aki vigyáz addig a gyerekekre, illetve szerintem azért egy csecsemő elég húzós tud lenni, mármint ha nem alszol, nem biztos, hogy lesz erőd még tanulni is.


Hogy mikor kezdd el? Hány éves a képzés? El tudnád most, év közben kezdeni? Ha igen, akkor nyilván az a jó benne, hogy a nagy még biztos alszik délután, akkor tudsz készülni, az viszont rossz lehet, hogy a szülés környékén fel kell függesztened a tanulmányaidat, meg ki tudja, utána mennyire leszel fitt egy újszülött mellett…


Ha a kistesó egyéves lesz, akkor már azért jobban szoktak aludni éjjel (persze tudom, van olyan gyerek, aki születésétől fogva jó alvó, de az enyém nem volt az, és ezt nem lehet előre tudni), a nagy pedig már ovis lesz, szóval nap közben, míg a kicsi alszik, tudnál tanulni.

2012. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Én az ikreim mellett csinálom a főiskolát. Már terhességem elött is jártam, de a vége felé és amíg a gyerekek nagyon picik voltak, addig nem jártam, passzív félévem volt. 1 éves korukban kezdtem újra, az az fél éve. Simán megy, mert van segítségem,bár így is nagyon kemény, de azt mondom az ember ha igazán akar valamit, akkor képes rá. Nem lesz könnyű,de vágj bele, csak profitálhatsz belőle:)
2012. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Ápolónői okj-s szakra gondoltam,aztán egy főiskolára.Mindenféleképpen belevágok,aztán majd úgyis lesz valahogy.Köszi még 1x
2012. szept. 5. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is tanulok ráadásul nappali tagozaton, ez kb. 3 nap, mert így nem fizetős. 1,5 éves fiam mellől jöttem el. Eleinte a nagyik vigyáztak rá, de most, hogy 2 éves elmúlt elkezdtük a bölcsit. Az én tapasztalatom szerint nagyon nehéz, és nem tanulni, hanem a bűntudatot leküzdeni, hogy ezt az időt a gyerekeddel kéne tölteni.
2012. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a pocakomban 9hetes baba van,s oktoberben lesz 2.5 a lányunk. Én most szeptemberben kezdem el,fél évet fogok menni. Utána a második félévem közepén fogok szülni ugyhogy az passziv utána pedig másfél évet passzivon leszek.Szerencsére a suliban engedélyezik mert eü fősulira megyek.Elvileg. 1.5 éves korában tervezem hogy bölcsibe kerül és akkor folytatom a sulit.

Ja meg most lesz egy 2hónapos ingyenes nyelvtanfolyamom amire jelentkeztem...

2012. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!