Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekpszihológusunk szerint...

Gyerekpszihológusunk szerint egy gyerek 3 éves kor alatt traumaként éri meg ha bölcsibe kell mennie igaz ez?

Figyelt kérdés
Azért vettük fel vele a kapcsolatot mert a 20hós gyerekünket nem tudtuk beszoktatni a bölcsibe annyira sirt.Ö ezt mondta,nem is ajánlja a bölcsit,mert ez nem jó a gyereknek.De akkor miért van ekkora különség,hogy bizonyos gyerekek egyáltalán nem sirnak?(pl a barátnőm gyereke)
2015. okt. 16. 08:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Más idegrendszer, más embertípus. Felnőttek is különbözőek, és ez már kisgyerekkorban is megmutatkozik.


A pszichológus ezt MINDEN gyerekre értette vagy a tietekre? Ha az első verzió, akkor eléggé elfogult (azaz nem jó) szakember, mert ennyi erővel teljes Nyugat-Európa traumatizálva van.

2015. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző írta, gyerekfüggő is. De miért 3 éves kort jelöl meg? A tietek még 2 éves sincs, no, akkor azért még lehet nehéz az elválás, még jobb lenne neki otthon. De 2,5 éves kor után már nem hiszem, hogy akkora trauma lenne. Az én lányom 2,5 éves kora után 2 hónappal került oviba és egyszerűen imádja, ő már unatkozott velem, de ha majdnem egy évvel korábban adtam volna közösségbe, tutira ő se bírta volna. Szerintem egyszerűen csak még túl korai neki. Nem tudna még néhány hónapot otthon maradni? Az is rengeteget számít ebben a korban.
2015. okt. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Igen, igaz.
2015. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

"ennyi erővel teljes Nyugat-Európa traumatizálva van."


Pontosan! Erről van szó.

2015. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

én pszichológiát hallgattam és én is hallottam előadáson, hogy általában 3 éves korukra lesznek érettek a gyerekek a közösségre.

Az, hogy traumaként élni meg, nem jelenti, hogy lelki sérült lesz, de átél egy traumát.

A németeknél pl. (és sok eu országban is ma már) a nagyon korai bölcsi a "módi" (6-8 hónaposan). Tudatosan lehet pl. a kötődést gyengíteni azzal, ha túl korán közösségbe adják a gyerekeket. Azok a társadalmak, ahol ez így van, sokkal befolyásolhatóbbak, irányíthatóbbak az emberek felnőttkorukban. A nemzeti éntudat rombolással pedig teljesen gyökértelenek is lesznek az emberek és simán egy média által propagált világkép irányítja az embereket viselkedésükben.


A sírás beszoktatáskor egyébként a biztonságosan kötödő gyerekek jellemzője. Előfordulhat, hogy biztonságosan kötödő, mégsincs tünete az elszakadásnak, de azért valamilyen formában jelentkezik (újra bepisil, stresszesebb stb.) Akik kicsik és mindenféle nehézség nélkül elszakadnak, azok a gyerekek lehetnek más kötődésűek, de ez nem jelenti azt, hogy a gyerek egy lelki roncs, egyszerűen más szülői mintát kapott, másképpen reagáltak a szülők a jelzésekre.

Fejlődéslélektanban érdemes kutakodni, ha érdekel a téma, esetlen Ranschburg Szülők könyvében is van idevágó rész.

2015. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

" Azok a társadalmak, ahol ez így van, sokkal befolyásolhatóbbak, irányíthatóbbak az emberek felnőttkorukban."


Hja, mert a magyarok aztán olyan önálló emberek, hogy ihaj. :) Gondolom nem fő szak volt, hanem csak belehallgattál. Az irányíthatóság inkább az iskolázottsággal, hitrendszerrel függ össze, nem a közösségbe járással.


Másrészt amikor Magyarországon bevezették a 3 évig tartó GYES-t (érdekességképp: pont olyan politikai "nincs is akkora munkanélküliség" jellegű statisztikakozmetikázási céllal, mint manapság a közmunka), akkor egy komoly propagandát is mögé toltak, hogy minél többen éljenek vele.

Akkoriban a pszichológusképzésbe is masszívan belenyúltak, akik a rendszerváltás előtt végeztek, mind ezt sulykolták beléjük. Külföldi szakirodalma ezért nincs a "3 éves korig mindenképp maradjon az anyával" gondolkodásmódnak.

2015. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekemen nagyon észre lehetett venni az átmenetet, amikortól igényelni kezdte a közösséget, más gyerekek és felnőttek társaságát. Ezt én is láttam és mások is. Nem 3 évesen történt, hanem 19-20 hónaposan. Előtte is jártunk rendszeresen közösségbe, de mindig velem volt, nem hagytam ott. Most már abszolút megérett erre, 21 hónapos, most kezdett heti 1-2x csanába járni, délelőttökre. Élvezi! A pedagógusok azt mondják, sajnálják hogy nem megy többször.

Az hogy a biztonságosan kötődő gyereket mindenképp megviseli az elválás... Szerintem pont nem igaz. A biztonságosan kötődő gyerek, ha már lecsengett a szeparációs szorongás, nagyon jól tudja hogy nem örökre szól a távollét, érte megy anya-apa, mert eddig is ezt tapasztalta és így is lesz.


Ezekben a dolgokban (sem) lehet általánosítani. Az egyik gyerek ilyen, a másik olyan, az egyik családnak erre van igénye és szüksége, a másiknak meg amarra. Sajnos vannak kényszerhelyzetek amikor meg kell oldani a bölcsibe beszokást ha tetszik ha nem, de aki megteheti, az csinálja úgy ahogy nekik jó!

2015. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
A korszerű pszichológia nem ezen az állásponton van, sokkal inkább azon, hogy 3 évesen már késő közösségbe kerülni, nagyjából két éves kortól a gyereknek a kortársak csoportjára van szüksége, az egyéni fejlődést és szocializációt ez támogatja a legjobban.
2015. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

"korszerű pszichológia nem ezen az állásponton van"


Nagyon-nagyon sokat olvasok a témában. Tudnál mondani forráscikket, könyvet, ami ezt alátámasztja és amiből meg lehet ismerni az újdonságokat?

2015. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A tiétek éppen annak élte meg, de nem ez az általános. Az enyém szerette.
2015. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!