Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy másfél vagy 2 éves gyerek...

Egy másfél vagy 2 éves gyerek mekkora távot tud lesétálni pihenés, megállás nélkül?

Figyelt kérdés
Elméleti szinten került elő a kérdés egy baráti beszélgetésnél és nagyon nagy volt a szórás a tippekben.
2015. okt. 13. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

2 éves gyerek megállás nélkül? Kb 500 métert. És nem azért, mert elfárad, hanem mert neki unalmas a "céltalan" séta.

Mi kb fél-1 órát sétálunk a 2,5 éves fiammal, de sokszor megállunk Mert nézelődünk, kavicsot dobálunk a Dunába, kereszteződéshez érünk, vagy csak "megpihenünk.

Kb 2 km-re van a bölcsi, szerintem elsétálna oda, ha kellene, de sosem megyünk gyalog.

2015. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én fiam másfél éves, imád sétálni, állandóan kint lenne, sose mértem milyen távokat teszünk, de utána is még rohangál az udvaron, szóval 2 km-t simán le tudna sétálni szerintem, de ahogy az első válaszoló is írja, mi is megállunk mert érdekes egy bogár, egy kutya egy macska egy kavics egy bot, stb.. :)
2015. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg elméleti a kérdés, mert a két éves kisfiam nagy távot bír gyalogolni, viszont minden lépésnél képes érdekes dolgot találni és leragadni, ezért a 1-1,5 órás séta lehet hogy csak 5-700 m, de ha mezőn, erdőben kirándulunk szaladgálnak terepen egész nagy távot tesz meg.

Egyébként nagyon jó a kérdés, mert a három éves nagyfiam ovónénii panaszkodtak, hogy a csoportban a legtöbb gyerek (nem az én fiam) egész egyszerűen nem bír sétálni, egy gyalogos kirándulásra nem tudnak elindulni, mert nagyon elfáradnak visszafelére. Sajnos az autóval hordozott gyerekeknek kevés lehetőségük van a távok megtételére gyalogosan.

2015. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 17 hónaposomra szerintem ha szerelnénk egy lépésszámlálót, akkor napi sok kilométer összegyűlne. Főleg jó időben, amikor szinte egész nap az udvaron van. A párszáz méterre lévő boltig és vissza lazán elsétál, csak ahogy a többiek is írják, nem egyhuzamban. Menne ő állandóan mindenfelé, csak épp nem célirányosan oda ahová én akarok. Az ilyen picikék még nem értik, hogy mi most A-ból B-be akarunk eljutni belátható időn belül. Sokszor nem is fizikailag fárad el, hanem szellemileg fárasztja le a sok új inger.
2015. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Változó. Amikor a fiam kétéves volt, nagyon sokszor cipeltette magát, már pár méter után, mert nem volt kedve jönni a lábán. Viszont ha kirándultunk, két-három kilométert simán végigsétált. Jó, nem megállás nélkül, de nem kellett cipelni, nem kellett hosszú időre megállni, csak pl. volt, hogy előreszaladt, leült egy kőre, és amikor odaértünk, ment tovább.
2015. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!