Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8éves kislányomnak néha...

8éves kislányomnak néha izzadság szaga van. Ez normális?

Figyelt kérdés
2015. okt. 26. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen, hormonális szinten beindult nála a pubertás. Egyik első jele, hogy elkezdenek "felnőtt szagút" izzadni.
2015. okt. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hányszor eszik hetente húst? Előbb beindulhat tőle a pubertás (hormontartalom miatt).
2015. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ;)

Ő szinte egyáltalán nem eszik húst, teljesen normális testalkatú, jól néz ki :)

2015. okt. 26. 14:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Deot még ne! Próbáljátok ki: nedves szivacsra szódabikarbónát és azzal gyengéden kenjétek be. Télen csak azt használom! Nyáron viszont nekem kevés. De még ne mérgezd! Korai.
2015. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy beindult nála a pubertáskor, viszont ritka esetekben betegség is állhat a háttérben, egy pajzsmirigy illetve mellékvesekéreg vizsgálatra elvinném őt, alulműködés esetén is izzadhat a gyermek, tehát nem minden esetben magyarázható az izzadás a pubertáskorral. Az én lányomnál például ez volt a probléma, először én is a kamaszkorral magyaráztam.

Persze az orvosi vizsgálat előtt én változtatnék az étkezési szokásain: kevesebb cukros dolog, több zöldség/gyümölcs, sok folyadék. Lehet probléma a nem jól szellőző ruha is. Ha a változtatások ellenére is fennáll a helyzet, csak akkor vidd orvoshoz.


Dezodort én ilyen fiatal kislánynak még nem vennék, próbáljátok ki az izzadásgátló hintőport (langyos vízzel át kell törölni az izzadt területet, és rászórni a hintőport, mindig tiszta legyen a bőrfelület ahova a hintőpor kerül), esetleg ha nagyon izzad, és nem segít a hintőpor+gyakoribb fürdés, akkor ajánlatos a dezodor, fontos hogy alumínium mentes legyen, vagy valami bioboltban nézz szét, hátha van ilyen gyógynövényalapú, bőrkímélő, károsanyagoktól mentes izzadásgátló, Alverde-t például dicsérik sokan, DM-be lehet venni. Nekünk elég volt a hintőpor + napi 2 fürdés.

2015. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, úgy néz ki nem fogalmaztam elég egyértelműen. Ő egyáltalán nem izzadékony, csak párszor már érztem, h van szaga.. Ennyi. Egészségesen táplálkozik, minimális cukrot kap.
2015. okt. 28. 13:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Deo eszembe sem jutott, én magam sem használok ilyesmit.
2015. okt. 28. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor talán annyi, hogy nem szellőzik jól a felsője, de egyébként, ha nem izzadékony úgy alapból, szerintem normális
2015. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is mindig finom baba illata volt. Aztán három éves korában már meglepődve tapasztaltam, hogy lábszaga van :-)
2015. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9! Amugy igen, a zoknin én is éreztem amikor csak ugy megpuszilgattam a kis talpát. Sajnos ezek a zoknik-cipők...


Most 5 évesen meg... jó, amikor leveszi a cipőt nem érzem, csak tényleg, ha az orrom alá nyomja a lábát. Sajnos ezekkel nem tudunk mit csinálni, pamut zokni bőr cipő.



Kérdező! akkor próbálj neki pamut felsőket vásárolni!

2015. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!