Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknél mennyire...

5 éves gyereknél mennyire gond az hogy mesét csak angolul nézhet? Te szoktál kimondottan más yelvet betenni a tv re? Mert miota ezt csinalom amikor emsét nézhet pár szot már megtanult angolul.

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyrészt ennyi idősen nem kéne tv előtt ülnie. Ez az első.

A második, hogy nyelvet így nem lehet megtanulni. Azt az egy-két szót röhögve első nap behozza akármelyik gyerek majd a suliban.

Az egész úgy káros a gyerekre nézve, ahogy van.

2015. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

gondoltam...nem megy állandoana tv nem néz állandoan mesét köszönöm

de ha néz akkor angol nyelvüt

2015. okt. 27. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond. Én nyelviskolában dolgozok adminisztrátorként, beszéltem a nyelvtanárokkal.

Az én lányom gyerekdalokat néz angolul, úgy is énekli őket.

Tanítani nem tanítom, ezt kifejezetten "tiltották" a kollégáim.


Ettől nem fogja megtanulni a nyelvet, de amikor majd oda jut, könnyebb lesz neki. Vagy ha mégsem, hát most akkor is élvezi, táncol, énekel, jól érzi magát közben :-)

2015. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:38

Butaságot besélsz. Az én korosztályomból kb mindenki aki jól tudott angolul az azért tudott jól, mert sok Cartoont nézett és ott tanult meg, nem suliban... Én pl nem néztem meséket, nem nagyon szerettem, és nem is tudtam soha olyan jól angolul, mint azok, akik a Cartoon-on tanultak meg. Amúgy 5 évesen már bőven nézhet neki illő meséket. Szerinted ha 5 évesen még nem nézhet akkor mikor?

Kérdező, szerintem teljesen jól csinálod, szórakozik is és tanul is egyidőben :)

2015. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm

ne tanitjuk de ragaszkodunk hozzá hogy haljja az angolt és tudja mihez kötni

2015. okt. 27. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Az ovis nyelvtanulásra:


Vekerdy Tamás gyermekpszichológus, oktatási szakértő szerint egyértelműen nem jó. Szerinte az óvodásokat egyáltalán nem kell semmire sem tanítani – inkább hagyni kell, hogy megéljék gyermeki mivoltukat – azaz játsszanak. Úgy látja: az idegen nyelv tanulását hét-nyolc éves korban érdemes elkezdeni, ekkor a spontán utánzási hajlam még erőteljesen él.


Azok a gyerekek, akik három-négy éves koruktól kezdve tanultak valamilyen nyelvet, 11 éves korukra ugyanott tartanak, mint azok a társaik, akik csak hét-nyolc évesen kezdtek ismerkedni más nyelvekkel – mondja Vekerdy. Idézett egy hatvanas évekbeli, az USA-ban végzett vizsgálatot is, amely rossz szociális helyzetű gyermekek hátrányát próbálta lefaragni korai oktatással. A gyerekek ugrásszerű fejlődést mutattak a normál szociális hátterű, normál időben oktatni kezdett gyerekekhez képest. De csak 10-11 éves korukig, akkor ugyanis a “játszani hagyott” gyerekek nemhogy beérték, hanem jóval meg is előzték őket – mutatott rá Vekerdy.


Tv nézésre: [link]


Véleményem szerint egy óvodás rohangáljon, játsszon, és majd tanul nyelvet a suliban. Valószínűleg ezzel nem vagyok népszerű, de én így gondolom.


Persze, tök jó letenni a mese elé, és aztán eldicsekedni kevésbé olvasott ismerősöknek hogy a Cartoon networkről megtanult angolul, azok meg tátott szájjal ámuldoznak, csak a kérdés az, hogy megéri-e?

2015. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
A magyar meséktől megfosztod teljesen? Magyar népmesék, Vuk, Kukori és Kotkoda, Süsü, Kegkisebb Ugrifüles, Nagy Ho-ho-horgász, stb? Olyan gazdag a magyar mesekínálat! Ezekhez képest én annyira silánynak találom a mai külföldi meséket.
2015. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne legyél már ennyire szélsőséges. Az, hogy egy gyerek néz napi félóra mesét nem jelenti atz hogy közben nem ruhangál, játszik, stb. Nyilván nem arról beszél a kérdező sem, hogy egész nap a mese előtt ül a gyerek.

Vekerdy pedig arról beszél, ha szándékosan, kínozva próbálják angolul tanítani a gyereket, amit én is ellenzek. De ha napi félórát néz egy angol nyelvű mesét, ott elcsíphet 1-2 szót, kiejtést, és később könnyebb dolga lesz a suliban, ahol sajos már első osztálytól szigorúan veszik az angolt, és az olyan gyerek, aki eddig nem szembesült vele semmilyen formában könnyen elveszítheti a fonalat már az elején. Ha a gyerek szokik a nyelvhez mese mellett, akkor jobban is fogja érdekelni a nyelv, mert nem csak egy újabb sulis tantárgy lesz számára.

2015. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a kizárólagosságot. Igen, a gyerek futkározzon, játsszon, ugráljon stb. De ennyi erővel ne olvassunk neki mondókát, verset se, mert az is tanítás? Pont az a lényeg, hogy játszva, szórakozva tanul. Ahogy kézműveskedés közben megtanítjuk az őszi termésekre, színezés-rajzolás közben a színekre és a formákra, főzés közben a hozzávalókra és azok eredetére stb.


Ha nem egész nap a tv/számítógép előtt ül, akkor nem lesz tőle baja.

2015. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A húgom csak németül nézett meséket kicsi korában, német nyelvű oviba járt és eltöltött néhány hetet németországi óvodában is. Általános iskolásként sorra nyerte a szépkiejtési versenyeket (sokszor itt élő, de német nemzetiségű gyerekekkel szemben) és a német tagozatos iskolában egyedüliként neki volt nyolcadikosként középfokú C nyelvvizsgája, ráadásul nem épphogy átcsúszott, hanem kifejezetten jó eredménnyel vizsgázott le. Gimiben több tantárgyból is német nyelven tett emelt szintű érettségit. Persze ez csak egy eset, amiből nem biztos, hogy bármiféle általános kovetkeztetést le lehet vonni...
2015. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!