Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek este belázasodik...

Ha a gyerek este belázasodik másnap rögtön rohanjunk orvoshoz?

Figyelt kérdés
Első gyerekes szülőként a lányunk első évében mindig rohantunk az orvoshoz ha lázas lett. A doki rögtön adott valami gyógyszert. Most hogy már nem baba, érdemes várni mielőtt orvoshoz rohanunk? Nem szeretném feleslegesen teletömni gyógyszerrel, de felelőtlen se akarok lenni, hogy nem mutatom meg orvosnak. Más ezt hogy csinálja?
2015. okt. 28. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha belázasodik a gyerek én mindig elviszem orvoshoz,főleg mert többször volt,hogy lázon kívül semmi tünete nem volt, kiderült,hogy tüdőgyulladása volt, másik alkalommal durván gyulladt volt a mandulája, a tünetek második-harmadik naptól jelentkeztek. Szerencsére ami orvosunk csak akkor ad gyógyszert ha tényleg szükséges.
2015. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Ha lement a láza és nem jött vissza akkor nem vinném. Ha reggel is lázas, vagy bélázasodna a nap folyamán akkor vinném.
2015. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Én elviszem mindig,lassan 5 éves. :)
2015. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Zsani vagyok ***** válasza:
47%
Nekem azt mondta a doki hogy 39 felett vigyem, ha lázas hűtőfürdő, kúp amig nem megy le vagy vizes borogatás amig nem megy le a láza
2015. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Úgy látom mindenkinél más vált be. :)

Eddig mindig 39 feletti lázzal volt szegénykém beteg. Igaz az, hogy később jobb az immunrendszere és kevesebbet lesz magas láza? Vagy ez gyerekfüggő?

2015. okt. 28. 12:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat én csak három nap utan viszem vagy ha csillapíthatatlan a láza. Ezzel egyetértünk a gyerekorvossal is. Amugy is csak 38-38,5 felett csillapitom. Egyszer vittük be mert semmi mas tünete nem volt es a telefonba azt mondta az orvos hogy latni akrja mert lehet húgyúti fertőzés. Megvizsgál es kiderult hogy pirosak a mandulai. Semmi gyógyszert nem irt fel. Azota ha nem köhög nincs mad tünete belenezek a szájába. Egyebkent a láz álltalaban vírus erre gyógyszer nincs, ha 3 napnal tovabb tart akkor felulfertozodott bakteriummal, akkor van értelme a gyógyszeres kezelesnek.

Eddig kb háromszor volt lázas mindig két nap altt elmult. Hadd dolgozzon az immunrendszere. Ha mindig elnyomod valami gyógyszerrel nem tud kifejlodni rendesen.

2015. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Én elviszem ha lázas. Láz nélküli náthával nem, de ha lázas akkor csak hallgassa meg a tüdejét, nézze meg a fülét, manduláját, stb., derüljön ki időben hogyha valami nagyobb gond áll a háttérben. Szerencsére nem olyan a dokink, hogy rögtön antibiotikumot adna, csak indokolt esetben ír fel ilyesmit.
2015. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Én nem viszem egyből orvoshoz,ha csak lázas. Ha sikerül kordában tartani nem köhög vagy más olyan baja ami már aggaszt várok három napot. Az doktornő is egyet ért ezzel, mindig felhívom mi legyen. Volt,hogy vittem,mert hétvége jött és közölte folytassam ahogy eddig ha nem javul kedden vár. Jobban tartok attól milyen betegséget szed össze még,mint.ahogy volt.rá példa.
2015. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor viszem a gyerekeimet orvoshoz ha nem csillapodik a láz. Ha egy nap alatt levihető és nem tartósan nagyon magas akkor nem megyünk orvoshoz. Természetesen ha a láz köhögéssel és egyéb mással is jár akkor azonnal megyünk. (azonnal alatt a másnap reggelt értem)
2015. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Akkor leírom, hogy egy német gyerekorvos orvosilag hogy átja ezt. (aposom gyerekorvos)


Az hogy orvoshoz forduljon valalki több szempontoto kell nézni. Attól, hogy lázas nem kell rögtön orvoshoz fordulni.

A lázas állapot 3 napig normális, amíg csillapítható az.

Ha a láz nem csillapodik 1-2 órán belül és 39 fok felett van akkor mindenképpen orvoshoz kell menni. Ha csillapítható de 3 napnál tovább eltart akkor is orvoshoz kell fordulni.

De még több más szempontot is nézni kell, a gyerek letört, fáradt, nem játszik, csak ücsörög, nem ISZIK, nem eszik, vagy egyéb furcs dolog feltünik rajta.

Egy gyerek akármennyire is beteg ha csillapodnak a tönetek már iszik, eszik, és játszik.


Itt nálunk az orvos nem ír gyógyszert csak lázcsillapítást mond, és ha az orra el van dugulva akkor orrcseppet.


Valaki írta, hogy nem volt tünete és tüdögyulladása volt. Pl tüdögyulladás csak magas lázzal jelentkezik, és annak van tünete.


Az elsö ha 39 fok fölé megy a az, csillapítsd és figyeld a gyereket. Ha lemegy neki és jokedve lesz akkor felesleges orvoshoz menni. De ahogy másnak tünik vagy csillapíthatatlan akkor lehet akár mentüt is hívni.

2015. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!