Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kezdés előtt tömje tele...

Ovi kezdés előtt tömje tele vitaminnal? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
3 ismerősöm azzal köszönt be nemrég beszélgetni hogy tömjem tele vitaminnal a fiamat aki 3 hónap múlva megy oviba mert hogy micsoda betegségeket lehet elkapni így közösségben, készüljek a legrosszabbra. Eddig semmit nem kapott, évente 1x beteg, betegség alatt alap a c-vitamin, de ennyi. Tényleg érdemes már most elkezdenem valami multivitamint adni neki? Van értelme? Vagy ha már kezdi az ovit akkor készüljek fel vitaminokkal? Melyiket ajánlanátok? Gondolom az egészben lenyelendők egyáltalán nem, van olyan ami gumicukor jellegű? Tehát kisgyerek is nyugodtan eheti, nem nyeli félre?
2015. okt. 30. 20:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Ha változatosan táplálkozik, tök felesleges. Az immunrendszer meg úgy működik, hogy az addig számára ismeretlen kórokozóval találkozik, megbetegszik, majd a gyógyulás során a szervezete megtanul az adott kórokozó ellen védekezni.


Ezért ritkábban beteg egy átlag felnőtt, mint egy átlag kisgyerek. A felnőtt immunrendszere már megtanult többfajta vírus, baktérium ellen védekezni.

Az oltások is így működnek, kis mennyiségben élő, vagy halott kórokozókat juttatnak a testbe, az immunrendszer pedig később képes felismerni és hatékonyan elpusztítani őket - immár élesben.


Tehát ki kell bekkelni azt az 1-2 húzósabb évet, ami a közösségbe kerülés után jön. Ha oltva van, akkor halálos kórt nem kap el, a többiből pedig felgyógyul.

2015. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azt már csak érdekességképpen írom, amit az én gyerekkori orvosom mesélt, aki jellemzően születéstől nagykorúságig végigkísérte a helyi gyerekeket:

Alapvetően két típus volt. Az egyik alig volt beteg óvodában, viszont általános iskola első éveiben szinte végig.

A másik típus óvoda alatt betegeskedett sokat, de 5-6 éves korától már ez lecsökkent átlag évi egy betegségre (általában szezonális légúti valami).


Én például az utóbbi voltam. Oviban kevesebbet voltam, mint otthon. Tűfóbiám lett a sok injekciótól. Aztán 6 évesen mintha elvágták volna. 10 éves korom óta ÖSSZESEN azt hiszem 5 vagy 6 alkalommal voltam beteg, pedig már 30 elmúltam.

2015. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2 fiam beteges volt kicsinek bölcsiben ,talán oviba is .viszont iskolás korukra kinöték ,lányom viszont se kicsinek bölcsiben,se most ovisként nem beteges max télen .
2015. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen el fog kapni mindenféléket, ha szed vitamint, ha nem.

De nem akarlak ijesztegetni én is.

Vannak rosszabb telek és vannak jobb telek.

Reméljük most egy jobb tél következik.

2015. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fölöslegesen nem fogom vitaminokkal tömni, az alap véleményem a témáról nekem az, hogy a sok vitamin sem jó a szervezetnek, hiába esküdnek rá. Akkor hagyom, aztán várok és majd kiderül. Köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 31. 10:30
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy olyan gyerek sincs aki nem betegszik meg az oviba. Persze adhatsz neki vitamint, de nem marékszámra, és 3 hónappal előtte is teljesen felesleges. ..

De még jobb ha odafigyelsz rá hogy sok egészséges dolgot egyen. Szerintem ennyit tud tenni a szülő ennek érdekében.

A megfázásokat, néha lázt, pedig egy hét alatt kiheverik, mindenkivel előfordul.

teljesen mindegy hogy rástresszel-e a szülő, elő fog fordulni hogy beteg lesz a gyerek, akármennyi vitamint is tömnek bele.

2015. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én nem adok sok mindent, a D vitamint napi 2 cseppet, Béres cseppet-nem minden nap és ahhoz a C vitamint.

Nem kapott el még semmit, 6 hete jár oviba.

Tavaly bölcsis volt fél évig ősztől tavaszig - ő csak hazahozta a bacikat, vírusokat de nem betegedett meg viszont az egész család ágynak esett, tulajdonképpen fél éven keresztül betegek voltunk.

Most 6 hete kezdte az ovit, én 4 hete vagyok beteg és szedek mindenféle vitamint, már egy antibiotikum kúrán túl vagyok (pedig az én táplálkozásom rendben van).

Én azt javaslom magadra is figyelj, mert lehet hogy Te súlyosabban elkapod az ott lévő dolgokat, mint a fiad.

2015. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Felnőttnek, gyereknek is

CSAK SZERVES vitamint!


Elsősorban önmagában és üres gyomorra fogyasztott, nyers gyümölcsökből,

valamint NEM gyümölccsel, hanem más étellel, avagy önmagában fogyasztott nyers zöldségekből (már amit lehet nyersen, pl káposztafélék, aztán zeller, karalábé, petrezselyemzöldje, stb, de pl burgonyát csak hőkezelve szabad),

nyersen is fogyasztható növényi olajokból, pl oliva olaj,


másodsorban lehet esetleg szerves vitaminkészítményekből, ami ritkább és drágábban beszerezhető, de azt sokkal jobban hasznosítja a szervezet (spec natura boltok, stb)


NEM AJÁNLOM A SZOKVÁNYOS, SZERVETLEN vitaminkészítményeket, pl pezsgőtabletták!

Mivel a szervetlen anyagok java része fokozatosan lerakódik az évek során az érfalra, a vesébe. Tele vannak ráadásul teljesne felsleges, őt, ártalmas színező anyagokkal, stb.


(Kivétel: pl az aszkorbin sav is szervetlen, de azt esetleg lehet fogyasztani mértékkel, mert az tiszta kivonat. De mabból max napi 100mg.)


(Máskülönben napi több ezer mg SZERVES C-vitamin lenne hasznos a felnőtt számára, kisgyermeknek meg napi 500-1000 mg SZERVES C-vitamin)

2015. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a 3 éves kisfiamnak reggel adtam 100 mg C vitamint és 2 csepp D vitamint [1000 NE]. Az immunrendszer mellesleg úgy erősödik meg, ha el-el-kap fertőzéseket. Jobb ha az oviban, mint az iskolában.


Aki pedig azon a véleményen van, hogy létezik szervetlen C vitamin, az nekem NE adjon tanácsot, mert halvány gőze nincs arról, amiről beszél... csak benyalta valahonnan, de nem érti.

2015. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Előző, 9-es:

az ASZKORBIN SAV egy szintetikus kivonat, ami részben lerakódik az érfalakban és vesében.

Nem éppen természetes anyag, mint pl a citromlé, eleve az állaga sem.


Az aszkorbin sav másik neve: C-vitamin...


És -szavaiddal élve- benyaltam az aszkorbin savat

;)

egy ideig...


...aztán felhagytam vele.

Olykor, vészhelyzetben jó, de máskülönben hosszútávon nem ajánlom.


Azon kívül két évtizede tesztelem magam, a fenti, nyolcast írtam, végigolvashatnád, ha már egyszer kritizálod:

alapvetően nyers gyümölcs- és zöldségfogyasztást javaslok.


Kifejtettem azt is, mit tapasztaltam, mire kell ügyelni, és alternatív gyógyászoktól utólag megtudtam, miért jók az önálló kísérletezésem eredményei.


Tehát önálló tesztelés, kísérletezés eredménye, ahova eljutottam évről évre, és idővel utána is olvastam alternatív gyógyászok írásainak - hasonló a gyakorlati tapasztalatuk az én gyakorlati tapasztalataim jó részéhez.


Tehát szó nincs arról, hogy "benyaltam valahonnan betűket".

Eléggé hajlamos vagyok megvizsgálni mások szavaik, és kritikával illetni, ha úgy találom, logikai okokból. De elsősorban önállóan kísérletezek.


Köszönöm tisztelt figyelmed, rémesen kedves 9-es.

2015. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!