Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mesélnél egykori óvodás...

Mesélnél egykori óvodás szerelme (i) dről, az élményről? Vagy gyermekedéről?

Figyelt kérdés

Saját, egykori élmény is érdekel, de ha van gyereked és kedved hozzá, hogy az ő élményéről (is) mesélj, azt is szívesen olvasom.


Érdekel az is, mit csináltatok szerelmesen, mások mit gondoltak erről szerintetek, pl gyerek pajtásaitok, vagy pl a pedagógusok, szülők.


Az különösen érdekel, lelkileg hogyan élted meg, vagy gyermeked esetén milyen lelki változást észleltél rajta, pl szelídebb / energikusabb lett, szomorúbb, vidámabb, stb.


Nemeteket, légyszi, adjátok meg, és azt is, hány évesen voltál szerelmes ovis / bölcsis korodban, avagy a gyermeked nemét, és hogy mennyi idős (volt akkor).


Akibe szerelmes voltál, vagy szerelmes (volt) a gyermeked, annak életkora is érdekes lehet.


Köszi.



2015. nov. 2. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fú az én sztorim durva(persze lehet csak nekem).Ovis voltam olyan 4-5 éves és a kisfiú is.Volt az ovi udvarán egy kis faházikó és odaelbújtunk,lehúztuk a nadrágunkat,bugyit,gatyát és egymásnak mutigattuk a nunit fütyit aztán az ovónénik így találtak ránk:D jó másnak is tuti volt ilyen mert ismerkedünk a testünnkek ilyenkor de azért nekem ciki ha eszembejut most egyébként 25 éves vagyok és a kislányom 2 éves lesz(19-én),bölcsis.Vele még nem volt ilyen,csak annyi hogy van egy kisfiú és mindig kézenfogva mennek,szájrapuszit adnak egymásnak Tök cukik❤jaj és még egy eszembejutott magamról.Úgy negyedikben szóval 10 évesen tavasszal volt egy fiú akibe én nagyon beleszerettem,elvileg járt egy barátnőmmel,már ha ilyenkor lehet annak nevezni.Aztán szakítottak a sráx behívott a bokorba és mondta hogy csókolózzunk hát én belementem aztán már majdnem meg csókolt de kifutottam a bokorból,utána is sokáig nyomult,pl. napköziben mellette ültem és a padra odaírta hogy járunk ha veszek neked két chipset?:D.Aztán semmi se lett belőle és végül az első csókom 17 évesen történt meg:),ó meg elsőben is szerelmes voltam egy kisfiúba akivel egy oviba is jártunk aztán egy osztályba is de talán csak puszit adtunk egymásnak de arra nem emlékszem:)
2015. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

hogy megosztottad élményed!


Igen, ovis korban a nemek különbsége nagyon izgatja a kisgyermekeket, ez életkori sajátosság, gyakori, és szükséges, természetes velejárója a fejlődésnek.


Persze ha jól esik, bárki kiírhatja magából e testi vonatkozásokat, mint az első hozzászóló is, vagy más hasonló emlékét.

De az érzelmi vetület ami egyénibb, és ami különösen érdekelne.


Tisztelettel köszönöm a leírásodat, örültem, h olvashattam egy saját megélést, emléket. :)


Aki szeretné megosztani a saját, vagy gyermeke élményét, szívesen olvasok ilyenről továbbra is.

2015. nov. 2. 18:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
saját szerelmi élmény, oviba középső vagy nagycsoportba két velem egyidős fiúval voltunk szerelmesek. Ők legjobb barátok voltak, így mindkettőbe szerelmesnek kellett lennem, pedig csak az egyik volt szép fiú! A szerelem abban kimerült, hogy együtt játszottunk, egymás mellett ebédeltünk, és alváskor az én ágyam a két fiú ágya között volt. Sose fogom elfelejteni, hogy a nem tetsző kényszer szerelmemnek állandóan olyan zsíros volt a füle, hogy életre szóló maradandó nyomot hagyott. Mai napig undorodom az ápolatlan fülű gyerekektől, ami pedagógusként nem túl nagy előny. A szép fiú szerelmem most a férjem, bár az ovi után több mint 20 évre elszakadtunk, egy véletlen folytán 6 éve megtaláltuk egymást. Szoktam is mondani neki, hogy én már akkor eldöntöttem, hogy ő lesz a férjem, :) és lám lám igazam lett.
2015. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez azért nem túl gyakori... Az élet tud érdekes dolgokat produkálni. :)

Köszi h megosztottad velem. :)

2015. nov. 3. 09:43
 5/16 anonim ***** válasza:

Hatéves lányom momentán Balikóba szerelmes, ez az abszolút biztonságos kapcsolat (gy.k.: Balikó egy regényhős).


Középsős korában volt egy hatalmas szerelme, többször is kézenfogva üldögélve találtam őket délután az udvaron. Biztos sokan irigykedtek rá, mert tényleg nagyon szép kisfiú. Na nem mintha alányom csúnya lenne, nem véletlenül őt választotta a fiúcska :)


Amúgy egy-két hónapja előadta a lányom, hogy éjjel volt az esküvője és feleségül ment Ruminihez, szóval nem is értem pontosan, hogy ez a Balikó-dolog akkor végül is házasságtörés vagy csak plátói a vonzalom... Szerelmes leveleket is ír egyébként, úgyhogy elég bevállalós szerintem.

2015. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ez nagyon aranyos! :)

És kihez ír szerelmes leveleket? Mikor kinek? Balikónak?

2015. nov. 3. 15:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Hosszú ideig Rumininek írt, rajzolt, most már Balikónak, sőt, elárulom, vele is álmodik, és utána egész nap fel van dobva. Na jó... oké... bevallom, volt egy viszonylag rövidebb Galléros Fecó időszak is még az elején. (Mikulás bácsi Balikót fog hozni a Meskáról :) Már nagyon várja, hogy mit szól hozzá a lányom!! De cssst!!!)
2015. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Most már kíváncsi lettem, milyen meséről van szó... Rákerestem Balikóra mint mese, de nem leltem. Van kedved linkelni erről?


És a Rumini? Egy másik mese szereplője?

2015. nov. 3. 16:48
 9/16 anonim ***** válasza:

Óvodában volt egy szőke kisfiú, amikor délutáni alvás volt, elővették a kinyitható ágyakat, és fejtől-lábtól feküdtünk. Mindig a mellettem lévő ágyat kapta (szerintem a névsorban egymás mellett voltunk és azért), és végig kézen fogva feküdtünk. Az összes csoportképen egymás mellett ülünk/állunk. Mindig meg akartam látogatni, az akkor lakcímét még mindig tudom fejből, habár sosem jártam arra. Anyámék teljesen odavoltak, állandó téma volt otthon, hogy majd elvesz feleségül. Aztán persze nem így lett, nem is láttam azóta. Egyszer rákerestem facebookon, hááát már nem hasonlít arra a cuki kisgyerekre egyáltalán :D

Mi nem mutogattuk magunkat egymásnak, nem is kellett, mert pl. amikor nyáron engedtek vizet a medencébe (még lehetett ilyet is, régi szép idők), akkor az óvónéni elővette azt a dobozt, amiben a fürdőbugyikat tárolták (sima bugyi, ráhímezve mindenkinek a jele), és szépen mindenki meztelenül állt sorba érte, volt amikor az udvar közepén. Meg még voltak hasonló dolgok.

Annyira emlékszem, hogy valaki azt mondta, hogy aki fiúnak született abból később, mire felnő lány lesz, aki pedig lánynak, abból fiú. És ezt 100%-ban el is hittem, folyamatosan azt figyeltem mikor nő már ki a fütykösöm...Ez már nem a kérdéshez kapcsolódik, csak az ovis emlékeimmel együtt ez is eszembe jutott.

2015. nov. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Rumini egy többkötetes meseregény. Nagyon kalandos, nagyon élvezetes, hatalmas siker ebben a korosztályban, de a felnőttek is imádják. Kisegerekről szól, akik hajósinasok egy teherszállító tengeri vitorláson. Szívmelengető, izgalmas történet, nem az a lebutított, szájbarágós fajta, aminek az írója kábé hülyének nézi a gyerekeket, hanem igazi, igényes, komoly könyv, ami ugyanakkor megfelel ennek a korosztálynak. Rumini a főhős, az ő barátai Balikó és Galléros Fecó. Ne hagyjátokki, ha eljön az ideje. Az a köny(sorozat), ami megszeretteti a gyerekkel az olvasást! Több, mint ezer oldal, és a hatéves lányommal már másodjára olvassuk. Nem lehet megunni!
2015. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!