Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hol tartjátok kisgyereketek...

Ti hol tartjátok kisgyereketek iratait? (Taj-, lakcím-, adókártya, személyi) Magatoknál hordjátok vagy otthon tartjátok? És az eü kiskönyvét?

Figyelt kérdés

2015. nov. 3. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A TAJ kártyája nálam van, minden más papírját egy mappában a szekrényben tartjuk. A kiskönyvét, ha hosszabb útra megyünk, magunkkal visszük, a boltig nem :)
2015. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

TAJ- és lakcímkártya, személyi nálam van a saját igazolványaim mellett, a férjemnél másolatban, laminálva. Adókártya otthon, ahogyan a sajátomat sem hordom magamnál.

Eü. kiskönyv szintén otthon, ha bármilyen orvoshoz megyünk, viszem magammal.

2015. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
TAJ és lakcímkártya nálam, adókártya és egyéb itthon.
2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Mivel a saját iratainkat is állandóan elkeverjük, így a gyerekével sincs jobb helyzet: ha szükség van rá, akkor, mint a mérgezett egér rohangálunk fel-alá a lakásban és keressük. Többnyire megtaláljuk...
2015. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Taj és lakcím a táskámban, mert bármikor kellhet hirtelen, de a gyes igényléshez pl. két hétig kerestem a születési anyakönyvi kivonatát...basszus! mindig minden eltűnik:)
2015. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magamnál, ahogy a saját irataimat is.
2015. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lakcímkártyája nálam van, adókártyája nincs, a TAJ-kártyáját meg a sajátommal együtt elhagytam, abból csak fénymásolatom van, de az nálam van (majd most csináltatok mindkettőnknek nemsokára). Az eü kiskönyve valahol itthon van, de fogalmam sincs, hogy hol. Mondjuk az nem is kell túl sűrűn, de ha szükség van rá, akkor megtalálom (előbb-utóbb). Gondolom ott van, ahol a többi irat, pl. anyakönyvi kivonatok, megállapodások, egyéb hivatalos papírok is vannak.
2015. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az iratokat a szekrényben mappában tartom. Nem merem belerakni a pénztárcámba. Ha elhagyom a pénztárcát elég ha az én irataimat kell újra megcsináltatni.
2015. nov. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Feleségemnél vannak. Ha kell akkor tőle veszem ki és utána oda rakom vissza.


(Komolyan nem értem így 2020ban miért kell még ennyi kártya: személyi, lakcim, adó, Taj... 3 gyerek és minimum 1 szülő esetén az összesen 16 kártya. Miert nem lehet ezeket egybe gyúrni végre?)

2020. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!