Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valamit rosszul csinálok, a...

Valamit rosszul csinálok, a kislányom az óvodában barátnőzik, itthon pedig kb.2 órán keresztül agresszív?

Figyelt kérdés
Nem vagyok mintaszülő, éppen ezért írtam, hogy valamit rosszul csinálok....Egy kislánnyal játszik a gyerekem az óvodába, Ő a barátnője. A kislány olyan szinten (idióta viselkedés, rángatózás, agresszió), befolyásolja a kislányom viselkedését, átveszi, hogy itthon el kell telnie ovi után 2 órának, hogy újra "normális" gyereket kapjak...Nem vagyok szétesve magunktól, de szomorú nézni...Olvastam utána (nem véletlen, hogy vele barátkozik-velem van a baj). Lehet nem foglalkoznak annyit azzal a kislánnyal otthon, de mit csináljak, hogy ezért ne én-mi "szívjunk" (bocsánat) otthon. Ha valaki esetleg érti amit írtam segítene pár hasznos ötlettel nekünk. Előre is nagyon szépen köszönöm.
2015. nov. 5. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem annyira a kislány miatt van.

Normális jelenség, hogy intézményben jobban vissza kell fognia magát a gyereknek, így a "fáradt gőzt" otthon ereszti ki.


Ez felnőtteknél is így van,csak a felnőtteknek már tágabb az eszközkészletük, így ők kevésbé látványosan is tudnak otthon lazítani. Leülnek a tévé elé, elmennek sportolni, belemélyednek a hobbijukba, rágyújtanak, videójátékoznak - kinek mi.

2015. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kimondottan a másik kislány leutánzott séma "kitöréseit" látjuk a férjemmel. Ezután szoktunk némán egymásra nézni. Köszönöm a választ.
2015. nov. 5. 08:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Ovi után kell egy kis idő, hogy visszaálljon otthoni üzemmódba. Nem kell neki nagy feneket keríteni, szimplán érdekes neki a kislány viselkedése, ezért utánozza. Otthon nem ez a szokás, ezért egy idő után elhagyja.
2015. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele ,hogy ez nem helyes viselkedés ne viselkedjen igy ,illetve ha azt látod hogy ugy viselkek akkor kapjon büntést közöld vele hogy nem viselkedik igy egy rendes kislány elöbb utobb észhez tér .
2015. nov. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lányom tegnap hallot az oviban egy bánto dolgott fiukra ,ezt este fiu testvérei vissza mondta ,kapott is érte leszidást ,tölem a fiu testvérekt meg jol megsértödtek rá .

Ha nem hagyod hogy ugy viselkedjen mint a neveletlen barátnője akkor nem fog ugy viselkedni ha látja hogy agresziv viselkedés miatt csak leszidást kap .

2015. nov. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint nem látok életkort...

Én viszont azt köszöném meg, ha tudnék mi alapján segíteni.

Rögtön a kérdés kiírásánál jelezni kell, ha megbízható válaszra vágyik a kedves kérdező.

Köszönöm a megértést.


Így is látatlanul kell gondolkodni, ezen felül életkor hiányában sok a bizonytalanság...


Nem értem, miért látok sorozatban, naponta olyan kérdéseket gyermeknevelésről, ahol nincs életkor megjelölve... Sokszor a gyerek neme is fontos, de életkor mindenképp!


Baba korban hónapra, ovis korban fél év pontosságal kéretik. Máskülönben mire alapozva segítsünk?


Köszönöm a megértést.


Életkor hiányában csak hozzávetőleges választ adhatok:


óvodások tanulására elsősorban az utánzás jellemző, ha átlagosakról és egészségesekről van szó.


Már egy három évessel is meg lehet beszélni, mi a kívánt és nem kívánt viselkedés forma -a helyuzetet bonyolíthatja, ha tart még a dackorszak három évesen-, de a 4. életévtől különösen könnyen kivitelezhető, átlagos, egészséges esetén.


Remélem, nem fog az is utólag kiderülni e kérdésnél is, hogy fogyatékkal élő gyermekről van szó, csak a kedves kérdezőnek eddig nem jutott eszébe közölni, mert akkor már tényleg totózásra kényszerűl a szakember is...


Sajnálom, de nehéz így, nap, mint nap, állandóan "találgatni" a gyerek életkorát, és a többi, a kérdéshez szükséges alapvető paramétert...


FÉL ÉV pontossággal, légy szíves majd, kérdező, a gyermeked korát.

De legalább az életévét...

Köszönöm.

2015. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

* helyzetet

* kényszerül

2015. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4 és fél éves, egészséges, korához képest nagyon jó felfogású (hazudnom sem kell). "Jól meg lehet vele beszélni": hááát: akkor is ő a barátnőm-gyerek, de csúnyán és agresszíven beszél veled-anya, nem baj akkor is ő a barátnőm-gyerek, ??????????-anya :). :). Köszönöm a segítséget.
2015. nov. 11. 08:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok.

Ez igen általános leírás ahhoz képest, hogy mi a tünet.

Ennél fogva eléggé sok tényezős és sok esélyes az okfejtés.


MOST rád írok priviben, aztán eldöntöd, hogy elemezzük-e egy picit.

2015. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!