Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne tenni hogy az...

Mit lehetne tenni hogy az oviban elfojtott agressió ne itthon csapódjon le? Mit csináljak másként? Van egy 6éves és egy 4.5éves kisfiam. Oviban mindkettő rendes, engedelmes. Tényleg nincs velük semmi gond, sőt, visszahúzódóak.

Figyelt kérdés
ha hazaérnek az oviból, egész estig csak a hiszti és a verekedés megy. Egymás ellen, ellenünk. Nehéz ezt lelkileg bírni. Oviban minden szabályt betartanak, itthon meg semmit, pedig sosem voltunk engedékenyek. A mindennapos veszekedések beszürkítik a mindennapjainkat. El vagyok keseredve. Kisbabát várok, nem akarok velük veszekedni, ők még nem tudják. Mit tegyek, hogyan magyarázzam meg nekik, hogy így nem lehet testvéreknek egymás közt viselkedni itthon. Oviban keresik egymást, bújnak egymáshoz...
2015. okt. 14. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Oviban viszik őket rendesen levegőzni? Sok helyen ilyen hideg időben egyszerűen kihagyják a kinti játékot, mert nincs kedvük öltöztetni:S

Lehet ovi után egy fél óra játszóterezés jót tenne nekik, hogy lenyugodjanak.

Illetve hogyhogy együtt vannak egész nap? Vegyes csoport? Én lehet külön csoportba tenném őket, hogy önállóan is megállják a helyüket. Illetve akkor ha hazaérnek érdekes lesz az új játszótárs, nem unják meg egymást napközben:) Esetleg változatosabb játékokat is eltanulnak amit otthon megmutatnak egymásnak.

2015. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem, nem vegyes csoport. Úgy értettem, ha oviban véletlen kint vagy bent találkoznak rövid időre, akkor szeretgetik egymást. A mi ovinkban mindennap rendszeres a levegőzés.
2015. okt. 14. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt én is kérdezhetném!

Már azon gondolkodom, keresek egy nagy mezőt, ahol szabadon tombolhatnak. Óvoda után minden nap egy órára :) Semmi szabály, semmi elfojtás...

2015. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az kéne, igen, jártunk ki tavasszal, ősz elején nagy mezőre, jó volt....
2015. okt. 14. 15:50
 5/6 A kérdező kommentje:
ahol együtt kiabáltunk...:-)
2015. okt. 14. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most bordásfalat tervezek venni a gyereknek bentre. Nálatok nem jöhet szóba? Azon kicsit mozgatni őket, feladatot adni rajta vagy versenyezni valamit, ki bír tovább lógni stb...

Én kiviszem amúgy időjárástól függetlenül a hét 365 napján a gyereket, mert a kutya miatt muszáj. Ilyenkor esőnadrág és gumicsizma, aztán mehet a tócsában ugrálás. Lehet neked is érdemes lenne befektetni egy ilyen védőöltözetbe:)

2015. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!