Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más orvosoknál is kell fizetni...

Más orvosoknál is kell fizetni az oltás beadásáért?

Figyelt kérdés

természetesen nem a kötelezőre gondolok,hanem a plusz oltásokért.

egy pillanat,és ezért 2000ft-ot elkérnek.ez jogos?


2015. nov. 11. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen, nálunk is ki van írva, hogy a nem kötelező oltások beadása annyiba kerül. Mondjuk én a napokban kaptam Tetanuszt, azért nem kértek, habár a Tetanusz ugye része a kötelezőknek kisgyerekeknél, de én már felnőtt vagyok, sérülés miatt kértem. De nem került pénzbe..de ki van írva a rendelőben hogy elvileg kell.
2015. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kértek plusz pénzt a nem kötelező oltásokért. Csak az oltóanyagot kellett vinni.
2015. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én még sohasem fizettem nem kötelező oltások beadatásáért, igaz mindig rendelési időben mentünk. Ha rendkívülibe kérem, akkor jogos, hogy plusz pénzt kér el érte.
2015. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,nem vág a falhoz,de akinek esetleg nincs erre?-érdekes dolog,kiváncsi voltam,máshol mi a szokás
2015. nov. 11. 12:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen ez más orvosoknál is így van. Mivel ahogy írod ez nem kötelező!

Alapban a hivatalos verzió, hogy a gyógyszer kb. árát kérik el. Ő mondta, hogy ezt kicsit túlzásnak is tartja, ezért ilyen oltásokért 500 Ft-ot kér el. Azért az durva lenne, (ahogy ő is megjegyezte), hogy mondjuk a bárányhimlő elleni oltáskor, ami ugye 10.000 Ft még ugyanennyit elkérne ő is.)

Én úgy gondolom ez az 500 Ft még normális határon belül van, mert tényleg ha egyébként bármi gond van és megyünk behívnak.

2015. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ezt jogszabály szabályozza, hogy a nem kötelező oltásokért fizetni kell, egységes összeget, talán 2000 forintot. A mi orvosunk rendelőjében ki is van téve róla a hivatalos papír. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy egy gyerekorvos nem kéri el érte a pénzt.
2015. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, jogszabályban van, hogy a nem kötelező oltásért az orvos kérhet 2 ezer Ft-ot. Igen, jogosan kér az orvos pénzt, de 2 ezernél többet nem kérhet jelenleg. A mi gyerekorvosunk nem kért egy időben, de már ő is kér.
2015. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is fizetni kell két ezer Ft-ot.
2015. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
hát mindamellett hogy nevetséges hogy elkérnek érte ennyit a TB rendszer mellett (mondjuk mint írtam tőlem nem kértek), azért akinek nincs 2000 Ft-ja a gyermeke egészségével kapcsolatban felmerülő rendkívüli kiadásokra, az ne vállaljon gyereket. Nem 20.000 Ft-ról beszélünk, hanem 2000 Ft-ról. Hogy van akkor pénze arra, ha hirtelen elromlik a gázkazán, nincs fűtése, stb...aki ennyire létminimum alatt él, annak nem kellene gyereket vállalnia (ide nem értve aki önhibáján kívül lesz terhes, de az ilyen esetekben meg ott közgyógyellátás, mint állami szociális támogatás - ami nyilván kiterjed az oltás költségeire is)
2015. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kér érte pénzt az orvos, és eddig azt sem tudtam hogy kérhetne... Soknak tartom egyébként nagyon a 2000 Ft-t, hiszem nem 1 nem kötelező oltás van, és már maga az oltóanyagok is drágák.
2015. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!